لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آیا قلب انسان ها واقعاً شکسته می شود؟

"قلبم شکست" عبارتی آشنا برای همه ماست که احتمالاً آن را هم چندین و چند بار گفته ایم و هم شنیده ایم. اما سوال اینجاست که آیا قلب انسان به واقع می شکند؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شاید هیچ گاه شکستن به معنای مرسوم و عینی آن برای قلب انسان رخ ندهد، اما به طرز حیرت آوری استرس و ناراحتی در روابط عاطفی و احساسی، زمینه ساز بسیاری از بیماری های قلبی می شود. در واقع سندرم قلب شکسته در میان افرادی که سطح بالایی از استرس مثل طلاق گرفتن یا مرگ همسر را در روابط عاطفی شان تجربه کرده اند بسیار شایع است. یکی دیگر از گروه های آسیب پذیر در برابر این سندروم افرادی هستند که شکست های مالی سنگین داشته اند.

پاسخ این سؤال که چرا انسان به سندروم قلب شکسته دچار می شود تقریباً واضح است؛ استرس شدید. در واقع ترشح بیش از حد هورمون های مرتبط با استرس مثل آدرنالین اثرات تخریبی بسیاری بر قلب انسان دارند. این سندروم نشانه های دیگری از قبیل سینه درد و سختی در نفس کشیدن دارد؛ نشانه هایی که به سادگی با مشکلات و بیماری های قلبی اشتباه گرفته می شود. این سندروم به صورت معمول در افراد بالای 50 سال و زنان اتفاق می افتد، هر چند بروز آن در زنان و مردان جوان نیز چندان غریب نیست.

به گفته پزشکان سندروم قلب شکسته را به هیچ عنوان نباید سَرسَری گرفت، زیرا این سندروم همانند هر مشکل قلبی کوچکی می تواند منجر به حملات شدید و خطرناک قلبی شود. اما جای امیدواری باقی است که این سندروم برخلاف حملات قلبی درمان پذیر است و گاهی عارضه های طولانی مدتی در عضلات قلبی به جا نمی گذارد. بسیاری از افرادی که در زندگی خود سندروم قلب شکسته را تجربه کرده اند پس از یک دوره کوتاه مدت دوباره سلامت کامل قلبی خودشان را به دست آورده اند. با این حال نمی توان انکار کرد که تشخیص سندروم قلب شکسته از حملات قلبی هم چنان یکی از چالش های پزشکان است!

آیا قلب انسان ها واقعاً شکسته می شود؟

جدید ترین مطالب سایت