فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نخستین عمل پیوند قلب مصنوعی کشور

نخستین عمل پیوند قلب مصنوعی در کشور در مرکز پزشکی - تحقیقاتی دکتر مسیح دانشوری انجام شد.

از مرکز پزشکی مسیح دانشوری،در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نخستین عمل پیوند قلب مصنوعی در کشور توسط جراحان و متخصصان در مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری بر روی یک بیمار 57 ساله مبتلا به نارسایی شدید قلبی،انجام شد.

براساس این گزارش؛ عمل L –VAD، (پمپ کمک کننده بطن چپ) به سرپرستی دکتر ضرغام حسین احمدی و دکتر بابک شریف کاشانی و با همکاری دکتر خاقانی پزشک ایرانی مقیم آمریکا و تعامل بسیار نزدیک سایر گروه های پزشکی در بیمارستان مسیح دانشوری با موفقیت صورت گرفت .

نارسایی قلبی به عنوان یکی از بیماریهای مزمن که عوارض ناشی از آن باعث ایجاد اختلال در زندگی فردی و اجتماعی بیمار و حتی منجر به مرگ می شود.مبتلایان به نارسایی قلبی اغلب در مراحل انتهایی بیماری به عنوان آخرین درمان،کاندید پیوند قلب می شوند.

در چند سال اخیر دستگاهی با عنوانL –VAD، (Left Ventricular assist Device) در اکثر کشورهای جهان برای درمان این بیماران استفاده می شود.

دستگاه پمپ مکانیکی کوچکی است که در داخل قفسه سینه کار گذاشته می شود و با استفاده از باطری هایی که در خارج از بدن قرار دارد ،عمل پمپاژ خون را بر عهده گرفته و با افزایش پمپاژ قلب باعث بهبود خون رسانی به اعضای بدن ، کاهش علائم بیماری و همچنین افزایش طول عمر و بهبود کیفیت زندگی بیماران می شود.

دستگاه L –VAD، در بیمارانی که در لیست پیوند قلب قرار دارند و هنچنین افرادی که کاندید مناسبی برای پیوند قلب نیستند ( افراد بالای 60 سال یا افرادی که علاوه بر نارسایی قلبی مبتلا به بیماری دیگری نیز هستند) قابل استفاده است اما اکثر بیماران با توجه به هزینه بالای دستگاه مذکور قادر به تهیه آن نیستند.

بخش نارسایی قلب بیمارستان دکتر مسیح دانشوری که از سال 1385 با انجام اولین پیوند قلب در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فعالیت خود را آغاز کرده است، تاکنون نزدیک به 160 پیوند قلب در آن انجام شده است و فعال ترین بخش های پیوند قلب کشوراست .

جدید ترین مطالب سایت