فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تلاش سعودی‌ها در دستیابی به تسلیحات هسته‌ای

یک پایگاه خبری آمریکایی گزارش داد که عربستان همزمان با نزدیک شدن ایران و 5+1 به توافق، به دنبال رسیدن به همکاری های راهبردی در حوزه تسلیحات هسته ای با پاکستان است.

 پایگاه خبری «بیزینس اینسایدر» در گزارشی تاکید کرد، درحالی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با سخنرانی در کنگره خود را در مرکز تقابل با ایران قرار داده، ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی در حال بازی زیرکانه ای است.

بنابراین گزارش، همزمان با نزدیک شدن ایران و 5+1 به توافق هسته ای احتمالی، عربستان سعودی از نواز شریف نخست وزیر پاکستان برای حضور در ریاض دعوت به عمل آورده تا اسلام آباد را برای «همکاری راهبردی» در مقابل تهران ترغیب کند.

بیزینس اینسایدر در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته ملک سلمان در زمانی که ولیعهد بود، عددی بالغ بر 1.5 میلیارد دلار برای شکل دادن به این همکاری راهبردی با اسلام آباد به دولت پاکستان کمک کرد، افزود: پادشاه عربستان می خواهد این اطمینان را از جانب پاکستان دریافت کند که در صورت رسیدن ایران به توافقی بد یا رسیدن به سلاح هسته ای، اسلام آباد امنیت عربستان را تضمین می کند.

این پایگاه خبری در ادامه با اشاره به اینکه عربستان با درک از قدرت هسته ای پاکستان به این نتیجه رسیده تصریح کرد که ریاض تا قبل از توافق احتمالی به دنبال رسیدن به توافق با پاکستان است.

قرار است در هفته آینده نواز شریف به عربستان برود و این دومین دیدار وی از ریاض طی ماه های اخیر است. سفر اول وی پس از مرگ ملک عبدالله برای ابراز احترام به مقامات سعودی انجام شد.

   اخبار سیاست  خارجی  -  فارس

جدید ترین مطالب سایت