لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دوئل توییتری ظریف با سناتور آمریکایی +عکس

ظریف لینک پاسخ خود به نامه جمهوریخواهان را نیز در توییت خود قرار داده بود. در حالی که توییت کاتن در بهترین حالت به صورت مستقیم حدود ۲۰۰بار بازتوییت شد اما توییت پاسخ ظریف به کاتن بیش از هزار و ٥٠٠ بار به صورت مستقیم بازتوییت شد.

عصر ایران: دوشنبه «تام کاتن»، سناتور تازه وارد از ایالت «آرکنسا»، نامه ای خطاب به «رهبران ایران» نوشت که در آن نسبت به توافق احتمالی هسته ای با رییس جمهور کنونی آمریکا، باراک اوباما، هشدار داد.

خبر نامه سرگشاده هشدارآمیز جمهوریخواهان به ایران به سرعت توسط منابع خبری پوشش داده شد و پس از آن در شامگاه دوشنبه پاسخ ظریف به این نامه در رسانه های داخلی به فارسی و انگلیسی منتشر و در رسانه های خارجی بازنشر شد.

به نوشته روزنامه شرق، اما پوشش خبری نامه جمهوریخواهان و پاسخ ظریف به نامه، کاتن  را راضی نکرد و سناتور تازه وارد جمهوریخواهان حدودا ساعت ۱۰شب دوشنبه (به وقت تهران)، نامه را به صورت یک تصویر به زبان انگلیسی، با اشاره به شناسه ظریف (JZarif@) در توییتر منتشر کرد و خطاب به او نوشت: «JZarif@ می خواهم مطمئن شوم که شما این نامه سرگشاده را از سوی من و ۴۶همکارم دیده اید.»

تام کاتن سناتور 37 ساله و تازه کار جمهوریخواه از ایالت آرکانزاس که نامه 47 امضایی به ابتکار او نوشته شده است

دوئل توییتری ظریف با سناتور آمریکایی +عکس

در توییتر هنگامی که یک کاربر به شناسه کاربر دیگری اشاره می کند، کاربر دوم متوجه آن توییت می شود. کاتن تصویر ترجمه نامه را به صورت فارسی خطاب به ظریف توییت کرده  و نوشت: «JZarif@ در صورتی که به ترجمه [نامه] نیاز داشتید...»

«تام کاتن» سناتور آمریکایی ترجمه فارسی نامه 47 سناتور آمریکایی را در توئیترش خطاب به ظریف منتشر کرد

دوئل توییتری ظریف با سناتور آمریکایی +عکس

مطلب سناتور آمریکایی 163 بار بازنشر و 109بار پسندیده شده است.

با اینکه پاسخ ظریف (به فارسی و انگلیسی) به نامه جمهوریخواهان دوشنبه  شب در منابع خبری مهم جهان پوشش داده شده بود، ظریف به این موضوع اکتفا نکرد و ساعت ٦:٣٠صبح سه شنبه در توییتی با اشاره به شناسه  کاتن، پاسخ توییت سناتور جمهوریخواه را داد و لینک پاسخ خود را به انگلیسی در توییتر منتشر کرد تا افکارعمومی جهان پاسخ وزیر خارجه ایران به سناتور کاتن را از دست ندهند و نوشت: «SenTomCotton@ در صورتی که آن را از دست داده اید پاسخ من. به انگلیسی.»

ظریف هم در توئیتر ترجمه انگلیسی جوابش را در توئیتر و خطاب به سناتور «تام کاتن» منتشر کرد

دوئل توییتری ظریف با سناتور آمریکایی +عکس

مطلب ظریف 3000بار بازنشر و 2800 بار پسندیده شده است

ظریف لینک پاسخ خود به نامه جمهوریخواهان را نیز در توییت خود قرار داده بود. در حالی که توییت کاتن در بهترین حالت به صورت مستقیم حدود ۲۰۰بار بازتوییت شد اما توییت پاسخ ظریف به کاتن بیش از هزارو٥٠٠بار به صورت مستقیم بازتوییت شد.

همچنین «آلن ایر»، سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا توییت پاسخ ظریف به سناتور جمهوریخواه کاتن - نه، توییت کاتن سناتور کشورش- را بازتوییت کرد.

در مجموع در ماجرای نامه ضدتوافق هسته ای، ظریف با استفاده از فضای توییتر که به لحاظ خبری مخاطب بسیاری دارد، پاسخ روشنگرانه طرف ایرانی را به گوش پیگیران موضوع هسته ای ایران رساند.

دوئل توییتری ظریف با سناتور آمریکایی +عکس

جدید ترین مطالب سایت