فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نامه پسر آیت‌ الله به آیت‌ الله درباره مطهری

پسر آيت الله محي الدين حائري شيرازي، طي نامه اي به آيت الله ايماني، نماينده ولي فقيه در استان فارس، مطالبي را در خصوص وقايع دوشنبه 18 اسفند و هجمه به دكتر علي مطهري، عنوان كرد.

خبرگزاری ایسنا:  پسر آيت الله محي الدين حائري شيرازي، طي نامه اي به آيت الله ايماني، نماينده ولي فقيه در استان فارس، مطالبي را در خصوص وقايع دوشنبه 18 اسفند و هجمه به دكتر علي مطهري، عنوان كرد. 

 

متن نامه محمدعلي حائري، فرزند آيت الله حائري شيرازي به نماينده ولي فقيه در استان فارس و امام جمعه شيراز چنين است؛ 

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

 

محضر مبارک حضرت آقای ایمانی 

 

نماینده محترم مقام رهبری در استان و امام جمعه شیراز 

 

سلام علیکم 

 

امام راحل فرمود: ((خون دلی که از متحجرین خوردم به پای هیچ چیز نمی رسد)) 

 

از باب مراعات روایت معروفه: ما امر به النبى(ص ) من النصیحة لائمة المسلمین و اللزوم لجماعتهم، بر خود لازم دیدم از جهت ارادت قدیم این مرقومه را خدمتتان انشا کنم باشد که قبول افتد. 

 

قریب چند روزی است که شیراز مهد علم و عالم، شهر ادب، تمدن و پایتحت فرهنگی ایران اسلامی، حوادثی را به نظاره نشسته که تلخی آن کام همه عالمان و فرهنگ دوست ادب باوران را تلخ کرده . 

 

شیراز میزبان یکی از شهیرترین نمایندگان مجلس ایران و فرزند یکی از شهدایی که از بزرگترین ثمرات امام و انقلاب اسلامی تلقي مي شود، بوده که در بدو ورود مورد تعرض چماق داران متحجر متجدد معلوم الحال قرار می گیرد و بادلی پریشان و آزرده دیارمان را ترک می کند . 

 

اما ساختار شکنان متحجر توجیه عمل قبیح خویش را اظهارات ایشان و مع الاسف مصوبه شورای تامین استان می دانند !! 

 

حضرت آقای ایمانی مگر نه آن است که قانون اساسی برترین میثاق ملی ایرانیان است که هیچ قانون مصوبه هنجاری را نمی توان همسنگ آن قرار داد مگر مطابق اصل84 ق . ا : ((هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی كشور اظهار نظر نماید)) و مطابق اصل86 همین قانون: نمایندگان مجلس در مقام ایفای وظایف نمایندگی در اظهار نظر و رأی خود کاملاً آزادند و نمی توان آنها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهار کرده اند یا آرایی که در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود داده اند تعقیب یا توقیف کرد. 

 

هیچ گاه فراموش نمی کنم فریاد شهید مطهری را که در رسای ظلمی که به فلسطینیان روا می شد این روایت را می خواند. 

 

ان امام علی( ع): ( خطبه ۲۷ معروف به خطبه جهادیه ) و َ لَقَدْ بَلَغَنِي اءَنَّ الرَّجُلَ مِنْهُمْ كَانَ يَدْخُلُ عَلَى الْمَرْاءَةِ الْمُسْلِمَةِ وَ الْاءُخْرَى الْمُعَاهِدَةِ فَيَنْتَزِعُ حِجْلَهَا وَ قُلُبَهَا وَ قَلاَئِدَهَا وَ رُعُثَهَا مَا تَمْتَنِعُ مِنْهُ إِلا بِالاِسْتِرْجَاعِ وَ الاِسْتِرْحَامِ ثُمَّ انْصَرَفُوا وَافِرِينَ مَا نَالَ رَجُلاً مِنْهُمْ كَلْمٌ وَ لاَ اءُرِيقَ لَهُمْ دَمٌ فَلَوْ اءَنَّ امْرَأً مُسْلِما مَاتَ مِنْ بَعْدِ هَذَا اءَسَفا مَا كَانَ بِهِ مَلُوما بَلْ كَانَ بِهِ عِنْدِي جَدِيرا 

 

شنيده ام كه يكى از آنها بر زن مسلمانى داخل شده و ديگرى، بر زنى از اهل ذمّه و خلخال و دستبند و گردنبند و گوشواره اش را ربوده است. و آن زن جز آنكه از او ترحم جويد چاره اى نداشته است. آنها پيروزمندانه، با غنايم، بى آنكه زخمى بردارند، يا قطره اى از خونشان ريخته شود، بازگشته اند. اگر مرد مسلمانى پس از اين رسوايى از اندوه بميرد، نه تنها نبايد ملامتش ‍ كرد بلكه مرگ را سزاوارتر است و فریاد مکشید و چه کسی فکر می کرد این ظلم بر فرزند خودش روا شود و فریادی از نهان کسی بر نخواهد خواست. 

 

ساختار شکنان متحجر که متاسفانه مهر ارزشی بودن هم به چهره دارند چگونه عمل خویش را توجیه می کنند مگر مقام رهبری در سخنرانی ۲۸ بهمن ۱۳۹۱در نقد بر هم زدن سخنان رییس مجلس در قم اینگونه نفرمودند"این را هم عرض بکنیم؛ این حرفی که من امروز زدم و از بعضی از مسئولان و سران کشور گله گزاری کردم، موجب نشود که حالا یک عده ای راه بیفتند، بنا کنند علیه این و آن شعار دادن؛ نه، بنده با این کار هم مخالفم. 

 

اینکه شما یک نفر را به عنوان ضد ولایت، ضد بصیرت، ضد چه، مشخص کنید، بعد یک عده ای راه بیفتند علیه او شعار بدهند، مجلس را به هم بزنند، بنده با این کارها هم مخالفم؛ این را من صریح بگویم. این کارهائی که در قم اتفاق افتاد، بنده با اینجور کارها مخالفم. 

 

 آن کارهائی که در مرقد امام اتفاق افتاد، بنده با اینجور کارها مخالفم. بارها به مسئولین و کسانی که می توانند جلوی این چیزها را بگیرند، تذکر داده ام. آن کسانی که این کارها را می کنند، اگر واقعاً حزب اللّهی و مؤمنند، خب نکنند. می بینید که تشخیص ما این است که این کارها به ضرر کشور است، این کارها به نفع نیست. 

 

با احساساتشان راه بیفتند اینجا، آنجا، علیه این شعار بدهند، علیه آن شعار بدهند؛ این شعاردادن ها کاری از پیش نمی برد. این خشم ها را، این احساسات را برای جای لازم نگه دارید. در دوران دفاع مقدس اگر بسیجی ها می خواستند همین طور بروند یک جائی، طبق میل خودشان حمله کنند، که خب پدر کشور در می آمد. نظمی لازم است، انضباطی لازم است، مراعاتی لازم است. اگر چنانچه به این حرف ها اعتنائی ندارند، آنها که خب حسابشان جداست؛ اما آن کسانی که به این حرفها اعتناء دارند و مقیدند که برخلاف موازین شرع حرکت نکنند، باید مراقبت کنند، از این کارها نکنند." 

 

اگر این گونه حرکت های ساختار شکنانه متحجرانه باب شود چگونه حرکت های صورت گرفته در سال88 را می توان تقبیح کرد. 

 

حضرت آقای ایمانی، حضرتعالی امام جمعه و جماعت این مردم هستید و رکن امامت عدالت است و انتظار چنین است که در خطبه های نماز جمعه آنچنان سیلی بر رخسار این متحجرین ساختار شکن بکوبید که همه بدانند اینها نه ارزشی اند و نه از مسئولین کسی حق همراهی چنین جماعت بی بصیرت خوش سیرت را دارد و ان شاء الله امت شیراز دلخوش به امام جمعه شجاع خود بر عهد دیرین بمانند. 

 

و ما توفیقی الا بالله والسلام علیکم و رحمه الله 

 

محمدعلی حائری شیرازی

نامه پسر آیت‌ الله به آیت‌ الله درباره مطهری

جدید ترین مطالب سایت