لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ناگفته‌های سفر ترکیه در ساختمان ولنجک

آقاي اربكان در دولت ترکیه که حضور ندارد و هم سویی اهداف و ارزش های مشترک و ظرفيت هاي دكتر باعث شد آقاي اربكان از دكتر احمدي نژاد دعوت کند و اين دعوت برای ملت ها صورت گرفت.

ناگفته‌های سفر ترکیه در ساختمان ولنجک

آقاي اربكان در دولت ترکیه که حضور ندارد و هم سویی اهداف و ارزش های مشترک و ظرفيت هاي دكتر باعث شد آقاي اربكان از دكتر احمدي نژاد دعوت کند و اين دعوت برای ملت ها صورت گرفت.

اگر مردم احمدی نژاد را می خواهند به دلیل آرمان های دكتر است نه چهره ايشان در ساختمان ولنجك در مورد رابطه مردم و حكومت بحث مي كنيم در هنگام سخنراني احمدي نژاد مردم بورسا تكبير مي گفتند و تشويق مي كردند در استانبول مهمان موسسه اي بوديم كه متعلق به آقاي شهرستاني، نماينده آيت ا... سيستاني بود تاكنون كسي درخواستي براي حضور احمدي نژاد در سياست نداشته است احمدي نژاد اصلا در فاز انتخابات نيست در وسط جمعیت یکی با پرچم ارتش آزاد فرياد زد و علیه ایران و سوریه شعار داد كه جمعيت آن را از سالن بيرون كردند به اتهامات درصورت لزوم پاسخ مي دهيم.

به گزارش قانون، ساختمان ولنجك بنايي در شمال تهران و محل استقرار رئيس جمهور سابق است.آنقدر هم كه مي گويند،اين ساختمان مرموز نيست.با فردي در اين مكان قرار داريم كه اين روزها اورا نزديك ترين شخص به محمود احمدي نژاد بعد از جدايي مشايي، معرفي مي كنند. 

سيدمجتبي ثمره هاشمي، مردي از ياران بهاري دولت گذشته كه در اين روزگار پايدارتر از همه كنار احمدي نژاد مانده است.او كه همسفر آن مرد در تركيه بود، بهترين گزينه براي شفاف سازي شايعات حول اين سفر به شمار مي آمد. شايعاتي كه مي گفتند، اين سفر براي بازگرداندن پول طلاهاي خارج شده از كشور در زمان رياست جمهوري احمدي نژاد و نيز تبليغات انتخاباتي است.آقاي مهندس ثمره مي گويد، همه جا از آنها استقبال مي شود ولي ما گفتيم، واقعيت، حقيقت ديگري را تبيين مي كندو حمله هايي كه درسخنراني ها به اظهارات احمدي نژاد شد،بيانگر ماجراست!

گفت و گوي «قانون» با اين مرد بهاري را براي روشن سازي يك سفر در زير مي خوانيد.

 

 ضرورت سفر احمدي نژاد به تركيه چه بود؟

 امسال چهارمین سال درگذشت آقاي اربکان، نخست وزیر اسبق ترکیه بود و فرزند ایشان آقاي فاتح اربکان که رئیس یک بنیاد خیریه در تركيه نيز است به نام خودشان یک دعوتنامه برای آقاي احمدی نژاد فرستاد و تلفنی هم با دکتر صحبت وآقاي احمدي نژاد  هم قبول کردند. 

  دليل خاصي داشت كه اين دعوت را قبول كرديد؟

اولا نگاه آقاي اربکان جهانی بود و مسلمانان را دوست داشت وبايد دعوت اجابت مي شد و یکی از دلایل ديگر این بود که آقاي اربکان بعد دوره ای از لائیک ها برسر کار آمد و به مبانی دینی معتقد بود و در سخنرانی هایش مردم را به دین و جهاد دعوت می کرد و از همه مهم تر بر اساس همین مبانی به دنبال استقلال و مبارزه با آمریکا و صهیونیست ها بود ودر زمان نخست وزیری اش باعث تقویت روابط ایران و ترکیه شد. دليل دیگر همکاری های دو ملت ایران و ترکيه است. باید برای همگرایی بیشتر میان دو كشور در اين برهه از زمان كه گذشته از اختلافات تهران و آنكارا منافع مشترکي را دارند، سفر انجام مي شد. 

  احمدي نژاد  را براي مراسم در بورسا دعوت كردند چرا به استانبول رفت؟

اول كه پرواز در استانبول مي نشست و بعد هم چند برنامه در اين شهر داشتیم. یکی حضور میان علما و طلاب در موسسه آل والبیت بود.اين موسسه متعلق به آقاي شهرستانی نماینده آیت ا... سیستانی است و ما نيز مهمان ایشان بودیم و بعد از آن هم آقاي احمدي نژاد با یکی از شبکه های تلویزیونی ترکیه مصاحبه کردند و سپس ما به بورسا رفتیم.

  در بورسا چه گذشت؟

بعد از نماز جمعه  از منزل رهبركبير انقلاب دیدار کردیم كه در حال حاضر دست یک مهندس معمار است و آن را بازسازی کرده است. هنگامي كه به محله سكونت امام(س) وارد شديم مردم آن محله جمع شدند و به یاران وآقاي احمدی نژاد ابراز محبت داشتند و تسلیت می گفتند.

  تسليت براي چه؟ براي در گذشت والده احمدي نژاد؟

بله، همه افراد آنجا  اطلاع داشتند.در صورتي كه ما هيچ گونه اطلاع رساني نكرده بوديم و به نظرم  از رسانه ها مطلع شده بودند.اولين برنامه ما در بورسا حضور  در  مسجد جامع آن شهر و شركت در نماز جمعه بود.

  در نماز جمعه اهل تسنن شركت كرديد؟

بله. وقتی هم كه نماز تمام شد، نمازگزاران و مردم خیابان استقبال چشمگيری از دكتر احمدي نژاد كردند. با حضور ما جمعیت زیادی علیه آمریکا شعار مي دادندكه این نشان دهنده ظرفیت ضد صهیونیستی در ترکیه و همگرایی آن ملت با ایران است. در ادامه سفر به بورسا نيز ما بعد یک مصاحبه با شبکه تی آرتی تركيه داشتیم و در نهايت براي سخنراني كه در سالگرد آقاي اربكان برنامه ريزي شده بود، شركت كرديم.در اين مراسم آقای فاتح اربکان یک سخنرانی انقلابي كرد كه بیشتر آن مربوط به دفاع از ایران عليه صهيونيست ها و دخالت آمريكا در منطقه بود.

  اربكان علیه دولت مستقرهم حرفی زد؟ 

مستقیم نه، سياستمداران برداشت هاي خودشان را دارند. او بيشتر صهیونيست ها را محکوم و اختلافات منطقه ای را رد کرد. بعد از آقاي اربكان، دكتر احمدی نژاد به جايگاه رفت و با دعا برای امام زمان(عج) کار را شروع کرد و در سخنرانی پيشنهاد داد كه چطور می توانیم از مشکلات عبور کنیم.

   چه پیشنهاد هایی داد؟ 

اگرخلاصه بخواهم بگويم ابتدا به نابسامانی های چهار صد سال اخیر نظیر برده داری و بی عدالتی ها، جنگ ها به خصوص جنگ اول و دوم جهانی، غارت منابع و ثروت ملت ها و نظامات ظالمانه حاکم برجهان اشاره کردندوگفتندبایدازاین  نوع معضلات عبورشود وچندنکته راپیشنهاد دادنداز جمله به تقویت خودباوری و شناخت قدرت ملت ها، گسترش آگاهی و شناخت نقشه های دشمنان، تلاش برای وحدت و همبستگی، بسط دوستی ها و از همه مهم تر به تلاش برای شکل دهی مدیریت مشترک جهانی اشاره کردند. 

   استقبالی هم از این سخنان شد؟ 

این پیشنهادات برای حضار مهم بود و بار ها در ضمن سخنرانی تشویق می کردند قبل از سخنرانی صحنه هایی ازسخنرانی آقای احمدی نژاددرسازمان ملل که در مورد حقوق مردم فلسطین صحبت می کردند و می گفتند «در حالیکه اگر جنگ های اول و دوم در اروپا اتفاق افتاده است چرا سرزمین فلسطین باید اشغال شود» پخش شد حضار با دیدن این صحنه ها مرتب تشویق می کردند و تکبیرمی گفتند. 

  با اين همه استقبال پس چه كسي سخنرانی را خراب کرد؟ 

كسي سخنراني را خراب نكرد. زمانی كه آقاي احمدي نژاد گفت این زمستان به پایان خواهد رسید و جهان رو به عدالت در پیش است و به نام مبارک حضرت مهدی(عج) اشاره کردند مردم شروع به ابراز احساسات و تکبیر گفتن كردند كه در وسط جمعیت یکی با پرچم ارتش آزاد فرياد زد و علیه ایران و سوریه شعار داد كه جمعيت آن را  از سالن بيرون كردند.

  اهل تسنن بورسا با شنيدن اين سخنان تكبير گفتند؟!

بله. نام حضرت مهدی به عنوان منجی عدالت و امید در عالم آن قدر طرفدار دارد و ما می بینیم که در شهر بورسا این طرفداری می شود.

  احتمال داشت آن فرد از طرف دولت آقاي اردوغان باشد؟

نه تصور نمي كنم زيرا سودی براي اردوغان نداشت و شعار هاي مردم عليه دولت نبود و فقط مي گفتند كه با تروریسم و حمایت از آن مخالف اند.

  اصلی ترین برنامه احمدی نژاد همین بود؟

بعد از بورسا به استانبول برگشتيم و در اين شهر برنامه های دیگری مانند حضور در برنامه سوال و جواب رسانه ای بود كه آقاي احمدی نژاد هم شرکت کرد و به سوال ها پاسخ داد.بعد از آن در جمع مسلمانان و در مراسم بزرگداشت ولادت حضرت زینب(س)شركت كرديم كه در آن مراسم هم يك فردي مراسم را به هم زد ودر ميان سخنراني آقاي احمدي نژاد به اعتراض فرياد زد.

  آثار سفر را چگونه مي بينيد؟ 

این سفر نشان داد که درمسیر آرمان های بلند، مرزهای نژادی ، قومی و مذهبی مانع از برادری نیست و همه زیر پرچم عدالت و آزادی می ایستند. مطلب بعدی اینکه عموم مردم به آینده امید دارند و همه به صحنه خواهند آمد و مردم نشان دادندكه تابوي صهيونيست هاشكسته است و اگر دولت ها هم بخواهند با آمريكا و اسرائيل رابطه داشته باشند ملت ها نمي خواهند.بايد اشاره شود كه جمهوری اسلامی ازظریفت بالایی برخوردار است و درگیری های جناحی نا متعارف آفتی برای انجام فعالیت ها و ماموریت های جهانی ايران است. احمدی نژاد یکی از ظرفیت ها در اختیار جمهوری اسلامی است و دكتر هرکجای دنیا برود از او استقبال مي شود.

  ولي خلاف گفته شما آن چيزي كه ما براي مثال در سازمان ملل مي بينيم نكته ديگري را مي رساند و از عدم استقبال از او خبر مي دهد!

منظور من مردم آزاده و آزاديخواه جهان هستند نه دولت هاي چند كشور.ما آمریکاي لاتين، آفريقا،آسيا و حتي  اروپا و آمريكا كه می رویم مردم از آقاي احمدي نژاد استقبال می کنند و نباید با بد اخلاقی سیاسی از اين مهم غافل شویم.

  البته به نظر شعارهايي كه او مي دهد سبب استقبال مردم مي شود ، نه خودشخص احمدي نژاد؟ 

بله مردم به دنبال حق و عدالت هستند. بیان انسان ها و خواست عمومی آنها مقابله با ظلم است و انسان ها توحید گرا هستند و به اين دليل از شعار هاي آقاي احمدي نژاد مردم استقبال می کنند.از سوي ديگر شجاعت ایشان موردتوجه است و همه جا از ایشان عکس می گرفتند و وقتي می گفتیم چرا!؟ می گفتند به دلیلی سخنرانی ها یشان در سازمان ملل و شجاعت های ایشان است. اگر مردم احمدی نژاد را می خواهند به دلیل آرمان های دكتر است نه چهره ايشان. ولی این آرمان ها باید در رفتار افراد هم باشد و آقاي احمدی نژاد هر چه می گوید در کردارش هم وجود دارد و این باعث استقبال از ايشان می شود. آقاي احمدی نژاد متعلق به نظام است و باید از آن حمایت کنیم و برای منافع حزبی شخصيت و جايگاه ايشان را مخدوش نکنیم. بله شاید شما نقد کنید ولی نباید تهمت و افترا در ميان باشد. 

  احمدی نژاد خودش بسیاری از چهره های نظام را تخريب کرد، چرا الان به این نتیجه رسیدید؟ 

ايشان تهمت و افترا به كسي نزده اند. وقتی دولت جدیدی سر کار می آید بيانگر آن است كه مردم دولت تازه را می خواهند و براي همين به آن راي دادند و سر کار آوردند و سیاست های قبلی را دیگر قبول ندارند و موافق نیستند گرچه در این دوره اخیر کسی از آقاي احمدی نژاد كانديدا نبود و دولت يازدهم توانست راي مردم را براي خود كند.همه باید منصفانه نقد کنیم و منافع ملی را بر هر منفعتی ترجيح دهیم.

  دليل دعوت اربکان از احمدی نژاد چه بود؟ چرا فردي از دولت مستقر را دعوت نكرد؟

آقاي اربكان در دولت ترکیه که حضور ندارد و هم سویی اهداف و ارزش های مشترک و ظرفيت هاي دكتر باعث شد آقاي اربكان از دكتر احمدي نژاد دعوت کند و اين دعوت برای ملت ها صورت گرفت.

  در ديدار با عبدا... گل چه رخ داد؟

در اين ديدار دو رئيس جمهور اسبق با هم ديدار و گفت و گو كردند تا برای استفاده از ظرفیت ها و نزدیک شدن مردم و دولت ها بایکديگر هماهنگ شوندو جلوی پیشرفت دو كشور به دليل اختلافات جزئي گرفته نشود.

  در مصاحبه با خبرنگار بي .بی. سی چه گذشت؟

مصاحبه اي قرار نبود انجام شود خبرنگاربي.بي.سي گفت از واحد مرکزی خبر کسی براي پوشش اخبار سفر دكتر احمدي نژاد نیامده و من با شما مصاحبه می کنم و ما نيز فکر کردیم از واحد دیگری براي تهيه خبرآمده داست ولی وقتي دیدیم که از جای دیگري است،پاسخ او را نداديم و خبرنگار هم بعد به درستي در شبكه خودش درباره اين ماجرا توضيح داد.

  چرا پوشش اين خبر براي رسانه هاي ملي اهميت نداشت و به آن توجه نكردند؟

ما که به آنها اعلام نکردیم ولی آنها باید گروهی را می فرستادند و مردم را در جريان مي گذاشتند تا مردم براي اطلاع پيدا كردن از جزئيات اين سفر به رسانه های غیر مراجعه نكنند.

  از طرف آقاي اردوغان کسی برای استقبال نيامد؟ 

چون اين سفررسمی نبود کسی از طرف شخص اردوغان براي استقبال نيامد ولی  مقامات محلي آمدند واز طرف ديگر پليس تركيه براي حفاظت سنگ تمام گذاشت.

  برخي معتقدند اين سفرها بيشتر جنبه انتخاباتي و بازگشت به عرصه سياست دارد،آيا اين گونه است؟ 

کم لطفی می کنند و همه چیز را از عینک سیاسی می بیند.براي مثال در مسئله درگذشت والده محترم آقاي دكتر، ايشان به  همه گفتند مبادا این جلسات سیاسی شود و حتي جلوي شعار هايي كه در برخي از مراسم داده مي شد را به شخصه مي گرفتند ولي وقتي ديگر مردم از ايشان استقبال مي كنند كه مقصر ما و آقاي احمدي نژاد نيستيم.

  جلسات ياران احمدي نژاد در اين ساختمان(ولنجك) برگزار مي شود؟ساختار اینجا چگونه است؟  

بله، جلسات اينجا برگزار مي شود وفقط اعضاي دولت قبل حضور ندارند بلكه جلسه های علمی با علما، روحانیون و دانشگاهیان برگزار مي شود  و در مورد مباحث انقلاب و مبانی ارزشی بحث می شود و مسائل سياسي به ندرت مطرح مي شود.

  تصميم گيري هاي سياسي چطور؟

 سیاسی کاری نداریم و تنها روي مباني انقلاب كار مي كنيم .برای مثال روی رابطه مردم و حکومت بحث می شود که ما به عنوان یک حکومت اسلامی چه بايد بكنيم ودر يك كشور اسلامي مردم چه حقوقی دارند.

  به نظر مي رسد احمدي نژاد قصد بازگشت به سياست از طريق انتخابات سال آينده را دارد، درست است؟

خیر ایشان اصلا در فاز انتخابات نیست و به عرصه ورود هم نمي كند.ایشان می گویند باید مبانی انقلاب زنده بماند و طرح و حفظ شود.

  اهالي سياست چطور؟ براي بازگشت به قدرت سراغ او نيامدند؟

خير بحثی تا كنون نشده است و تنها اظهار نظر هایی مي شود و در آن به نظر مي رسد برخی مواضع شان تند شده است و موازین را از دست داده است و تهمت می زنند و برخی هم كه مواضع تندي داشتند،حال متعادل تر شدند. فضای سیاسی کشور متغیر است و باید صبر و سعی کنیم مبانی انقلاب فراموش نشود و این درگیری ها نشانه این است که برخی فراموش کردند برای چه  انقلاب کردند.

  اگر تهمت مي زنند چرا احمدی نژاد در برابر آنها موضعی نمی گیرد؟

 حجم توهين ها و اتهام ها آنقدر زياداست كه اگر بخواهيم وارد آن شویم و پاسخ دهيم از اهداف اصلي دور مي شويم و این اتهامات کف هاي بر آب است كه خواهد رفت.البته به برخي از اتهامات در صورت لزوم پاسخ مي دهيم.

 اخبار سیاسی  -  قانون

جدید ترین مطالب سایت