لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

توافق دو مرحله‌ای نخواهیم داشت / در توافق نهایی کلیات و جزئیات یک پارچه باشد

معاون وزیر امور خارجه و رئیس هیات مذاکره کننده هسته ای ایران در ژنو با تاکید بر اینکه توافق دومرحله ای نخواهیم داشت گفت: این شرایط ایجاب می کند که مذاکرات فشرده و به صورت طولانی برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سید عباس عراقچی در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما در ژنو با بیان اینکه مذاکرات به مراحل جزئی رسیده است، گفت: پس از یک سال مذاکره در همه ابعاد و موضوعات در شرایطی هستیم که باید وارد جزئیات شویم به ویژه اینکه قصد ما این است، در توافق نهایی کلیات و جزئیات یک پارچه باشد، به همین خاطر مجبور هستیم که وارد همه جزئیات در همه موضوعات و مراحل شویم.

عراقچی افزود: این شرایط ایجاب می کند که مذاکرات فشرده و به صورت طولانی برگزار شود.

عراقچی با بیان اینکه ، جمعه و شنبه در سطح معاونان و کارشناسان وزارت خارجه ایران و آمریکا مذاکرات برگزار می  شود، تصریح کرد: روز یکشنبه هم جلسه ای با پنج بعلاوه یک خواهیم داشت که در آن  معاونان وزرای خارجه و مدیران سیاسی حضور خواهند یافت.

وی گفت: یکشنبه و دوشنبه هم وزرای خارجه ایران و آمریکا با یکدیگر دیدار می  کنند.

عراقچی فضای روز نخست مذاکرات را مثبت و جدی توصیف کرد و گفت:  این به معنی  این نیست که پیشرفت های فوق  العاده ای داشته ایم اما بحث ها نزدیک و فشرده دنبال می  شود.

معاون وزیر خارجه تاکید کرد: به دنبال نو آوری و تحولات در نحوه و شکل مذاکرات هستیم تا به کارها در مذاکرات سرعت دهد.

روز نخست مذاکرات ژنو دیروز در سطح معاونان و کارشناسان وزارت خارجه ایران و آمریکا با حضورهلگا اشمیت به مدت هفت ساعت و نیم در هتل ویلسون ژنو برگزار شد.

با این وجود که همچنان جزئیات مذاکرات در اختیار رسانه ها قرار نمی گیرد اما گفته می شود، تعداد سانتریفیوژ ها و تحریم ها ضد ایران دو موضوع اصلی  مذاکرات این دوره ژنو است که هیئت های مذاکره کننده برای دستیابی به توافق نهایی وارد جزئیات این دو موضوع شدند.

دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5  در ژنو ادامه دارد. مذاکرات امروز بین ایران و آمریکا و در سطح معاونان وزیران امور خارجه برگزار می شود.

همزمان گفتگوهای کارشناسان ایرانی و آمریکایی نیز برگزار شد . قرار است سایر معاونان وزیران امور خارجه 1+5 به جمع مذاکره کنندگان بپیوندند.

 وزیر امور خارجه کشورمان امروز عازم ژنو می شود.بر اساس برنامه اعلام شده  وزیران امور خارجه ایران و آمریکا به مذاکره کنندگان ملحق خواهند شد و این گفتگوها فردا و دوشنبه در سطح هیئت های کامل دو کشور ادامه می یابد.

خبر دیگر اینکه رئیس سازمان انرژی اتمی امروز عازم سوئیس می شود.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت : در این سفر علی اکبر صالحی و " ارنست مونیز " وزیر انرژی آمریکا دیدار و درباره موضوعات فنی مذاکرات هسته ای گفتگو می کنند. رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین گفتگوهایی با همتای سوئیسی خود خواهد داشت.

جدید ترین مطالب سایت