لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تحریم های روسیه علیه آمریکاواتحادیه اروپا

رئیس جمهور روسیه در پاسخ به تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه این کشور، برخی تحریم ها را علیه آنها تدوین کرد، پوتین تاکید کرد، روسیه درباره شرکت هایی که در فدراسیون روسیه، از جمله بخش انرژی فعالیت دارند اقداماتی اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبر، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه گفت، دولت روسیه در پاسخ به تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا برخی تحریم ها را علیه این دو تدوین کرده اما وی هنوز مجوز اعمال آنها را صادر نکرده است.

پوتین در گفتگو با خبرنگاران گفت، به نظر وی هنوز نیازی به اعمال این اقدامات تلافی جویانه نیست.

تحریم های روسیه علیه آمریکاواتحادیه اروپا

با این حال، وی افزود، اگر اقدامات آمریکا و اروپا ادامه یابد، روسیه قطعا درباره شرکت هایی که در فدراسیون روسیه و در بخش های اصلی اقتصاد این کشور و از جمله بخش انرژی فعالیت دارند اقداماتی اتخاذ خواهد کرد.

وی گفت امیدوار است، نیازی نباشد روسیه به اقدامات تلافی جویانه متوسل شود.

الکساندر لوکاشویچ، سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز دیروز در واکنش به توقف صدور روادید ژاپن برای اتباع روسیه، گفت: «تصمیم توکیو مبنی براعمال تحریم روادید علیه شماری از شهروندان روسیه ناامیدی مسکو را به همراه داشته و بی پاسخ نخواهد ماند. واضح است که این اقدام نسنجیده تحت تاثیر فشارهای خارجی و برخلاف اظهارات توکیو مبنی براهمیت توسعه روابط با روسیه صورت گرفته است.»

 

تحریم های روسیه علیه آمریکاواتحادیه اروپا

 

لوکاشویچ تأکید کرد که زبان تحریم نتیجه معکوس در پی دارد و به کاهش تنش در اوکراین کمکی نمی کند و افزود: « تلاش ژاپن برای اعمال فشار به هیچ صورت اجازه نمی دهد تنش در اوکراین کاهش یابد.»

اتحادیه اروپا نیز در اقدامی مشابه تصمیم گرفت ۱۵ تبعه روس و اشخاص طرفدار روسیه را به دلیل بحران در اوکراین به فهرست تحریم های خود اضافه کند.

تحریم های اتحادیه اروپا همزمان با انتشار بیانیه ای از سوی کاخ سفید مصادف شد که در آن آمریکا با اعمال دور سوم تحریم های خود، هفت مقام ارشد روس و ۱۷ شرکت مرتبط با «حلقه نزدیکان» ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را هدف قرار داده بود.

درهمین حال، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه با انتقاد از تحریم های آمریکا گفت:«پاسخ مسکو اثری دردناک برای واشنگتن خواهد داشت.»

تنش ها بین قدرت های غربی و مسکو پس از آن شدت گرفت که کریمه از اوکراین اعلام استقلال کرد و در پی همه پرسی ۱۶ مارس و رأی موافق نزدیک به ۹۷ درصد از مردم، این منطقه به طور رسمی به روسیه پیوست؛ بیش از ۸۳ درصد از مردم این منطقه در همه پرسی شرکت داشتند.

جدید ترین مطالب سایت