فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تماس تلفنی موگرینی با ظریف و کری

وی در این تماس ها گفته است: «در این مرحله حساس از مذاکرات، اتحادیه اروپا کاملا به تسهیل مذاکرات برای رسیدن به یک توافق جامع، متعهد است

تماس تلفنی موگرینی با ظریف و کری

وی در این تماس ها گفته است: «در این مرحله حساس از مذاکرات، اتحادیه اروپا کاملا به تسهیل مذاکرات برای رسیدن به یک توافق جامع، متعهد است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه در تماس تلفنی با وزیر خارجه ایران و آمریکا و همچنین در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل، گفت نباید «فرصت تاریخی» رسیدن به توافق را از دست داد.

به گزارش فارس، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سه شنبه شب در تماس های تلفنی جداگانه با محمد جواد ظریف و جان کری، وزیران خارجه ایران و آمریکا، گفت وگو کرد.

بنا بر اعلام سخنگوی خانم موگرینی وی در این تماس ها گفته است: «در این مرحله حساس از مذاکرات، اتحادیه اروپا کاملا به تسهیل مذاکرات برای رسیدن به یک توافق جامع، متعهد است. ما نباید این فرصت تاریخ را از دست دهیم.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه بخشی از سخنرانی خود در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در شهر ژنو را نیز به مذاکرات هسته ای با ایران اختصاص داد. وی در این رابطه گفت: «بگذارید چند کلمه ای هم در مورد مذاکرات بسیار مهمی که کمی دورتر از اینجا، یعنی در مونترو، همین چند ساعت آنطرف تر، در جریان است، صحبت کنم. همانطور که قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مشخص کرده، اتحادیه اروپا نقش تسهیل کننده مذاکرات را بر عهده دارد. بگذارید بگویم که (مذاکرات) دارد خوب پیش می رود.»

وی افزود: «ما کاملا به تسهیل توافقی که یک توافق خوب است، متعهد هستیم. ما می گوئیم، خطاب به همه آن هایی که ممکن است تردیدهایی داشته باشند، ما توافقی نمی کنیم که توافق خوبی نباشد، یعنی نسبت به اینکه برنامه هسته ای ایرانی ها کاملا صلح آمیز است، اطمینان ندهد. همه تلاش های ما در این راستا است.»

تماس تلفنی موگرینی با دیپلمات های ارشد ایران و آمریکا در آستانه برگزاری دور تازه مذاکرات هسته ای مدیران سیاسی ایران و گروه موسوم به 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) در شهر مونترو سوئیس، صورت گرفته است.

در دو روز گذشته نیز وزیران خارجه ایران و آمریکا، معاونین آن ها و همچنین رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و وزیر انرژی آمریکا، دیدارهای متعددی داشته اند. طرف غربی اعلام کرده است که طرفین برای رسیدن به تفاهم سیاسی تا پایان ماه مارس (اوایل فروردین) تلاش می کنند.

 اخبار سیاست  خارجی  -  فارس 

جدید ترین مطالب سایت