فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نتیجه ارزیابی بین المللی از جایگاه کنونی بشار اسد

اندیشکده موسسه بین المللی بررسی های راهبردی لندن در گزارش خود درباره بحران داخلی سوریه ، اذعان کرد که جایگاه بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور در سال ۲۰۱۴ در مقایسه با سال ۲۰۱۲ و حکومت سوریه با حمایت مردم در مقابله با گروههای تروریستی تقویت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این اندیشکده که در زمینه امنیت جهانی، خطرات سیاسی و درگیری های نظامی تحقیق می کند، به روال همه ساله ارزیابی خود را درباره

توانایی ها و هزینه های نظامی 171 کشور جهان در کتابی با عنوان موازنه نظامی 2015 منتشر می کند.

در این گزارش ادعا شده : تصمیم سال 2013 دولت آمریکا مبنی بر چشم پوشی از حملات هوایی علیه سوریه،  پس از همکاری دمشق برای امحای سلاح های شیمیایی اش و همکاری با سازمان منع گسترش سلاح های شیمیایی همراه با بی میلی کشور های غربی برای یاری رسانی به گروه های مخالف دمشق و ظهور داعش، به اسد فرصت داد، با عملیات نیروهای ارتش این کشور، بخش های وسیعی از سرزمین های اشغال شده سوریه را بازستاند و اقدامات مخالفان را تا حد بسیار زیادی خنثی کند.

در نتیجه عملیات ارتش سوریه و نیروهای هوادار دولت، بخش مهمی از حمص آزاد و موضع گروه های مخالف در حلب تضعیف شد.

این موفقیت های نسبی سبب شده است که نیروهای دولتی سوریه هوادار اسد، بخش مهمی از بزرگراه مرکزی سوریه را که دمشق را به حلب و مناطق ساحلی پیوند می دهد، در اختیار داشته باشد.

این گزارش می افزاید که حکومت سوریه با حفظ برتری نظامی مقابل گروه های تروریستی مخالف، توانسته است، خود را با وضعیت کنونی در صحنه درگیری ها وفق دهد و به همین علت نیروها و شبه  نظامیان حامی دولت در درگیری های شهری و اجرای عملیات ضد تروریستی موفق بوده اند.

نتیجه ارزیابی بین المللی از جایگاه کنونی بشار اسد

به گزارش این اندیشکده، در سال 2014 آمریکا سیاست دو سویه ای در قبال سوریه دنبال کرد؛ بدین معنی که به برخی گروه های مخالف دولت این کشور، تعدادی سلاح و تجهیزات داد تا کارآیی و اعتبار آنها را امتحان کند و از سوی دیگر بودجه ای به مبلغ 500 میلیون دلار برای آموزش و تجهیز گروه های تروریستی اختصاص داد.

با وجود پذیرفته شدن این طرح دولت از سوی کنگره، بر اثر اختلاف نظرات شدید میان دولت آمریکا و گروه های تروریستی مخالف دولت سوریه، اجرا نشد.

واشنگتن از گروه های مخالف می خواست به مبارزه علیه داعش ارجحیت دهند، اما این گروه ها، نظر آمریکا را نپذیرفتند و حکومت سوریه را دشمن اصلی خود قلمداد کردند.

بحران سوریه که با تلاش گروه های تروریستی مورد حمایت غرب برای سرنگون کردن دولت این کشور شروع شد، وارد چهارمین سال خود شده است.

نتیجه ارزیابی بین المللی از جایگاه کنونی بشار اسد

جدید ترین مطالب سایت