لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اختراعاتی که در دنیا با شکست روبه رو شده اند + عکس

در دنیا احتراعاتی موجود است که به مرحله ی تولید رسیده اند وارد بازار هم شده است ولی مردم از آن چندان استقبالی نکرده اند و سپس موجب شده شکست بخورند.

در دنیا احتراعاتی موجود است که به مرحله ی تولید رسیده اند وارد بازار هم شده است ولی مردم از آن چندان استقبالی نکرده اند و سپس موجب شده شکست بخورند.

نت بوک ها: این محصولات که در واقع نوت بوک هایی با اندازه کوچک تر، وزن سبک تر و ساختار ساده تر بودند در سال 2007 برای اولین بار وارد بازار شدند تا نیاز کاربرانی را مرتفع کنند که کاربری مبتدی و اولیه داشته و نیاز دارند که آن را همیشه و همه جا با خودشان داشته باشند. این لپ تاپ های کوچک و ارزان قیمت، کیبوردی کوچک و پردازنده نسبتا ضعیفی داشتند

و معمولا نسخه ای از ویندوز XP روی آنها نصب می شد. اما شرکت بزرگ اپل بسیار زود تبلت آی پد خودش را به بازار معرفی کرد تا نت بوک ها به تدریج جایگاه خودشان را در بازار از دست بدهند.فروش جهانی نت بوک ها در سال 2010 با فروش بیش از 32 میلیون دستگاه به اوج خودش رسید. براساس گزارش موسسه تحقیقاتی iSuppli، در سال گذشته میلادی این محصولات فروش جهانی کمتر از 4میلیون دستگاه داشته اند و انتظار می رود این رقم در سال های آینده به سرعت کاهش پیدا کند.

اختراعاتی که در دنیا با شکست روبه رو شده اند + عکس

کتابخوان های الکترونیکی: شرکت بزرگ Amazon در سال 2007 کتابخوان الکترونیکی Kindle خودش را به بازار معرفی کرد تا حیرت همه را برانگیزد. این اولین کتابخوان الکترونیکی در بازار جهانی بود که اتفاقا موفق ترین نوع این محصول در بازار هم به حساب می آید. این دستگاه یک باتری قابل شارژ داشت که در هر بار شارژ می توانست تا یک هفته عمر بکند. کتابخوان الکترونیکی Kindle امکان خواندن 700 کتاب را به کاربرانش می داد و به همین دلیل مورد توجه قرار گرفت.

رقبای این محصول خیلی زود با نام Nook از طرف شرکت Barnes & Noble و کتابخوان Kobo از طرف شرکت Sony به بازار عرضه شدند، اما درست مانند نت بوک ها این کتابخوان های الکترونیکی هم مغلوب آی پد و دیگر تبلت های پرطرفدار بازار شدند. براساس آمار فروش جهانی کتابخوان های الکترونیکی در سال 2011 با میزان بیش از 13 میلیون دستگاه به اوج خودش رسید و این محصولات در سال 2013 فروش جهانی بیش از 4 میلیون دستگاه را تجربه کردند. این در حالی است که پیش بینی می شود فروش جهانی کتابخوان های الکترونیکی تا سال 2017 به تنها 2 میلیون دستگاه برسد.

اختراعاتی که در دنیا با شکست روبه رو شده اند + عکس

تلویزیون های سه بعدی: بازار تلویزیون همیشه شاهد حضور تکنولوژی جدید بوده است تا تجربه تصویری جدید را برای طرفداران جعبه جادو به ارمغان بیاورد. در این میان اما تصاویر سه بعدی هرگز نتوانستند جای خودشان را در دل طرفداران جعبه جادو باز کنند. این تکنولوژی که اولین بار در سال 2011 و در نمایشگاه سالانه CES رونمایی و معرفی شد، برای نمایش تصاویر نیاز به یک عینک مخصوص داشت و این همان چیزی بود که در نهایت باعث شکست آن شد. در واقع اغلب افراد ترجیح می دادند که هنگام تماشای تلویزیون عینک به چشم نداشته باشند.

اختراعاتی که در دنیا با شکست روبه رو شده اند + عکس

کوپن های الکترونیکی: شرکت Groupon موفق ترین ارائه دهنده کوپن های الکترونیکی و اینترنتی بود که در ماه نوامبر سال 2011 سهام خودش را با قیمت 14/13 دلار به فروش رساند و خیلی زود قیمت سهام آن افزایش پیدا کرد. حالا اما قیمت سهام این شرکت به حدود 6 دلار برای هر سهم رسیده است تا نشانی از شکست تجاری اش باشد. کوپن های روزانه آنلاین در نهایت نتوانستند جای خودشان را در مبادلات مالی روزانه افراد باز کنند و حالا وب سایت های مختلف ارائه دهنده این خدمات به تدریج در حال تعطیل شدن هستند.

اختراعاتی که در دنیا با شکست روبه رو شده اند + عکس

اعلام حضورها: در سال های اخیر یکی از پرطرفدارترین تکنولوژی ها در عرصه شبکه های اجتماعی اعلام حضور یا چک این بوده اند. این تکنولوژی توسط اپلیکیشن Foursquare به اوج محبوبیت خودش رسید و خیلی زود رقبای خودش را پشت سر گذاشت. شرکت Foursquare از محل این اپلیکیشن درآمد خوبی هم به دست آورد، اما خیلی زود تب اعلام حضور در میان کاربران فروکش کرد تا Foursquare این اپلیکیشن را از تجارت اصلی خودش مستقل کند. این اتفاق با اعلام جایگزینی اپلیکیشن Swarm توسط شرکت Foursquare در ماه مه گذشته رخ داد.

اختراعاتی که در دنیا با شکست روبه رو شده اند + عکس

واقعیت مجازی: درحالی که اغلب ما از واقعیت حقیقی که در روزگارمان وجود دارد، کاملا راضی نیستیم چطور می توانیم با واقعیت مجازی کنار بیاییم. مفهوم مدرن واقعیت مجازی شاید قدمتی 50 ساله داشته باشد، اما هرگز چندان مورد توجه قرار نگرفت. جدیدترین ابزار مبتنی بر واقعیت مجازی هدست سه بعدی فیس بوک با نام Oculus است که قیمت 2 میلیارد دلاری دارد. حالا فیس بوک امیدوار است با این محصول بتواند شکست های نیم قرن تکنولوژی واقعیت مجازی را جبران کند خوب امیدواریم که به اطلاعات عمومی شما نیز افزوده باشد.

جدید ترین مطالب سایت