لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

واکنش کاخ سفید به لایحه جدید تندروها در ز علیه توافق هسته ای

بر اساس «لایحه بررسی موافقتنامه هسته ای ایران»، متن هر گونه موافقتنامه نهایی با ایران باید حداکثر تا پنج روز پس از دستیابی به این موافقتنامه به کنگره ارائه شود.

واکنش کاخ سفید به لایحه جدید تندروها در ز علیه توافق هسته ای

بر اساس «لایحه بررسی موافقتنامه هسته ای ایران»، متن هر گونه موافقتنامه نهایی با ایران باید حداکثر تا پنج روز پس از دستیابی به این موافقتنامه به کنگره ارائه شود. این لایحه همچنین مانع آن خواهد شد که اوباما بتواند تحریم های تصویب شده توسط کنگره علیه ایران را به مدت 60 روز پس از امضای موافقتنامه، تعلیق یا لغو کند.

کاخ سفید روز شنبه اعلام کرد باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا، لایحه ای را که اخیرا در سنا معرفی شده است و بر اساس آن، به کنگره اجازه داده می شود در خصوص هر گونه موافقتنامه میان آمریکا و سایر کشورهای مذاکره کننده با ایران درباره توانایی های هسته ای این کشور اعمال نظر کند، وتو خواهد کرد.

به گزارش «انتخاب»، «برنادت میهان» سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در این باره اعلام کرد: «رئیس جمهور به وضوح اعلام کرده است که اکنون برای کنگره زمان مناسب جهت تصویب قوانین مضاعف درباره ایران نیست. در صورتی که این لایحه به رئیس جمهور ارائه شود، وی آن را وتو خواهدکرد.»

آمریکا و پنج کشور مذاکره کننده با ایران در تلاش هستند تا در پی مذاکرات با این کشور در خصوص محدود کردن برنامه هسته ای آن، در ازای کاهش تحریم های اقتصادی به توافق برسند.

بر اساس «لایحه بررسی موافقتنامه هسته ای ایران»، متن هر گونه موافقتنامه نهایی با ایران باید حداکثر تا پنج روز پس از دستیابی به این موافقتنامه به کنگره ارائه شود.

این لایحه همچنین مانع آن خواهد شد که اوباما بتواند تحریم های تصویب شده توسط کنگره علیه ایران را به مدت 60 روز پس از امضای موافقتنامه، تعلیق یا لغو کند.

میهان در این باره گفت آمریکا «باید به مذاکره کنندگان ما بهترین فرصت برای پیروزی را دهد، نه آنکه تلاش های آنها را پیچیده و با مشکل مواجه کرد.»

مذاکرات میان آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، آلمان، انگلیس و ایران اکنون به مرحله ای حساس رسیده است و موافقتنامه درباره چارچوب اساسی قرار است تا پایان ماه مارس نهایی شود.

«باب کورکر» سناتور جمهوریخواه و رهبر یکی از گروه های متشکل از دو حزب جمهوریخواه و دموکرات که حامی این لایحه است، در این باره اعلام کرد: «این موضوع ناامید کننده است که رئیس جمهور احساس می کند وی تنها فردی است که از جانب شهروندان کشور ما سخن می گوید.»

 اخبار سیاست  خارجی  - انتخاب 

جدید ترین مطالب سایت