لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ماجرای‌ پول‌‌های‌کثیف

جت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی اگرچه در سال 92 جامه ریاست جمهوری بر تن کرد اما سال های قبل آن را به خوبی ارزیابی کرده و می دانست ورود او به دولت برابر با افشای پرونده های تخلفات مالی هشت سال گذشته است پس بنا را محکم  بر مبارزه با مفاسد گذاشت و به مردم وعده برخورد با مفسدان و متخلفان را داد.

ماجرای‌ پول‌‌های‌کثیف

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی اگرچه در سال 92 جامه ریاست جمهوری بر تن کرد اما سال های قبل آن را به خوبی ارزیابی کرده و می دانست ورود او به دولت برابر با افشای پرونده های تخلفات مالی هشت سال گذشته است پس بنا را محکم  بر مبارزه با مفاسد گذاشت و به مردم وعده برخورد با مفسدان و متخلفان را داد.

 «مبارزه با فساد در تمام بخش ها اعم از سیاسی و اقتصادی» از اصلی ترین شعارهای کاندیدای پیروز انتخابات ریاست جمهوری در سال92 بود؛ کاندیدایی که 20سال بر کرسی نمایندگی مجلس تکیه زده بود و پس از آن علاوه بر دبیری شورای عالی امنیت ملی تا سال84، مشاغل با اهمیت دیگری داشت که هر یک به نوعی بر آگاهی او در شناخت ریشه  های فساد در کشور کمک کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی اگرچه در سال 92 جامه ریاست جمهوری بر تن کرد اما سال های قبل آن را به خوبی ارزیابی کرده و می دانست ورود او به دولت برابر با افشای پرونده های تخلفات مالی هشت سال گذشته است پس بنا را محکم  بر مبارزه با مفاسد گذاشت و به مردم وعده برخورد با مفسدان و متخلفان را داد.

روحانی آگاه بود که مشغله کاری به او فرصت بررسی تمام آنچه طی سالهای گذشته روی داده را نخواهد داد پس در این مسیر از وزرا و مشاوران خود یاری خواست و آنها که این موضوع به حوزه فعالیتشان نزدیک تر بود کار خود را با جدیت آغاز کردند. با داغ شدن موضوع افشای تخلفات اقتصادی، برخی دولتمردان یازدهم جزم خود را برای هشدار و آگاهی بخشی به جامعه عزم تر کردند و وزیر کشور در این مسیر پیشقدم شد.

 ماجرای پول های کثیف

«پول کثیف» در ادبیات سیاسی و اقتصادی ایران چندان رایج نبود ولی به نظر می رسد در چارچوب تعیین شده تا قبل از دولت یازدهم کمتر فردی به خود اجازه استفاده از این دو کلمه را می داد. اما عبدالرضا رحمانی فضلی خوب با این این کلمات آشناست و دردیوان محاسبات آموخته که این پول ها چه تبعاتی در عرصه مدیریت کشور دارد.

دوم اسفندماه بود که وزیر کشور در نشست روسای پلیس مبارزه با موادمخدر گفت: «در بحث اقتصادی نیز جریان ورود پول های کثیف لطمات بسیاری به اقتصاد کشور وارد می کند و خطرات آن شاید پررنگ تر و ویرانگرتر از سایر حوزه ها باشد. وی با تأکید براینکه گردش مالی قاچاق موادمخدر باعث اعمال قدرت قاچاقچیان در حوزه سیاست نیز می شود، افزود: باید توجه داشت که بی شک بخشی از پول کثیف قاچاق مواد مخدر در حوزه سیاست، انتخابات و انتقال قدرت سیاسی در کشور وارد می شود.

وزیر کشور ادامه داد: به عنوان مثال فردی که به عنوان کاندیدای شورای شهر وارد این عرصه شده بود برای جریان انتخاباتی خود دو میلیارد تومان هزینه کرده و مدعی است دوستان و رفقایش این هزینه ها را متقبل شده اند ولی سوال اینجاست که دوستان و رفقای وی چه نذری داشته اند که این پول را برای انتخابات این فرد هزینه کردند.

برای پاک نگه داشتن قدرت از این آلودگی باید تلاش کرد تا پول های کثیف قاچاق موادمخدر وارد حوزه سیاست و قدرت نشوند.» پس از این اظهارات بسیاری به چهره طرف کنار دستی خود نگاه کردند و پرسیدند منظور وزیر کشور چیست؟ اظهارات وزیر کشور واکنش های زیادی را از سوی نمایندگان مجلس به دنبال داشت. با بالاگرفتن انتقادات نمایندگان از وزیر کشور به خاطر طرح موضوع پول های کثیف در انتخابات، رئیس مجلس هم هفته گذشته در نطق پیش از دستور خود گفت: اگر اطلاعی از چنین انتقال پولی در انتخابات اخیر وجود دارد که افرادی را به قدرت رسانده، باید آن را اعلام کنند.

او با انتقاد از اظهارات رحمانی فضلی گفت که مبهم حرف زدن در این زمینه فایده ای جز ایجاد شبهات بلاوجه برای کشور ندارد اما اگر کسی از این گونه اقدامات اطلاعی دارد باید در اختیار قوه قضائیه قرار دهد تا رسیدگی شود. وزیر کشور مجددا به این اظهارات واکنش نشان داد و گفت که انتظار دارد مجلس که برخاسته از متن مردم و در جهت احقاق حق مردم و تقویت نظام است با وزارت کشور همصدا شود تا بتوان با این جریانات پول کثیف که مقام معظم رهبری بارها و بارها تحت عنوان فساد اقتصادی از آن اسم بردند، مبارزه جدی کرد.

او همچنین اعلام آمادگی کرد که در یک جلسه غیرعلنی یکساعته در مجلس فرایند پول های کثیف را در اقتصاد برای نمایندگان مجلس توضیح دهد. رحمانی فضلی مجددا هشدار داد که اگر دقت لازم صورت نگیرد امکان دارد پول های کثیف در حوزه سیاست و قدرت ورود پیدا کند باید دقت کرد راه ورود این پول به قدرت بسته شود.

 مجلس: وزیر بیاید/ وزیر: می آیم!

وقتی وزیر کشور با قاطعیت اعلام کرد که آمادگی حضور در مجلس و توضیح درباره پول های کثیف را دارد، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس دیروز برگی دیگر از این پرونده را ورق زد و ارائه توضیحات وزیر کشور درباره پول های کثیف در انتخابات در جلسه علنی مجلس را خواستار شد. بهروز نعمتی اظهار کرد: ما خواستار توضیحات وزیر کشور هستیم و به نظرم خوب است ایشان در جلسه علنی مجلس در این باره توضیح دهند تا مردم هم در جریان این موضوع قرار گیرند چرا که مجری انتخابات خود مردم هستند.

وی افزود: حتما آقای رحمانی فضلی ادله ای درمورد موضوع پول های کثیف دارند که این مسئله را مطرح کردند ضمن اینکه این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد و باید در جلسه علنی مطرح شود. سخنگوی هیأت رئیسه مجلس بیان کرد: وزیر کشور مستندا بگوید چه کسانی تخلف کرده اند؛ اگر فلان نماینده یا فلان عضو شورا تخلف کرده باشند باید به مردم معرفی شوند و خوب است که این کار انجام شود. نعمتی در پایان گفت: حتما آقای رحمانی فضلی چنین گزارشی را ارائه کنند و قوه قضاییه نیز درباره آن پیگیری های لازم را انجام دهد.

 افشاگری می کنیم

البته وزیر کشور تنها دولتمردی نبود که درباره پول های کثیف سخن گفت چنانکه یک روز بعد از او بود که اکبر ترکان در قامت مشاور ارشد رئیس جمهور از افشاگری سخن گفت و با اشاره به اینکه اینها هر اسمی روی خودشان بگذارند و هر ائتلافی برای انتخابات انجام دهند، نمی توانند ازپول های کثیفی که به دست آورده اند تبری بجویند، تصریح کرد: آنها با این پول های کثیف می خواهند درآوردگاه های سیاسی سال 94 شرکت کنند و اینکه سال94 ما سکوت کنیم و چیزی نگوییم و نقاب از چهره کسی برنداریم، درست نیست.

ترکان با بیان اینکه هزار بار پوستین خود را عوض کنند، نمی توانند دست های آلوده به فسادشان را بپوشانند، ادامه داد: با تشکیل ائتلاف های جدید، اسامی جدید و شعارهای جدید می خواهند بگویند ما آدم های گذشته نیستیم تا اینکه اقبالی از سوی مردم به سمت آنها پیدا شود، اما فسادهای اقتصادی و ورود پول های کثیف به عرصه مدیریت و اقتصاد کشور را ما نباید فراموش کنیم.

مشاور ارشد رئیس جمهوری با اشاره به اینکه همین الان پول های کثیف و قاچاق بخشی از مدیریت کشور را درگیر کرده است، تأکید کرد: ما نباید اجازه تکرار این امر را بدهیم. مسلماً عده ای می خواهند در سال 94 با پول های کثیف و بادآورده وارد بازی سیاسی شوند و البته ما هم سکوت نخواهیم کرد. سال 94، سال افشای آنهاست.

اخبار سیاسی - آرمان

جدید ترین مطالب سایت