لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پیگیری‌حمله‌خودسرها‌ به‌مطهری

واکنش ها به حمله به «علی مطهری» همچنان ادامه دارد؛ از دولتیان گرفته تا یاران مطهری در مجلس. دیروز حتی جمعی از طلاب حوزه علمیه قم هم در نامه ای به «حسن روحانی» خواستار برخورد جدی او با این دست اقدامات شدند. 

پیگیری‌حمله‌خودسرها‌ به‌مطهری

واکنش ها به حمله به «علی مطهری» همچنان ادامه دارد؛ از دولتیان گرفته تا یاران مطهری در مجلس. دیروز حتی جمعی از طلاب حوزه علمیه قم هم در نامه ای به «حسن روحانی» خواستار برخورد جدی او با این دست اقدامات شدند. بیشتر معترضان به رفتارهای غیرقانونی، مسوولان استان فارس و کشوری را به دلیل ناتوانی در جلوگیری و کنترل رفتارهای نیروهای خودسر مقصر می دانند؛ ناتوانی ای که روز گذشته استاندار فارس را به تهران کشانده است.

احمدی روز گذشته بدون برنامه قبلی به پایتخت سفر کرد؛ سفری که قائم مقام وزیر کشور با ابراز تاسف از واقعه شیراز و حمله به علی مطهری و تاکید وزیر کشور بر برخورد هرچه سریع تر با عوامل آن و قاصران احتمالی دولتی گفته به این دلیل استاندار فارس به تهران فرا خوانده شده است. به گزارش ایسنا، حسینعلی امیری گفت: «وزیر کشور از آنچه برای این نماینده مجلس در شیراز پیش آمده ابراز تاسف کرده و از معاون امنیتی و انتظامی این وزارتخانه خواسته است هرچه سریع تر عوامل این واقعه شناسایی شوند.»

او با بیان اینکه «دولت تدبیر و امید در راستای شعارهای انتخاباتی دکتر روحانی، رییس جمهوری، خود را متعهد به ایجاد امنیت و آزادی برای تمامی اشخاص، تشکل ها، شخصیت ها و احزابی که در درون نظام جمهوری اسلامی فعالیت می کنند می داند»، افزود: «وزارت کشور نیز در راستای انجام وظایف ذاتی خود در موضوع سیاست داخلی هیچ گونه اقدام غیرقانونی را نمی پذیرد و به گروه های خودسر اجازه خدشه دار کردن امنیت شهروندان را نخواهد داد.» او حمله به نماینده مردم تهران در شیراز را امری قبیح خواند و گفت: «این اتفاق در حالی رخ داده است که آقای مطهری سخنرانی نکرده بوده است تا محتوای صحبت های ایشان مورد اعتراض قرار گیرد.» قائم مقام وزیر کشور همچنین حمله و ضرب و شتم به نماینده مجلس را غیرقانونی و غیرشرعی برشمرد و افزود: «مشروعیت قوانین مجلس توسط فقهای شورای نگهبان تایید می شود.

بنابراین هر اقدام غیرقانونی در نظام جمهوری اسلامی، امری مذموم و غیرشرعی به حساب می آید.» امیری همچنین اعلام کرد: «تاکید وزیر کشور آن است که هرچه سریع تر با عوامل این اتفاق یا قاصرین دولتی و کسانی که در ایجاد امنیت، تعلل و مسامحه کرده اند برخورد قانونی صورت گیرد.» باید دید آیا پاسخ استاندار فارس به مسوولان بالادستی هم مانند موضع گیری او در مقابل اتفاق تلخ حمله گروه های فشار به علی مطهری است؟ او گفته بود: ما که گفتیم نیا!

روز گذشته همچنین «مجید انصاری» معاون پارلمانی رییس جمهوری در یادداشتی که خبرگزاری ایرنا منتشر کرد، در این باره نوشت: «بعد از انتخابات ریاست جمهوری، آرامش در کشور حاکم شده و نیروهای امنیتی و انتظامی تلاش کرده اند از حقوق شهروندی مردم دفاع کنند، البته هنوز نارسایی هایی وجود دارد. حادثه تهاجم به آقای علی مطهری در شیراز، زنگ هشدار را به صدا درآورد و نشان داد که جریان های خودسر و افراطی، همچنان ظرفیت تحرک دارند.»او با اشاره به اینکه قابل پیش بینی است که جریان های افراطی، خشونت گرا و خودسر حیات سیاسی خود را در اقداماتی مانند حادثه شیراز می بینند، سعی کنند به بهانه هایی، دوباره وارد عرصه شوند.

انصاری با  اشاره به اهداف خودسرها، نوشته  است: «آنها دو هدف را دنبال می کنند؛ نخست تحت الشعاع قرار دادن موفقیت های دولت و دیگر ایجاد مانع در مسیر کسب موفقیت های بیشتر.» «انصاری» در ادامه می نویسد: «باید در نظر داشت که اگر با رفتارهای خودسرانه مانند اتفاق شیراز مقابله نشود و رفتارهای غیرقانونی تکرار شود، در کشوری با جمعیت نزدیک به ٨٠ میلیون نفر دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد، حمله به آقای مطهری در آستانه روند رو به جلوی مذاکرات هسته ای است و یکی از انگیزه های مهاجمان، ابراز ناخرسندی از این وضعیت است و پیش بینی می شود با امضای احتمالی توافق هسته ای، ناخرسندها، تهاجم های مشابه بیشتری را مرتکب شوند.» او با اشاره به انتخابات مجلس در سال آینده، بخشی از این رخدادها را مربوط به آن دانسته و می نویسد: «باید در نظر داشت سال آینده، سال انتخابات مجلس است.

عده ای که به اندازه کافی مقبولیت اجتماعی ندارند، می پندارند که با غبارآلود کردن فضا، امنیتی کردن جامعه و متشنج کردن عرصه سیاست خواهند توانست رقبا را از صحنه خارج کرده و در فضای بی رقیب، برنده مسابقه تک نفره انتخابات باشند. بنابراین از هم اکنون دستگاه های اجرایی، شورای محترم نگهبان و مسوولان نظام در سطوح مختلف باید با همراهی یکدیگر جلو جریان افراطی را بگیرند.»

مسوولان استانی بازخواست شوند

«احمد توکلی»، نماینده مجلس هم دیروز با تاکید  بر لزوم شناسایی عاملان حمله به علی مطهری در شیراز، به ایلنا گفت: «سازمان های ذی ربط باید با جدیت موضوع رابررسی کنند و اجازه تکرار چنین اقداماتی را ندهند. برای ارعاب، در قانون مجازات سختی در نظر گرفته شده است و اگر این ارعاب در مورد نماینده مجلس انجام شده باشد، مجازات خیلی سخت تر خواهد بود.»

او با بیان اینکه صرف نظر از موافقت یا مخالفت من با مواضع آقای مطهری در مجلس، موضوع حمله به یک نماینده مردم باید سریعا بررسی شود، گفته  است: «اینکه چند ده نفر با موتور و خودرو در فرودگاه اجتماع کنند و ما تصور کنیم مسوولان امنیتی شیراز از تجمع و قصد فاسد این تجمع کنندگان بی خبر بوده اند، نهایت ناتوانی و عجز از انجام وظیفه آنان را نشان می دهد.»«علی اکبر صفوی»، قائم مقام رییس دانشگاه شیراز هم دیروز با تاکید بر این مساله که این اتفاق تازه ای نیست و گروه های فشار در جریان سخنرانی خانم الهه کولایی، جعفر توفیقی و صادق زیباکلام نیز به همین طریق عمل کردند، افزود: «تمام مجموعه های امنیتی شهر از آمدن جناب آقای مطهری و زمان سخنرانی اطلاع داشتند و مسوولیت حفظ امنیت ایشان برعهده آنان بوده  است.

جای تاسف است که در استان فارس قدرت مدیریت چنین برنامه ساده ای وجود ندارد و مسوولان استان باید نسبت به حل این مساله جدیت بیشتری داشته  باشند.» «صفوی» در پاسخ به این سوال که آیا مسوولان استان فارس در برابر گروهک های فشار، موضعی منفعلانه اتخاذ کرده اند، گفت: «من ترجیح می دهم بیشتر از این، مساله را باز نکنم و این وظیفه دوستانِ مسوول در استان است.»

جمعی از طلاب حوزه علمیه قم هم در نامه ای به «روحانی» با اشاره به اینکه امروز وزارت کشور و برخی از استانداران شما حتی توان اخم  کردن در مقابل صاحبان زر و زور و تزویر را ندارند، نوشته اند: «استاندار فارس پس از ناتوانی در تامین امنیت فرزند شهید مطهری در مصاحبه ای عجیب تر رفتار خود را با بیان اینکه ممکن بود اتفاق بدتر بیفتد توجیه می کند.»

 اخبار سیاسی  - شرق 

جدید ترین مطالب سایت