فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

«روحانی زردپوش» همچنان خبرساز است

در شبکه های اجتماعی دست به دست شد و همه با تعجب تصویر یک روحانی را به یکدیگر نشان می دادند که لباس و نعلین اش به رنگ زرد و غیرمتعارف بود.

هفته نامه امید جوان: عکسی در شبکه های اجتماعی دست به دست شد و همه با تعجب تصویر یک روحانی را به یکدیگر نشان می دادند که لباس و نعلین اش به رنگ زرد و غیرمتعارف بود و لباس های زرد را با ساعت زرد رنگش سِت کرده بود، به همین خاطر به روحانی زردپوش شهرت یافت چرا که دیده بودند رییس جمهوری خوش پوش و خوش سیمای دوران اصلاحات، شکلاتی و گرم رنگ می پوشید اما زرد آن هم زردی که به شدت توی چشم می زند قطعا بی سابقه بود.

ماجرا از این قرار است که روز پنجشنبه به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص) برنامه ای با عنوان «جشن خاتم» روی آنتن شبکه تهران رفت که حضور یک روحانی در آن هر چند عادی بود اما رنگ لباس او عادی نبود. او با لباس زرد و عبا و عمامه مشکی در برنامه حاضر شده بود. این روحانی ساعت مچی زرد هم به دست بسته بود!

«روحانی زردپوش» همچنان خبرساز است

نام این روحانی «سید حسین خادمیان» است که سال ها در برنامه های متعدد تلویزیونی به عنوان کارشناس حضور داشته است. پایگاهتخصصی محققان حوزه در رابطه با زندگی او می نویسد: «سید حسن خادمیان نوش آبادی در آبان ماه 1354 شمسی در تهران در خانواده ای روحانی متولد شد. جد او حاج سید حسن خادمیان نوش آبادی از علما و خطبا و عرفای کاشان و تهران بود. دروس مقدماتی را در محضر پدر آغاز و سپس به شهر مقدس قم هجرت کرد و در مدارس علمیه امام صادق و معصومیه فیضیه دوره سطح را گذراند و در درس خارج فقه آیت الله جوادی آملی نیز حاضر شد.»

خادمیان درباره حواشی به وجود آمده در شبکه های اجتماعی می گوید: «دوستانی که من را از نزدیک می شناسند از این لباس تعجب نکردند چون من 20 سال است که منبر و حوزه و دانشگاه می روم و سابقه چنین پوششی را داشته ام. برای تبلیغ دین هم نرم افزار فلازم است و هم سخت افزارغ نرم افزار همان لحن و تبلیغ صحیح است و سخت افزار این ظاهر ماست که باید به شکلی باشد که هم جاذبه داشته باشد و هم مردم لذت ببرند. در میان ائمه ما نیز سابقه پوشیدن لباس فاخر وجود داشته است.»

او در مورد تفاوت لباس فاخر با لباس زرد رنگ اینگونه توضیح داده است: «اگر من لباس صورتی یا قرمز به تن داشتم بیشتر جلب توجه نمی کرد؟ قطعا لباس صورتی برای روحانیت جلب توجه بیشتری دارد! اما یادتان باشد من سابقه پوشیدن لباس صورتی در تلویزیون هم دارم! در روز قدس من 35 دقیقه در شبکه جام جم مبا لباس صورتی در مورد صهیونیست شناسی صحبت کردم ولی آن موقع چرا جنجال نشد؟! پس به نظر می رسد رنگ لباس من موضوع جدیدی نیست و رنگ زرد عادی است.»

خادمیان با اظهار تعجب از واکنش شبکه های ماهواره ای به طرز پوشش خود گفت: «من عید غدیر با همین لباس زرد رنگ در شبکه خبر حضور داشتم ولی آن زمان کسی حساس نشد.»

خادمیان از انتقاد برخی روحانیون در این باره هم خبر داده و گفته است: «برخی از اهل دیانت به پوشش من انتقاد داشتند و از آیت الله نوری همدانی در رابطه با پوشش من سوال کردند که یک روحانی با لباس و جوراب و ساعت زرد ظاهر شده؛ آیا این لباس شهرت نیست؟ ایشان هم در پاسخ گفته اند من در مورد اشخاص نظر نمی دهم! همین افراد نزد من اعتراف کردند جواب آقای نوری همدانی نشان می دهد که ما نباید اینگونه به شما انتقاد می کردیم!»

خادمیان با اشاره به اینکه برخی افراد لباس زرد را نشانه هتک وجاهت روحانیت قلمداد کرده اند؛ گفت: «شاید برای برخی افراد این لباس عجیب باشد ولی به نظر می رسد عموم مردم از نحوه لباس پوشیدن من خوش شان آمده باشد به نحوی که من از آلمان ایمیل تشکرآمیز داشتم. همین که کسی حتی فیلم سخنان مرا ندیده و حرف مرا نخوانده و صرفا لباس من برایش جالب بوده؛ یعنی من موفق بوده ام! اگر بخواهیم هر سنت جدیدی را شهرت بنامیم؛ جفیه رهبری نیز روزی شهرت بوده است! پس باید توجه کنیم از لحاظ فقهی، اجتماعی و حتی شأنیت برای من روضه خوان منعی وجود ندارد.»

«روحانی زردپوش» همچنان خبرساز است

جدید ترین مطالب سایت