فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

«پهپاد» جای پیک موتوری را می گیرد

حسابش را بکنید؛ در خانه یا محل کار، غذا یا کالا سفارش دهید و با پرواز اختصاصی برایتان آنچه خواسته اید، بیاورند. باورش شاید سخت باشد، با این حال، به تازگی شماری از شرکت های تجاری تقاضا داده اند محصولاتشان را با پهپاد به درب خانه مشتریانشان برسانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سازمان حمل و نقل هوایی انگلیس اعلام کرد تا کنون 483 شرکت تجاری مجوز لازم برای استفاده از هواپیماهای کوچک بی سرنشین (یا پهپاد) را دارند. این پهپادهای کوچک که با دستگاه های کنترل از راه دور حرکت می  کنند، باید وزنی کمتر از 20 کیلوگرم داشته باشند.

این گواهینامه ها توسط شرکت های استودیوی فیلم، بی بی سی، سازمان دولتی محیط زیست، شیلات و علوم آبزیان، شرکت های اکتشاف نفت و گاز، سازمان نقشه برداری دیجیتال و شرکت های نظارت بر کشاورزی داده شده است.

پلیس فدرال آمریکا پیش بینی کرده تا سال 2014 حدود 7500 پهپاد به وزن کمتر از 25 کیلوگرم با فرض وضع مقررات لازم در این کشور مجوز خواهند گرفت.

برخی از شرکت های تجاری مانند آمازون، پیتزا دومینوز و کوکاکولا به تازگی بسته هایشان را با این پهپادها ارسال می کنند. کوکاکولا در تازه ترین اقدام خود از این پروژه برای ارسال بسته هایش استفاده کرده است. در بسته های کوکاکولا دست نوشته ای متصل به قوطی وجود دارد که روی آن از مشتری تشکر شده است. این بسته یک بار به دست کارگران مهاجر سنگاپور رسیده است. شرکت گوگل نیز این پروژه را راه اندازی کرده و در اقدامی بسته ای از شیرینی، واکسن دام و یک سری از لوازم را به دو کشاورز در استرالیا تحویل داده است. در آلمان نیز یک پهپاد بسته ای را به یک جزیره دورافتاده در این کشور فرستاد.

اما منتقدان این پروژه معتقدند که این موضوع می تواند به حریم شخصی مردم آسیب برساند و باید مسئولان مقرراتی را برای کنترل این موضوع وضع کنند.

در حال حاضر این هواپیماها اجازه دارند در ارتفاع 120 متری از سطح زمین و تا مسافت 500 متر پرواز کنند. در مناطق شلوغ نیز نباید مسافت بیشتر از 150 متر را طی کنند مگر اینکه وزن آنها کمتر از 7 کیلو باشد.

به نظر می رسد سازمان های حمل و نقل باید قوانین سختگیرانه ای در قبال این پروژه و داوطلبان دریافت مجوز وضع کنند تا بتوانند حوادث و اتفاقات ناشی از آن را کنترل کنند.

«پهپاد» جای پیک موتوری را می گیرد

جدید ترین مطالب سایت