فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آیا غرب آماده سازش نهایی با ایران در خصوص گفتگوهای هسته‌ای است؟

یک کارشناس مسائل هسته ای گفت: مذاکرات هسته ای اخیر در مسیر روشنی حرکت می کند که انتظار رسیدن به یک توافق جامع دور از ذهن نیست اما مسئله عدم اعتماد به دو طرف باز می گردد، از سوی دیگر هر توافقی که با آمریکا به دست می آوریم ممکن است به دلیل نفوذ لابی صهیونیستی در آمریکا نقض شده و به صورت کامل اجرا نشود.

"محسن محمودی" در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به سازش نهایی غرب با ایران بر سر مسئله هسته ای کشورمان، گفت: خوش بین ترین تفسیرگران هم توقع ندارند که به زودی  یک موافقت نامه  پایدار بین ایران و گروه های 1+5 امضا و منعقد شود.

وی افزود: این جریان دلایل بی شماری دارد ،  مهترین موضوع به اوباما برمی گردد که چهارسال مداوم برای تحریم های ایران، لابی و هزینه های بسیاری صرف کرد تا به تحریم های جامع علیه ایران دسترسی پیدا کند.

محمودی تاکید کرد: آمریکا قصد ندارد به این زودی ها به ایران اعتماد کند، هرچند که بی میل نیست از طریق دیپلماسی مسئله میان دو کشور را حل کند.

وی تصریح کرد: مسئله دیگر اختلافات 1+5 است؛ اتحادیه اروپا نشان داده که گرچه نیم نگاهی به این مسئله دارد که  آمریکا چه می خواهد و چه تصمیمی می گیرد، اما دوست دارد سیاست خارجی مستقلی نیز داشته باشد و زودتر با طرف ایرانی بر سر این مسئله کنار بیاید.

وی اظهار داشت: مسائل مربوط به مذاکرات ایران و 1+5 مسائلی قابل پیش بینی بوده و جای بحث دارد، این مذاکرات در یک مسیر کاملا شفاف حرکت می کند و توافق صورت گرفته، جامع و کامل نبوده که همه چیز را حل کند بلکه این جریان باید مرحله به مرحله صورت گرفته و حل شود.

آیا غرب آماده سازش نهایی با ایران در خصوص گفتگوهای هسته‌ای است؟ این کارشناس مسائل هسته ای در رابطه با اظهارات البرادعی دبیر کل سابق سازمان ملل متحد، درباره پیشبرد توافق هسته ای ایران در 10 سال گذشته توسط رئیس جمهوری اسلامی ایران، ادامه داد: البرادعی یک کارشناس زبده هسته ای است و چندین سال در یکی از نهادهای بین المللی مهمترین سمت ها را داشته اما صحبت وی دو مشکل اساسی دارد یکی اینکه جامعه داخل ایران و نحوه سیاست گذاری های خارجی کشورمان را به خوبی نمی شناسد و از سوی دیگر  ذات مسائل سیاست خارجی و روابط بین المللی را به خوبی درک نمی کند.

وی افزود: در روابط و سیاست بین الملل صحبت کردن از آمادگی با اعتماد بسیار متفاوت است، اوباما تا سال گذشته یعنی تا سال 2013 برای تحریم های جامع علیه ایران به هرگونه رایزنی دست زد و بالاخره توانست تحریم ها را علیه ایران وضع کند بنابراین نمی توان گفت در مدت زمانی کوتاه و با یک توافق تحریم ها کلا از بین برود.

این کارشناس مسائل هسته ای در پایان اظهار داشت: مذاکرات هسته ای اخیر در یک مسیر روشنی حرکت می کند که انتظار رسیدن به یک توافق جامع اصلا دور از ذهن نیست اما مسئله عدم اعتماد به دو طرف باز می گردد از سوی دیگر هر توافقی که با آمریکا به دست می آوریم ممکن است به دلیل نفوذ لابی صهیونیستی در آمریکا نقض شده و به صورت کامل اجرا نشود.

جدید ترین مطالب سایت