فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

سیاست مداری که خواننده شد!!

یک عضو شورای شهر تهران به عنوان خواننده روی سن آمد

 ارکستر فرهنگی شهر تهران به رهبری نادر مشایخی، در نخستین حضور خود در جشنواره موسیقی فجر، درحالی به صحنه رفت که یک عضو شورای شهر تهران به عنوان خواننده با آن همراهی می کرد.

در این اجرا که عصر روز جمعه 24 بهمن به  عنوان نخستین اجرای تالار وحدت در نخستین روز از سی امین جشنواره ی موسیقی فجر به صحنه رفت، ارکستر فیلارمونیک خانه هنرمندان ایران (ارکستر شهر تهران) که 29 دی ماه موجودیت خود را اعلام کرده است، در ابتدا به نواختن سرود ملی پرداخت که پیش تر احتمال اجرای آن توسط یکی از ارکسترهای خارجی حاضر در جشنواره مطرح شده بود.

سیاست مداری که خواننده شد!!

در ادامه نیز با حضور عبدالحسین مختاباد – عضو شورای اسلامی شهر تهران – به روی صحنه، قطعه ی «شهیدان خدایی»، ساخته ی هوشنگ کامکار، با شعری از مولانا اجرا شد. پس از آن، با خروج مختاباد، تا پایان بخش نخست اجرا، 6 اثر دیگر از ساخته های بتهون، باخ و باتیست لولی (مارش ترکی) اجرا شد.

در بخش دوم اما نادر مشایخی پس از استراحتی ربع ساعته، با کمک عصا و به سختی بر صحنه حضور یافت، ارکستر را در ادامه ی کار، به  صورت نشسته بر روی صندلی رهبری کرد.

در این بخش علاوه بر آثاری از آروو پرت، گابریل فوره، پرو کوفیف و شوستاکوویچ، اثر معروف مرتضی خان نی داوود (پیش درآمد اصفهان) که با تیتراژ سریال «هزاردستان» برای علاقه مندان موسیقی ایران شناخته شده است، با خوانندگی عبدالحسین مختاباد اجرا شد.

برای قطعه های متنوع این بخش، علاوه بر سازهای زهی، بادی و کوبه ای ارکستر، سازهای ایرانی چون کمانچه، قیچک، نی، دف، تنبک و شورانگیز نیز به طور متناوب به  کار گرفته شدند.

صدیق تعریف و محمد سریر، از هنرمندان حاضر در اجرای ارکستر فرهنگی شهر تهران بودند؛ ارکستری که اعلام شده با حمایت شهرداری تهران، شورای اسلامی شهر تهران، معاونت امور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کند و بیژن کامکار نیز از دیگر سولیست های آن است

گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت