لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

کاهش سن مصرف سیگار در کشور

فوق تخصص درمان تومورهای سرطانی گفت: متأسفانه عواملی مثل تغذیه نامناسب و مصرف سیگار در ابتلا به سرطان روده بزرگ نقش دارند، ضمن اینکه در ۱۰ سال گذشته، سن مصرف سیگار ۶ سال کمتر شده است.  

خبرگزاری فارس: محمدرضا فتحی در نشستی به مناسبت بررسی وضعیت سرطان روده بزرگ در کشور گفت: با وجود افزایش سن عمر زندگی در اروپا، ابتلا به سرطان روده بزرگ در افراد بزرگسال ما بیشتر است.

وی گفت: علت این عقب ماندگی، وضعیت پزشکی ما نیست، بلکه 60 تا 70 درصد مردم اروپا در مرحله اول ابتلا به سرطان مراجعه می کنند، در حالی که در کشور ما 20 تا 30 درصد مردم در مرحله اول برای درمان به پزشک مراجعه می کنند.

وی ادامه داد: بهتر است صدا و سیما به جای تبلیغات پفک، تبلیغات بهداشتی کند و سبک زندگی را به مردم آموزش دهد، چرا که سبک زندگی و تغذیه، مهمترین اثر را در ابتلا به این سرطان بازی می کنند و این در حالی است که افراد می توانند در آن مؤثر باشند.

فتحی گفت: برخی از عوامل در ابتلا به این سرطان مؤثر است، اما ما نمی توانیم برای آن کاری کنیم، ژنتیک و سن دو عاملی است که نمی توان برایش کاری کرد، اما در مواردی دیگر مانند مصرف فست فود یا مصرف سیگار، می توانیم جلویش را بگیریم، این در حالی است که سن مصرف سیگار در 10 سال گذشته 6 سال کمتر شده است.

فوق تخصص درمان تومورهای سرطانی افزود: با افزایش سن امید به زندگی، سرطان ها افزایش می یابند، به طوری که سرطان در جمعیت زیر 75 سال علت اول و در جمعیت بالای 75 سال دلیل دوم مرگ و میر است، در حالی که زمانی علت پنجم در کشور بود.

وی افزود: زمانی موارد جدید سرطان 0.7 در هر هزار نفر بود، در حالی که اکنون 1.3 در هر هزار نفر است و در سال 2030، حدود 5 در هر هزار نفر می شود؛ یعنی سالی 300 تا 500 بیمار سرطانی جدید خواهیم داشت و بین سال های 2020 تا 2030، 3 تا 5 میلیون بیمار جدید وجود خواهد داشت.

فتحی ادامه داد: با مسن شدن جامعه، میزان مصرف سیگار و فست فود ابتلا به این سرطان بیشتر خواهد شد، این در حالی است که نظارت ها به موقع انجام نمی شود و صنف های تجاری هم بر عملکرد خود نظارتی ندارند، البته باید درنظر بگیریم که 40 درصد سرطان ها قابل پیشگیری است.

وی همچنین از بیمه حمایتی بیماران سرطانی در کشور که تحت پوشش بیمه البرز است، برای اولین بار خبر داد و گفت:  در این پوشش بیمه، پزشک مشاور، افراد تحت پوشش را تحت معاینه قرار می دهد، آزمایش های غربالگری و درمان را پوشش داده و تمام هزینه ها از حداقل 35 میلیون تومان تعهد تا 60 سال را برای بیمار را پوشش می دهد.

کاهش سن مصرف سیگار در کشور

جدید ترین مطالب سایت