فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

هنرمندان از «بنیامین» و «نسیم» می گویند

«پژمان بازغی» و البته همسرش «مستانه مهاجر» از صمیمی ترین و نزدیك ترین دوستان «بنیامین» و «نسیم» بودند. آنها در بحث های كاری و غیركاری همیشه با هم مشورت می كردند و در بسیاری از مواقع نیز همكاری هایی را با هم تجربه كرده بودند.

«پژمان بازغی» و البته همسرش «مستانه مهاجر» از صمیمی ترین و نزدیك ترین دوستان «بنیامین» و «نسیم» بودند.  آنها در بحث های كاری و غیركاری همیشه با هم مشورت می كردند و در بسیاری از مواقع نیز همكاری هایی را با هم تجربه كرده بودند.  حالا این بازیگر در این گفت وگو  بخش های و زوایای دیده نشده ای از این اتفاق را در یك سال گذشته روایت كرده است.  بازغی هنوز هم پس از یك سال باور ندارد كه «نسیم حشمتی» فوت كرده و هنوز هم با اندوه از او صحبت می كند. 

با اعتماد به نفس به اوج بازگشت

دختر من كوچك ترین طرفدار بنیامین است!

خواننده ها و بازیگرها معمولا با همدیگر برخورد دارند و من با «بنیامین بهادری» در یك برنامه آشنا شدم. دختر من ریتم موسیقی بنیامین را دوست داشت. یك بار به او گفتم فكر كنم كوچك ترین طرفدار تو دختر من است! 

دوستی من با او صمیمی تر شد و از خانواده اش دعوت كردیم و ارتباط خانوادگی ما از طریق همسر من و همسر مرحوم بنیامین شكل گرفت. رفت و آمدهای زیادی با همدیگر داشتیم و خانواده بهادری یكی از نزدیك ترین دوستان من و همسرم خانم «مستانه مهاجر» بودند و هستند. در این بین ارتباط دختر من و «بارانا» هم بسیار صمیمی است.

هنرمندان از «بنیامین» و «نسیم» می گویند

باورکردنی نبود

آن شب در راه برگشت به منزل بودم كه همسرم با من تماس گرفت و گفت بنیامین و همسرش تصادف كرده اند. از من خواست خودم را به بیمارستان برسانم. زمانی كه از همسرم در مورد جزئیات تصادف پرسیدم او اطلاعات چندانی نداشت. در مسیر بیمارستان با خودم فكر می كردم اما اصلا تصور چنین فاجعه ای را نداشتم. فكر می كردم كه در حد یك تصادف ساده است و شاید با اندكی جراحت همراه بوده است. 

زمانی كه به بیمارستان رسیدم و قبل از دیدار با بنیامین، پزشك اورژانس مچ دست من را گرفت و به گوشه ای برد و به آرامی گفت: «اصلا تصور جابه جایی مصدوم این حادثه را نداشته باش. نمی توانید او را از این بیمارستان منتقل كنید. » در ادامه صحبت های پزشك اورژانس متوجه عمق فاجعه شدم. صحبت های او اصلا برای من قابل باور و هضم نبود. باز هم به خودم تلقین می كردم كه صحبت های آن پزشك عین واقعیت نیست اما زمانی كه زنده یاد «نسیم حشمتی» و بنیامین را دیدم دیگر توان ایستادن روی پای خودم را نداشتم. همسرم هم درست شبیه من بود و تا زمان ورود به بیمارستان اصلا باور نداشت كه نسیم از بین ما رفته باشد. 

به همین سادگی

در آن شب حال هیچ كدام از ما خوب نبود و سایر دوستان بنیامین هم كه به بیمارستان رسیدند در یك شوك وحشتناك بودند. من تا ساعت ها نمی توانستم باور كنم و به همسرم می گفتم اصلا مگر می شود چنین اتفاقی رخ داده باشد؟ به همین سادگی نسیم از بین ما رفت؟ حتی برادر بزرگ من هم آمد و تا صبح در كنار بنیامین بودیم . نمی توانستیم او را تنها بگذاریم. هر قدر كه الان من بخواهم در مورد آن شب صحبت كنم باز هم نمی توانم تلخی ها و مسائل را توصیف كنم. 

نسیم به من می گفت: «داداش»

نسیم حشمتی برادر نداشت و به من می گفت «داداش» و حتی بارانا هم به من دایی پژمان می گوید. ارتباط خانواده ما و بنیامین فراتر از یك دوستی یا رفت و آمد ساده بود و لحظات و خاطرات بسیار خوبی در كنار هم داشتیم. تلخی آن اتفاق برای من و همسرم آنقدر زیاد است كه هنوز هم گاهی نمی توانیم قبول كنیم كه یكی از اعضای خانواده خودمان از دست رفته است. او یكی از بهترین دوستان همسر من بود و به جرأت می توانم بگویم كه آنها عین دو خواهر به همدیگر نزدیك بودند. 

اعتماد به نفس بنیامین

یك هنرمند فقط به خودش تعلق ندارد و عده زیادی پیگیر و منتظر كارهای او هستند. بنیامین هم از این قاعده مسثتنا نبود و مردم زیادی چشم انتظار آلبوم و كنسرت او بودند. پس از آن حادثه و در موقعیت های مختلف بارها با او صحبت كردم و گفتم؛ اگر فعالیت خود را مجددا آغاز نكنی این افسردگی باعث اتفاقات بسیار بدتری خواهد شد.تمام تلاش خودم را كردم كه در آن روزهای سخت كنارش باشم زیرا دوستی صرفا مختص روزهای خوشی و خوبی نیست. یكی از دغدغه های اصلی ما و سایرین، بارانا بود. همسر من هم سعی كرد كه در زمینه مشكلات و مسائل او به بنیامین كمك كند. 

خواهر بنیامین و مادر نسیم هم در طول آن روزها یك لحظه هم از او و بارانا دور نشدند. به نوعی می توانم بگویم كه همه تلاش كردند تا بنیامین به زندگی برگردد. بارانا و یك بنیامین زخم دیده در این دنیا تنها مانده بودند و نباید با افسردگی و نا امیدی زندگی می كردند. مهم ترین ویژگی بنیامین اعتماد به نفس و سخت كوشی او ست كه باعث شد بتواند باز هم به اوج برگردد. 

بعد از نیما 

دومین اتفاق تلخ هم درگذشت «نیما وارسته» بود كه درست زمانی رخ داد كه هنوز در شوك و اندوه فوت نسیم بودیم. من سر فیلمبرداری بودم که همسرم حدود ساعت 6 صبح تماس گرفت و از شدت گریه نمی توانست صحبت كند. به او گفتم چه اتفاقی رخ داده است؟ دیگر تحمل یك غم دیگر را نداریم.  

زمانی كه خبر فوت نیما وارسته را از او شنیدم گفتم كه شایعه است هفته گذشته آنها در رشت كنسرت داشتند و من در بك استیج برنامه نیما را دیدم كه با وجود خستگی بسیار پرانرژی و فعال بود. هیچ كس نمی توانست آن اتفاق را بپذیرد چون می دانستم كه نیما یكی از دوستان نزدیك بنیامین و تكیه گاه محكمی برای او بود.

 این موزیسین جوان و خوب یكی از كسانی بود كه در زمان درگذشت نسیم حشمتی در كنار بنیامین حضور داشت. او هم نقش بسزایی در بازگشت بنیامین به عرصه موسیقی داشت و در آن چند كنسرتی هم كه پیش از درگذشتش با همدیگر داشتند بسیار پرانرژی ظاهر شد. 

او در اوج است

خدا را شكر می كنم كه او كارهای خود را دنبال می كند و در اوج است. این نشان می دهد كه مردم دوستدار خودش، كارها، صدا و آثارش هستند. با ویژگی های مثبتی كه از بنیامین سراغ دارم مطمئن هستم كه حتی یك لحظه هم عقب نمی نشیند و همین طور پیش خواهد رفت و باز هم برای مردم خاطره سازی می كند. او با عشق و امید مجددا به زندگی برگشت و این عشق بی پایان درون خود را به مردم هم منتقل خواهد كرد. 


علی ضیاء از روزهای تنهایی بنیامین می گوید 

علی ضیاء در مراسم ترحیم و تشییع پیکر همسر بنیامین برگزاری برنامه را برعهده داشت و همان طور که در این گفت وگو می گوید، در روزهای سخت بنیامین توانست به خوبی در کنار  این خواننده باشد. ا و بهترین گزینه ای بود که می شد با او در این باره گپ زد. 

از زمان تصادف و اتفاقاتی كه افتاد، بگویید. 

تا آنجایی كه به یاد دارم این اتفاق روز جمعه افتاد و آن روز مدام از دلم می گذشت كه خبری از بنیامین بگیرم به دلیل اینكه چند روزی بود با او صحبت نكرده بودم و نمی دانم چه اتفاقی افتاد كه تماس نگرفتم و بعدازظهر انگار تمام انرژی ام گرفته شد و خواستم یك استراحت كوتاهی داشته باشم كه كلا خوابم برد. خیلی ها با من تماس گرفته بودند و صبح روز شنبه به عادت روزهایی كه ویتامین سه داشتیم (البته آن روز صبح ویتامین سه نداشتیم و برنامه ویژه شب یلدا داشتیم و در كل صبح شنبه برنامه نداشتیم)، ساعت 6 صبح بیدار شدم، دیدم خیلی از دوستانم با من تماس گرفته اند، سریع پیامك هایم را چك كردم تا ببینم چه اتفاقی افتاده! كه دیدم در پیامك ها به فوت همسر بنیامین اشاره شده است. 

هنرمندان از «بنیامین» و «نسیم» می گویند

همان لحظه با یكی از دوستان مشترك  خودم و بنیامین، آقای «مجید بنی فاطمه» تماس گرفتم و گفتم: آقاسید چی شده؟! اوگفت: من هم نمی دانم، ان شاءالله كه شایعه است. بعد از آن سریع با بنیامین تماس گرفتم و از وی پرسیدم كه آیا این موضوع صحت دارد كه بنیامین گفت این اتفاق افتاده. همان لحظه آماده شدم و به بیمارستان رفتم و بقیه ماجرا هم كه دوستان اطلاع دارند. 

  زندگی و تلاش بنیامین برای سرپا ماندن در این یك سال را چطور دیدید؟

حقیقتا بنیامین از نگاه من، انسان بزرگی است. عموما در غم ها و مشكلات از او گریز بیرونی نمی بینید مگر اینكه چه اتفاقی رخ بدهد. زمانی كه به بیمارستان رفتم و بنیامین را دیدم، ناآرام بود كه این ناآرامی هم طبیعی بود اما فكر می كنم یك مقدار كه زمان گذشت، یعنی حدود هفت، هشت ساعت بعد از این اتفاق، احساس كرد كه همه غم ها، مشكلات و غصه ها را خودش باید به دوش بكشد و غم های اطرافیان و افراد دیگر را هم آرام كند و تسكین بدهد؛ «نسیم» مادر جوانی دارد كه دخترش را ازدست داده و خواهران او هم هستند و «بارانا»یی كه مادرش را ازدست داده بود. به نظر من همه این اتفاق ها طلب می كرد كه یك مرد قوی تمام این غصه ها را یك تنه به دوش بكشد و دیگران را هم تسكین بدهد تا اینكه خود، چالشی برای دیگران باشد. 

  شده بود كه درمورد روز تصادف و اتفاق با هم صحبت كنید؟

ما همان روز صحبت كردیم. درمورد آن حادثه و اتفاق، تقریبا چندین بار در روزهای مختلف صحبت كردیم. 

  بنیامین فضای اطرافش را طوری مدیریت كرده بود كه كسی از او سوالی نمی كرد؟

ما از لحظه های اول ماجرا متوجه این اتفاق نشدیم. به هر حال بعدازظهر جمعه این اتفاق افتاد و من صبح شنبه متوجه شدم. می خواهم بگویم كه فاصله بین بعدازظهر جمعه تا صبح شنبه را متاسفانه ما در كنار بنیامین نبودیم اما از صبح شنبه كه یكدیگر را دیدیم، چندین بار درمورد روز حادثه صحبت كردیم كه اصلا چطور این اتفاق افتاد و چه صحبتی می كردند و جاهایی هم که یادش نبود. به هر حال تمام بدنش كوفته شده و جای كبودی روی بدنش بود و خودش هم می گفت اینجا را به یاد ندارم كه چه اتفاقی افتاده و این موضوع طبیعی بود كه به یاد نمی آورد اما درد و رنج این تصادف روی بدنش كاملا مشهود بود. 

   فكر می كنید بنیامین چطور توانست با تراژدی نبودن نسیم كنار بیاید؟

گمان می كنم دلیلش صبر و مهربانی زیادی است كه همیشه در قلب بنیامین بوده كه به لطف خدا، یكباره چند برابر شد. دركل بنیامین خیلی مهربان و صبور است و استایلش این گونه است و این مهربانی را با همه دارد. اما تمام این اتفاقات بعد از فوت نسیم، ضربدر هزار شد و این اتفاق فقط می تواند لطف خدا باشد. خدا به بنیامین صبری داد كه بتواند تحمل و مدیریت كند و آرام باشد چون اطرافیان او هم عزیزشان را از دست داده بودند و باید یك  نفر، غم ها را متحمل می شد و آنها را آرام می كرد و در این بین بنیامین كسی بود كه دیگران را تسكین می داد. 

او حتی افرادی كه رابطه  دورتری هم داشتند را آرام می کرد. لحظه هایی بود كه آنها كنار بنیامین گریه می كردند و بنیامین آنها را آرام می كرد. فكر می كنم شرایط باعث شد كه بنیامین این تصمیم بزرگ را بگیرد و برخلاف انتظار به جای اینكه دچار  چالش شود، آرامش داشت و همه ما وقتی بنیامین را می دیدیم، آرام می شدیم. 

هنرمندان از «بنیامین» و «نسیم» می گویند

  چه صحبت هایی را بیشتر از بنیامین می شنیدید؟

من و بنیامین دوستان صمیمی هستیم (حداقل من این طور فکر می کنم).  اینكه درمورد چه چیزی صحبتی می كردیم، به نظرم امانتی بین من و بنیامین است كه اگر خودش بخواهد آن را بازگو می كند. شاید هم نخواهد و من هم نمی خواهم این حرف ها را مطرح كنم. حرف های مان نباید یك  جاهایی فاش شود اما حرف های مان همیشه به سمتی بود كه یكدیگر را در آن شرایط آرام كنیم. به هر شكل شرایط و روزهای بسیار سختی بود و واقعا دم همه افرادی كه به پای بنیامین ماندند، گرم.

 همه آنها همراه بودند، كمك می كردند و سنگ تمام گذاشتند، ایستادند و لحظه به لحظه و ثانیه به ثانیه برایش ماندند. به نظرم شوكی بود كه آن روزها به بنیامین وارد شد. در همه جا حرف این تصادف بود. آدم باید قدر خود، زندگی و رفاقت هایش را بداند. باید از مردمی هم که در مراسم  شركت می كردند و برای فوت همسر بنیامین دغدغه داشتند، یك تشكر ویژه داشته باشم. 


روایت هادی کاظمی از روزهای تلخ بنیامین

«هادی كاظمی» دوست داشتنی و محبوب است و در سخت ترین شرایط هم وجودش در هر جمعی نعمتی است. او همیشه به خوبی این قابلیت را دارد كه فضای جمع حاضر را عوض كند و با شوخی ها و رفتارهایش بتواند خنده را بر لب همه بیاورد.  این بازیگر از دوستان نزدیك بنیامین بهادری است و در برخی كنسرت هایش نیز در سالن اجرای برنامه بنیامین حضور داشته. پس از یلدای تلخ سال گذشته بنیامین، روابطش درمواقعی با این خواننده بیشتر و بیشتر شد.  با او درباره این یك سال حرف زدیم و تجربه همراهی اش با بنیامین. 

 شما در یك سال گذشته به نظر می رسد ارتباط و دوستی تان با بنیامین قوی تر شده. خیلی هوای بنیامین را داشتید و این نوع رفتار از شما را هیچ كس به جز اطرافیان نزدیك بنیامین نمی دانند. 

این بیشتر به مسائل معنوی بازمی گردد. به غیر از رفاقتی كه داریم یك مسئله ای است كه برای همه پیش می آید. برای خود من هم دو، سه سال پیش این اتفاق افتاد كه مادرم را از دست دادم و چیزی كه دیدم و تصویری كه در ذهنم ثبت شد، كسانی بودند كه بعد از درگذشت مادرم، در كنارم بودند و حتی كسانی بودند كه زیاد دوست نمی شمردم شان اما بعد از آن اتفاق دیدم در كنار من بودند و به هر دلیلی از من حمایت می كردند. از همان جا به بعد نگاهم نسبت به دوستی به آنها تغییر كرد و بالعكس، كسانی بودند كه دوستی داشتند اما بعد از آن اتفاق دیگر نبودند و از همان جا به بعد دیدگاهم تغییر كرد. تمام این مسائل به گذشته بازمی گردد كه دیدم این مسئله خیلی مهم است و سعی كردم از فوت مادرم، بیشتر در این جریانات باشم. به دلیل اینكه شرایط را می دانم و حس خوبی به بازمانده می دهد. 

هنرمندان از «بنیامین» و «نسیم» می گویند

موضوع من و بنیامین همین بود. جز آن دوستی و رفاقت، یك دلیل دیگر هم این است كه در عرف، آداب و رسم مان است. در قدیم شنیده بودید می گفتند وقتی چنین اتفاقی می افتد، دور آن آدم را خالی نگذارید. ما درك نمی كردیم این قضیه چیست اما این اتفاق برای خود من افتاد و تازه متوجه شدم چیست. به نوعی شاید پیش تر این موضوع برایم مثل حالا نبود، كم و بیش در این مراسم ها حضور داشتم و درك نمی كردم اما حالا با درك اینكه می دانم چه اتفاقی ممكن است برای بازمانده رخ بدهد و چه تاثیری درستی برای او داشته باشد این كار را با دل انجام می دهم و ادامه خواهم داد. من این كار را دلی انجام دادم به علاوه اینكه بنیامین دوست مان است و دوستش داریم. 

 حضور شما در كنسرت بنیامین در ارومیه هم خیلی جالب بود؛ كنسرتی كه بنیامین پس از فوت نیما وارسته آن را به درخواست خانواده نیما لغو نكرد و شما در همه سئانس های آن برنامه در سالن بودید. 

آن روزها بنیامین حال زیاد خوبی نداشت به هرحال همسرش را از دست داده بود و قرار بود كنسرتی را داشته باشد كه خدابیامرز «نیما وارسته» آهنگساز و نوازنده كارشان نیز فوت كرد و پدر و مادر نیما عزیز اعلام كردند كه نمی خواهند كنسرت ارومیه به  خاطر از دست رفتن نیما كنسل شود چون این قرار از قبل بوده و مهم است. این اتفاق افتاده بود و آنجا هم در كنار بنیامین بودم و به من گفتند كه چنین كنسرتی را داریم و از من پرسیدند كه حضور پیدا می كنم؟ و من رفتم. 

كنسرت را دیدم و تمام شد. اصولا هر كاری را كه انجام می دهم بر اساس دل خودم است و برای خبرش نیست. به دلیل اینكه متاسفانه یا خوشبختانه به هر دلیلی یكسری از دوستان هنرمندمان هستند كه ممكن است برای خبر و حضور در رسانه ها خیلی كارها را انجام دهند و دنبال خبرسازی و انجام كارهای عجیب و غریب هستند كه فقط خبری به وجود بیاید و در مجلات و روزنامه ها صحبت و عكس شان باشد. شخصا دوست داشتم كنار بنیامین باشم و رفتم هم به ارومیه سر بزنم به دلیل اینكه ارومیه شهری است كه خیلی دوست دارم و همین یك تیر و دو نشان که كنار بنیامین هم باشم. 

  این روزها هم كه شما خیلی درگیر كارید، باز هم دورادور با هم ارتباط دارید؟

هم مشغله بنده زیاد شده و هم بنیامین و همین باعث شده كمتر این روزها یكدیگر را ملاقات  كنیم اما در شرایطی یكدیگر را می بینیم و صحبت ها و گپ های مان را داریم و رفاقت مان هم سرجایش است اما می شود گفت آنقدر در كنار یكدیگر نیستیم و از دور حواس مان به  یكدیگر است.

جدید ترین مطالب سایت