لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گفت و گو با میزان جزییات آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور را تشریح کرد و با اعلام اینکه 99/5 درصد اسناد در 9 ماهه نخست امسال بصورت کاداستری صادر شده، عده بدهکاران ممنوع الخروج شده را طی همین مدت 7هزار و 959 نفر اعلام کرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گفت و گو با میزان جزییات آخرین آمار ازدواج و طلاق در کشور را تشریح کرد و با اعلام اینکه 99/5 درصد اسناد در 9 ماهه نخست امسال بصورت کاداستری صادر شده، عده بدهکاران ممنوع الخروج شده را طی همین مدت 7هزار و 959 نفر اعلام کرد.

احمد تویسرکانی اظهار کرد: در ۹ ماه اول امسال ۱۵ میلیون پیام کوتاه از طریق موبایل به متقاصیان خدمات ثبتی ارسال شده است. 

وی به تعداد اسناد صادر شده در ۹ ماه اول امسال اشاره کرد و افزود: در ۹ ماه اول امسال دو میلیون و ۶۸ هزار و ۷۵۱ سند مالکیت صادر و ۹۹ و نیم درصد اسناد مالکیت در سیستم کاداستر صادر شده که در مقایسه با ۹ ماه سال قبل ۱۱ درصد افزایش یافته است. 

تویسرکانی با بیان اینکه در سیستم الکترونیکی ثبت اسناد رسمی در دفا تر اسناد رسمی ۱۱ میلیون و ۳۶۷ هزار و ۷۰۶ سند رسمی تنظیم شده است، خاطر نشان کرد: هر دفترخانه اسناد رسمی در سراسر کشور بطور متوسط یک هزار و ۶۱۱ سند صادر کرده و در مجموع، صدور ۷۶ درصد از این اسناد  کمتر از یک روز بطول انجامیده است و تمامی مکاتبات و استعلامات به شکل الکترونیک صورت گرفته و به شکل سیستمی بوده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین اسناد صادره رسمی مربوط به اسناد وکالت بوده است، گفت: بیشترین اسناد صادره رسمی بعد از اسناد وکالت مربوط به اسناد بیع بوده و اسناد وکالت ۴۷ درصد و اسناد بیع ۲۷ درصد از اسناد صادره را شامل می شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در۱۷ درصد از کل اسناد رسمی که در دفا تر اسناد رسمی صادر شده یک طرف سند شخصیت حقوقی داشته است. 

 

کاهش 9 درصدی ثبت ازدواج در کشور

 

وی به آمار ثبت ازدواج ها در کشور اشاره کرد و افزود: در ۹ ماه اول امسال ۵۱۶ هزار و ۲۹۵ ازدواج ثبت شده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل ۹ درصد کاهش یافته است. 

وی به آمار طلاق اشاره کرد و گفت: تعداد طلاق های ثبت شده ۱۱۶ هزار و ۸۴۲ بوده که تغییری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل نداشته است. 

معاون قوه قضاییه خاطر نشان کرد: ۳۹ درصد از ازدواج های ثبت شده مربوط به مردان در رده سنی ۲۵ تا ۲۹ سال بوده و همچنین ازدواج خانم ها ۳۲ درصد مربوط به رده سنی ۲۰ تا ۲۴ سال بوده است. 

وی اذعان داشت: طلاق های ثبت شده مرد ها ۲۴ و نیم درصد مربوط به رده ۲۵ تا ۲۹ سال بوده و بیشترین طلاق های ثبت شده خانم ها مربوط به رده سنی ۲۵ تا ۲۹ سال بوده که ۲۳ درصد را تشکیل می دهد. 

تویسرکانی اضافه کرد: در ۹ ماه اول امسال در ۶۹درصد از ازدواج های ثبت شده، مردان از لحاظ تحصیلات دیپلم و زیر دیپلم، یک درصد بی سواد و ۳۰ درصد نیز تحصیلات دانشگاهی و حوزوی داشته اند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به آمار ازدواج خانم ها نیز گفت: در ۶۷ درصد ازدواج ها، زوجه ها دارای مدرک دیپلم و زیر دیپلم، ۳۱ درصد تحصیلات دانشگاهی و حوزوی و ۲ درصد نیز بی سواد بوده اند.

وی ادامه داد: در ۹ ماه اول امسال بیشترین ثبت طلاق مردان مربوط به مردان دارای تحصیلات دیپلم و زیر دیپلم با ۶۹ درصد، تحصیلات دانشگاهی و حوزوی با ۱۴ درصد و مردان بی سواد با ۱۷ درصد بوده است.

تویسرکانی خاطر نشان کرد: در ثبت طلاق زوجه نیز ۶۷ درصد طلاق ها مربوط به افراد دارای تحصیلات دیپلم و زیر دیپلم است، ۱۶ درصد مربوط به تحصیلات دانشگاهی و حوزوی و ۱۷ درصد مربوط به افراد بی سواد بوده است. 

وی به عمده ترین دلایل طلاق اشاره کرد و افزود: بارز ترین علل طلاق در ۹ ماه اول امسال مسائل مربوط به خانواده ها، اعتیاد به مواد مخدر، ترک زندگی و محقق نشدن شروط ضمن عقد بوده است. 

معاون قوه قضاییه به آمار افراد ممنوع الخروج شده از کشور اشاره کرد و گفت: در ۹ ماه اول امسال ۷ هزار و ۹۵۹ نفر از بدهکاران ممنوع الخروج شدند و از ۳ هزار و ۳۲۵ نفر بعد از پرداخت بدهی رفع ممنوعیت از خروج شده است.

جدید ترین مطالب سایت