لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پاسخ وزیر به خبر حذف یارانه نان‌های فانتزی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به پرسشی مبنی بر حذف آرد یارانه ای به نان های فانتزی گفت: مصوبه ای در این باره نداریم و تصمیم جدیدی نگرفته ایم و دلیلی ندارد تصمیم تازه ای در این زمینه گرفته شود.

ایسنا: «محمدرضا نعمت زاده» در چهل و ششمین نشست نمایندگان شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره ی خبر چند روز پیش مبنی بر حذف آرد یارانه ای به نان های فانتزی گفت: چنین مصوبه ای نداریم و همان مصوبات پیشین در این زمینه اجرایی می شود.

وی ادامه داد: هدف ما از آزادپز شدن 20 درصد نانوایی ها که مدتی پیش ابلاغ شده بحث کیفیت بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت هم چنین با اشاره به بحث صرفه جویی ارزی گفت: باید بکوشیم در مرحله ی نخست درآمد ارزی کشور را افزایش دهیم و مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان نیز بارها به این موضوع تأکید کردند و توسعه ی صادرات غیرنفتی مورد توجه قرار گرفته است.

نعمت زاده با اشاره به آمار 10 ماهه صادرات غیرنفتی و افزایش میزان آن نسبت به مدت مشابه گفت: در مورد واردات باید بگویم که واردات صرفاً از طریق اعمال تعرفه های مناسب و ضوابط فنی امکان پذیر است و دولت به تنهایی ورود کالا را منع نمی کند مگر اینکه ماده ی 102 قانون برنامه ی پنجم توسعه اصلاح شود که در این ماده بحث واردات مطرح شده است.

وی گفت: واردات کالایی گروه 10 که کمتر مورد نیاز جامعه است از اول امسال با دو برابر سود بازرگانی وارد می شود که حدود 3 درصد واردات ما از گروه کالایی 10 بود و این موضوع نشان می دهد تصمیم گیری دولت به جا و مناسب بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی دولت و کاهش قیمت نفت برخی پروژه ها متوقف شده و محدودیت هایی ایجاد شده و صادرات ما نیز در برخی کشورها محدود شده است و بعضی صنعتگران ما هراس دارند که واردات در آینده افزایش یابد و در این زمینه تصمیماتی گرفته و به رئیس جمهور و تیم اقتصادی دولت ارائه کردیم.

نعمت زاده افزود: مقرر است برخی تعرفه ها اصلاح شود و نظریات اصلاحی پیرامون 1500 تعرفه را ارائه دادیم که همین هفته به دولت ارائه می شود و امید می رود از ابتدای سال آینده اعمال شود.

وی خاطرنشان کرد: از لحاظ ارز برخی کالاها از پارسال واردات آن ها با ارز آزاد یا ارز متقاضی وارد می شد و امسال به تدریج برخی اقلام را به سمت واردات با ارز آزاد بردیم و پیشنهاداتی نیز به دولت دادیم که باید در این زمینه تصمیم گیری شود اما معتقدیم کالاهای مصرفی حداقل باید بر مبنای ارز آزاد وارد شود و این موجب رونق صادرات می شود.

پاسخ وزیر به خبر حذف یارانه نان‌های فانتزی

جدید ترین مطالب سایت