فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جنجال‌های جدید بر سر سخنرانی نتانیاهو در کنگره آمریکا

اظهارت جدید نخست وزیر رژیم اسرائیل درباره سخنرانی خود در کنگره آمریکا، تصمیم کمیسیون انتخابات رژیم اسرائیل درباره سخنرانی نتانیاهو، بازتاب اعمال محدودیت های یک دانشگاه آمریکایی علیه ایران، سفر معاون اول رئیس جمهور ایران به عراق و اقدام مجلس در پایین آوردن ارزیابی از قیمت نفت در بودجه، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.

به گزارش «تابناک»، بحث های مربوط به تصمیم نتانیاهو برای سخنرانی در کنگره آمریکا، همچنان در مطبوعات و رسانه های مختلف جهان جریان دارد. به نوشته سایت خبری «آروتز شوا»، نخست وزیر رژیم اسرائیل روز گذشته در کنفرانس روسای سازمان های عمده یهودی آمریکا حاضر شده و در آن، درباره سخنرانی پیش روی خود در کنگره آمریکا درباره موضوع هسته ای ایران نکاتی را مطرح کرده است. وی مدعی شده دلیل سفرش به واشنگتن این است که به عنوان نخست وزیر رژیم اسرائیل، وظیفه دارد هر اقدامی که در توان دارد را برای جلوگیری از حصول یک توافق بد که بقای دولت اسرائیل را به خطر بیندازد، انجام دهد. 

این در حالی است که در داخل رژیم اسرائیل، حساسیت ها نسبت به سفر نتانیاهو به آمریکا افزایش یافته است. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، رئیس کمیسیون انتخابات رژیم اسرائیل روز گذشته اقدامی را در راستای جلوگیری از بهره برداری انتخاباتی نتانیاهو از سخنرانی خود در کنگره آمریکا انجام داده است. در این راستا، در پی شکایت احزاب سیاسی مخالف درباره این موضوع، سلیم جبران، رئیس کمیسیون انتخابات رژیم اسرائیل تصمیم گرفته سخنرانی نتانیاهو توسط شبکه های تلویزیونی اسرائیلی با پنج دقیقه تأخیر پخش شود تا سردبیران این شبکه ها فرصت داشته باشند هر بخشی که به نظر رویکرد حزبی دارد را حذف نمایند.

اما موضوع اعمال محدودیت هایی از سوی یک دانشگاه آمریکایی درباره دانشجویان ایرانی، موضوعی است که از روز گذشته تاکنون در شماری از مطبوعات و رسانه های جهانی بازتاب داشته است. سایت شبکه خبری «فاکس نیوز» در این زمینه می نویسد دانشگاه ماساچوست اتباع ایرانی را از ثبت نام در برخی رشته ها منع کرده و مدعی شده دلیل این امر، همراه شدن با تحریم هایی است که دولت آمریکا علیه ایران وضع کرده است. بر این اساس، دانشگاه مذکور پس از این در برخی شاخه های مهندسی و علوم پایه دانشجوی ایرانی نخواهد پذیرفت. شورای ملی ایرانیان آمریکا به این تصمیم اعتراض کرده و آن را تفسیر نادرست از قانون و اقدامی تبعیض آمیز خوانده است.

در میان دیگر مطالب، خبرگزاری «آناتولی» ترکیه موضوع سفر معاون اول رئیس جمهور ایران به عراق را مورد توجه قرار داده است. این خبرگزاری ضمن اشاره به اینکه اسحاق جهانگیری روز گذشته در بغداد با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق دیدار کرده، می نویسد دو طرف گفت و گوهایی را پشت درهای بسته انجام داده اند. در بیانیه ای که توسط دفتر نخست وزیری عراق منتشر شده، آمده که دو طرف در این دیدار بر همکاری در حوزه های مختلف، از جمله انرژی، صنعت، تجارت، کشاورزی، حمل و نقل و گردشگری تأکید کرده اند. قرار است جهانگیری در جریان اقامت سه روزه خود در عراق با دیگر مقامات ارشد این کشور نیز دیدار کند.

در نهایت، روزنامه «حریت» ترکیه به موضوع کاهش برآورد از قیمت فروش نفت در بودجه سال آینده ایران پرداخته است. این روزنامه می نویسد مجلس ایران در پیش نویس بودجه خود برای سال آینده شمسی، پیش بینی خود از قیمت نفت را 25 درصد کاهش داده است. اقدامی که بازتاب کاهش قیمت های جهانی نفت به شمار می رود. این روزنامه اشاره می کند که طی ماه های ژوئن 2014 تا ژانویه 2015، قیمت جهانی نفت با حدود 60 درصد کاهش به حدود 40 دلار در هر بشکه رسید و همین امر سبب شد سهم درآمدهای نفتی در بودجه ایران مورد بازنگری قرار گیرد. 

اخبار سیاست خارجی - تابناک

جدید ترین مطالب سایت