لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

مذاکرات ژنو با پیشنهاد طرحی ۱۰ ساله برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران پایان یافت

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که مذاکرات ۴ روزه ژنو با پیشنهاد طرحی ۱۰ ساله برای محدود کردن برنامه هسته ای ایران به پایان رسید.

مذاکرات ژنو با پیشنهاد طرحی ۱۰ ساله برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران پایان یافت

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که مذاکرات 4 روزه ژنو با پیشنهاد طرحی 10 ساله برای محدود کردن برنامه هسته ای ایران به پایان رسید.

براساس این طرح، ایران در سال آخر توافق به تدریج می تواند برنامه هسته ای خود را پیش ببرد و محدودیتها بر آن کاهش می یابد.

یک مقام آمریکایی که به همراه جان کروزیر خارجه و وزیر انرژی این کشور به ژنو سفر کرده است می گوید که واشنگتن اصرار دارد برنامه هسته ای ایران در یک دوره زمانی دو رقمی محدود باشد به گونه ای که قادر نباشد مواد لازم برای ساخت سلاح هسته ای را تولید کند.

مقامات ایرانی هم تاکید دارند که آنها توافقی می خواهند که براساس آن ایران تعداد سانتریفیوژهایش را در اسرع وقت و به صورت تدریجی افزایش دهد.

نیویورک تایمز نوشت: یکی از راههای برطرف کردن این اختلافات حصول یک توافق مرحله ای است. بعنوان مثال در خصوص بازه 15 ساله به توافق برسند، برای مدت 10 سال بر برنامه هسته ای ایران کنترل شدید خواهد بود و بعد از آن محدودیت ها بر برنامه هسته ای ایران به صورت تدریجی برداشته می شود.

مذاکرات ایران و آمریکا و گروه 1+5 از روز جمعه در ژنو سوئیس آغاز شد و تا امروز دوشنبه ادامه داشت.

پس از پایان مذاکرات مقامات آمریکایی و ایرانی از پیشرفت در مذاکرات خبر داده و فضای این دور از مذاکرات را سازنده ارزیابی کردند.

یک مقام ارشد آمریکایی به خبرنگاران گفت در گفت وگوهای صورت گرفته، پیشرفت هایی حاصل شده است.

این مقام آمریکایی که اشاره ای به نامش نشده به رغم این با اشاره به وجود موضوعات بسیار دشوار در گفت وگوهای هسته ای می گوید هنوز راه درازی برای رسیدن به توافق باقی است.

وی همچنین از دیدار دوباره مدیران سیاسی ایران و آمریکا در دوشنبه هفته آینده خبر داده است. این مقام آمریکایی گفته توافق هسته ای احتمالی باید ایران را دست کم به مدت 10 سال در فاصله یک ساله با بمب نگاه دارد.

وزیر خارجه ایران نیز پس از رایزنی های چهار روزه در ژنو گفت: تا حدودی پیشرفت در برخی مباحث صورت گرفت، اما هنوز راه زیادی برای رسیدن به توافق نهایی در پیش داریم و تا وقتی در مورد همه مسائل توافق صورت نگیرد در هیچ موضوعی توافق نشده است.

اخبار سیاست خارجی - فارس

جدید ترین مطالب سایت