فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اعلام نرخ سود تسهیلات بانکی

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: نرخ سود تسهیلات بانکی برای امور مبادله ای 22 درصد تعیین شده است و با بانک های متخلف در این مورد برخورد خواهدشد.

سیدعلی اصغر میرمحمدصادقی عصر امروز در جلسه شورای گفت وگوی دولت وبخش خصوصی لرستان در خرم آباد بیان کرد:  وضعیت بودجه امسال کشور مشخص است و با توجه به مشکلات موجود شاید سال 94 سال خوبی برای اقتصاد کشور نباشد.

وی خاطرنشان کرد: امسال بانک مرکزی برای خرید بسیاری از اقلام منابعی در اختیار دولت قرار داده است و علاوه برآن امسال 100 هزار میلیارد تومان تکالیف قرض الحسنه در کنار 140 هزار میلیارد تومان تکالیف عادی بر دوش بانک ها بوده است در مشکلات موجود واحدهای تولیدی یک طرف دولت قرار دارد و یک طرف هم بخش خصوصی است.

وی افزود: در کل دنیا بازار پول بازار حداکثر یک ساله ای است ولی در ایران این مدت 5 سال است و تکالیف بازار سرمایه را نیز در ایران بازار پول تامین می کند که در هیچ جای دنیا این گونه نیست.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی اظهار کرد: دو استان اصفهان و لرستان به عنوان پایلوت برای بررسی مشکلات به بانک مرکزی معرفی شده است و در بحث پایلوت بیشتر تمرکزمان روی صنایع متوسط و کوچک است که زیر 100 نفر اشتغال در خود دارند و بحث دوم ما اولویت سرمایه  در گردش است که 11 بخشنامه در این خصوص به بانک ها داده ایم.

وی ادامه داد: اذعان داریم که در حال حاضر منابع محدودی در اختیار داریم اما می خواهیم با برنامه ریزی مناسب این منابع محدود را به سرمنزل مقصود برسانیم و در اینجا به کمک نیاز داریم و منابع به تولیدکنندگانی داده می شود که اشتغال زایی داشته و تولید سودآور داشته باشند.

میرمحمدصادقی تصریح کرد: منابع را صرفا به واحدهایی خواهیم داد که در بخش تولید فعالیت می کنند و برای پرداخت معوقات خود تلاش دارند.

وی یادآور شد: نرخ سود تسهیلات بانکی برای امور مبادله ای 22 درصد تعیین شده و با بانک های متخلف در این زمینه برخورد خواهد شد که در حال حاضر نیز چند بانک متخلف مشخص شده اند و با بانک ها برخورد خواهد شد.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی ادامه داد: سود 22 درصد تنها برای امور مبادله ای است ولی سود تسهیلات مشارکتی به گونه ای دیگر است.

وی گفت: خود مدیران استانی باید از ظرفیت های بانکی بهتر استفاده کنند و از ابزار موجود استفاده لازم را ببرند که به نظر می رسد تا به حال از این ظرفیت ها استفاده نشده و باید دانش بانکی ارتقا یابد.

وی افزود: از زمانی که اختلاس های چند هزار میلیاردی در کشور اتفاق افتاده بانک ها در دریافت  وثیقه ها سخت گیرانه تر عمل می کنند.

جدید ترین مطالب سایت