لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

امین حیایی: با پارتی بازی تیشه به ریشه سینما می زنند!

امین حیایی: کسانی که به واسطه لابی و ارتباط به این حرفه می آیند واقعا اشتباه می کنند. یک هنرمند سختی می کشد تا خودش را در موقعیتی ثبت کند. او خاک صحنه می خورد و پله پله پیش می رود اما همزمان با تلاش و ریاضیت او افرادی با پارتی و زرنگ بازی از راه می رسند، بدون اینکه علاقه و خلاقیت داشته باشند می خواهند 

امین حیایی: با پارتی بازی تیشه به ریشه سینما می زنند!

امین حیایی: کسانی که به واسطه لابی و ارتباط به این حرفه می آیند واقعا اشتباه می کنند. یک هنرمند سختی می کشد تا خودش را در موقعیتی ثبت کند. او خاک صحنه می خورد و پله پله پیش می رود اما همزمان با تلاش و ریاضیت او افرادی با پارتی و زرنگ بازی از راه می رسند، بدون اینکه علاقه و خلاقیت داشته باشند می خواهند مسیر را دور بزنند و چون پول آنچنانی هم طلب نمی کنند حق کسانی که زحمت کشده اند را به راحتی می خورند.

امین حیایی ستاره سینمایی ایران در دهه 70 و 80 این روزها و در سینما شاید رقابت را به بازیگرهای جوان واگذار کرده باشد، اما هنوز شیرینی و ملاحت یک ستاره محبوب را دارد. حیایی در رابطه با تازه ترین فعالیت های خود گفت: این روزها در پروژه «آمین» به کارگردانی بهرنگ توفیقی نقش بردیا را بازی می کنم.

به خاطر برخی صحنه های اکشن که مدتی پیش در باشگاه سوارکاری جلوی دوربین رفت دو بار کتفم آسیب دید به همین خاطر چهار روز مجبور به استراحت شدم. اگرچه برای این صحنه ها از بدلکار استفاده شد. اما بخشی از تصاویر با چهره بود و مجبور شدم خودم بازی کنم. ابتدا نسخه اصلی فیلمنامه زامیاد سعدوندیان در اختیار قرار گرفت، اگر چه تا الان چند بار به واسطه نظر کارگردان و بازیگران روتوش شد، اما موضوع را بسیار دوست داشتم.

حیایی در رابطه با کیفیت تولیدات سینمایی گفت: تعداد فیلمنامه های خوب کم شده است. این روزها اکثر فیلمنامه ها به سمت ایده های خاص رفتند و نمی توانند توجه مخاطب عام را جلب کنند. این نگاه برای سینما لازم است اما به شرطی که سینمای بدنه و اقتصادی از بین نرود و  فیلم ها قدرت ماندن در کف فروش را داشته باشند. با این نگاه تازه امیدوارم به سمتی نرویم که فیلم سازیمان هم متوقف شود. همانطور که در دوره ای خانه سینما داشت از بین می رفت و تقریبا یک سال است که دوستان سعی دارند به روزهای اوج بازگردند. در این مدت هنرمندان زیادی جذب تلویزیون شدند.

بازیگر فیلم «قلاده های طلا» گفت: نه اینکه تلویزیون بد باشد اتفاقا این رسانه، مدیون خوبی است که به خاطر بالا بودن تعداد مخاطب برای هنرمندان فرصت خوبی است که دیده شوند ولی در شرایطی که همه چیز حرفه ای پیش برود. وقتی عوامل غیرحرفه ای وارد سینما می شوند فقط از گروه انرژی می گیرند و بیشتر باعث بی انگیزگی بازیگران و دیگر عوامل می شوند. به همین خاطر علی رغم هزینه های صرف شده کار آنطور که باید نتیجه نمی دهد. ما به دنبال کار و عوامل حرفه ای هستیم و هر بازیگری دوست دارد با فیلمنامه جذاب، نقش های درست و کارگردان خوب کار کند تا توانایی هایش در راه درستی صرف شود. اما هر تغییر و تحولی که در سینما حتی در تلویزیون رخ می دهد جز فامیل بازی نتیجه دیگر ندارد.

بازیگر «مهمان مامان» در بخش دیگری از صحبت هایش درباره روابط پشت پرده در سینما افزود: کسانی که به واسطه لابی و ارتباط به این حرفه می آیند واقعا اشتباه می کنند. یک هنرمند سختی می کشد تا خودش را در موقعیتی ثبت کند. او خاک صحنه می خورد و پله پله پیش می رود اما همزمان با تلاش و ریاضیت او افرادی با پارتی و زرنگ بازی از راه می رسند، بدون اینکه علاقه و خلاقیت داشته باشند می خواهند مسیر را دور بزنند و چون پول آنچنانی هم طلب نمی کنند حق کسانی که زحمت کشده اند را به راحتی می خورند. اینها باید بدانند خانواده بزرگ سینما قبول شان نمی کند و حضورشان جز تیشه به ریشه سینما زدن نتیجه دیگری ندارد. تهیه کننده ها نباید زیربار حضور این افراد بروند.

حیایی گفت: باید فیلمنامه  برای کارگردان ناموس باشد و هر کس از راه می رسد در خلق فیلمنامه دخیل شود تا راحت طلب ها حساب کار دستشان بیاید. فیلمساز باید به تک تک عوامل گروهش اهمیت بدهد و همه اینها باید در سایه تصمیم درست مدیریتی اتفاق بیفتد. امیدوارم با تغییراتی که درخانه سینما شاهد هستیم اتفاقات خوبی برای خانواده سینما شکل بگیرد. من سال ها پیش عملکرد این خانه را نقد می کردم. انتقاد همیشه بد نیست و باعث خودسازی و کمال می شود وقتی مردم ما و فعالیتمان را نقد می کنند، در جهت اصلاح خود قدم برمی داریم. در زمینه خانه سینما ما جزو شاهدان ماجرا هستیم نه مدعی و صاحب نظر.

بازیگر فیلم سینمایی «زن زیادی» افزود: آن دوره خانه سینما به هر شکل و شیوه که بود نتیجه اش را گرفت، خوشبختانه شرایطی پیش نمی آمد که آنجا بروم. تا الان به خاطر مشلغه کاری نتوانستم در برنامه هایشان شرکت کنم، اما می خواهم وقتم را آزادتر کنم و بعد از این بیشتر فعالیت صنفی داشته باشم تا هر کمکی که از دستم برمی آید. در تعامل با سایر دوستان انجام دهم. هنر سینما همیشه مهجور بوده و هنرمندان بیش از مسئولان که در دوره ای به نابودی قدم برداشته بودند به فکر نجات آن هستند. سینما مقوله ای است که همیشه ارتباط خوبی با مردم داشته و من این هنر را با صف های طویل مردم در انتظار فیلم ها می شناسم.

حیایی گفت: سینمای موفق ان روزها هم گیشه خوب داشت، هم مفهوم درست به مخاطب منتقل می کرد. دلم می خواهد مردم باز هم سینما را در اولویت شان بگذارند و جلوی سینما ها صف بکشند تا ما هم با انگیزه و رغبت بیشتری کار کنیم، نه اینکه منتظر شوند فیلم ها را در خانه تماشا کنند.

اخبار فرهنگی و هنری - سوره سینما

جدید ترین مطالب سایت