لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ناگفته های یک مرد در شب سالگرد ازدواجش!!

این نمایش که فضایی متفاوت دارد از تکنیک سایه بهره می برد.

ناگفته های یک مرد در شب سالگرد ازدواجش!!

«هدیه جشن سالگرد» به نویسندگی افشین هاشمی و کارگردانی امیر سفیری از هفته آینده در سالن انتظامی به صحنه خواهد رفت. این نمایش که فضایی متفاوت دارد از تکنیک سایه بهره می برد.

 امیر سفیری درباره این نمایش گفت: «11 سال پیش این نمایشنامه را  روشنک روشن در سالن چهارسو به صحنه برده بود. من آن زمان این نمایش را دیدم و بسیار دوست داشتم. چندی پیش با افشین هاشمی، نویسنده این نمایشنامه، صحبت می کردم و قرار شد باری دیگر این نمایشنامه را من کار کنم.»

این کارگردان درباره موضوع نمایش توضیح داد: «داستان درباره شخصی است که در شب سالگرد ازداوجش با واگویه ها و مونولوگ هایی که می گوید، ما را در جریان داستان های مختلف و گذشته قرار می دهد.»

او ادامه داد: «در صحبت هایی که با عوامل کار کردیم، دوست داشتیم فضای نمایش، کاملاً متفاوت با اجرای قبلی باشد؛ هم در طراحی صحنه ها و هم در نوع بازی . بازی های نمایش ما، کاملاً درونی هستند. دیالوگ های این نمایشنامه طوری نوشته شده اند که حتی با خواندن شان، آدم به وجد می آید و جنس بازی بیرونی را تشویق می کنند، اما ما در این نمایش، این بیرونی بودن را به درون شخصیت  برگرداندیم و با بازی   کاملاً درونی رو به رو هستیم.»

امیر سفیری با اشاره به تکنیک سایه که در نمایش استفاده می شود، گفت: «ما در این دو نمایش دو کابوس ساز داریم که در واقع طراحی سایه نمایش را انجام دادند. ما با این فضاسازی و ترکیب سایه، صحنه و صدا، خواستیم ذهن مشوش شخصیت ها را بیشتر نشان دهیم.»

او اضافه کرد: «متن نمایش، کاملاً رئال است، با این حال فضای اجرای ما، اکسپرسیونیستی و سورئالیستی است. با این وجود، کاملاً در اجرای این نمایش به متن وابسته بودیم.»

امیر سفیری درباره طراحی صدای نمایش «هدیه جشن سالگرد» توضیح داد: «در این نمایش سعی کردیم با صدا، فضاسازی انجام دهیم و طراحی صدا کردیم. صداهایی مانند صدای ریل یا صدای آب را به صورت زنده در سالن اجرا خواهیم کرد.»

این کارگردان به طراحی حرکات موزون هم اشاره کرد که در قسمتی از نمایش استفاده می شود: «در قسمتی از نمایش، شخصیت اصلی ما شروع به صحبت درباره کنسرت شوپن می کند و همراه موسیقی هایی که با الهام از شوپن ساخته شده، می رقصد. در طراحی این حرکات سعی کردیم رویکردی کاملاً مدرن داشته باشیم.»

او با اشاره به تصویرسازی قوی نمایشنامه اضافه کرد: «دکور ما در این نمایش، مینی مال و ساده است، زیرا خود نمایشنامه، تصویرسازی را قوی  می کند. سعی کردیم فضایی متفاوت را در این نمایش ایجاد کنیم، البته ما در حال آزمون و خطا هستیم.»

نمایش «هدیه جشن سالگرد» به نویسندگی افشین هاشمی و کارگردانی امیر سفیری از 5 تا 23 اسفند ساعت 17:30 در سالن انتظامی خانه هنرمندان به صحنه می رود. مهرداد مصطفوی تنها بازیگر این نمایش است.

گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت