لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بیش از ١٠ نفر درباره حادثه شیراز به دادستانی معرفی شده‌اند

ذوالفقاري در اين گفت وگوي کوتاه از شناسايي بيش از ١٠ نفر در جريان اين حادثه و معرفي آنها به دادستاني براي تحت تعقيب قرارگرفتن سخن گفت.

بیش از ١٠ نفر درباره حادثه شیراز به دادستانی معرفی شده‌اند

ذوالفقاري در اين گفت وگوي کوتاه از شناسايي بيش از ١٠ نفر در جريان اين حادثه و معرفي آنها به دادستاني براي تحت تعقيب قرارگرفتن سخن گفت.

حسين ذوالفقاري معاون امنيتي و انتظامي وزير کشور که براي بررسي حوادث شيراز به اين شهر سفر کرده بود، شب گذشته و هنگام بازگشت به تهران، در فرودگاه شيراز به سوالات خبرنگار «شرق» درباره نتايج بررسي هاي هيات اعزامي به شيراز پاسخ داد. ذوالفقاري در اين گفت وگوي کوتاه از شناسايي بيش از ١٠ نفر در جريان اين حادثه و معرفي آنها به دادستاني براي تحت تعقيب قرارگرفتن سخن گفت.

 در سفر به شيراز به چه نتايجي درباره حوادث شيراز رسيديد و عوامل حادثه در نهايت شناسايي و دستگير شدند يا خير؟ 

در پي دستوری که رياست محترم جمهور و آقاي رحماني فضلي رييس شوراي امنيت کشور صادر کردند مقرر شد هياتي از مرکز، اتفاقاتي که در شيراز افتاد را بررسي کند. ما هياتي را در روزهاي اول به استان فارس اعزام کرديم و بررسي هاي ميداني شروع شد. در دو روز گذشته اين بررسي ها در حوزه هاي مختلف انجام شده و تمام مراحل کار مورد بررسي قرار گرفته است. ما کار را به سه بخش تقسيم کرده ايم.

بخش اول قبل از واقعه است، بخش دوم اتفاقات حين واقعه و بخش سوم مربوط به اتفاقات بعد از واقعه است که اين بررسي ها در حوزه هاي مختلف صورت گرفته است. نشست هايي هم با برخي مقامات مسوول ازجمله نماينده محترم ولي فقيه در استان داشته ايم. نظرات و مواضع آنها را جويا شديم و خوشبختانه شاهد نظرات و مواضع خوبي در بين مسوولان استان بوديم. يک جلسه جمع بندي هم در خود هيات داشتيم که به بررسي کل اسناد و مدارکي که از آغاز کار تاکنون به دست آمده اختصاص داشت. در جلسه شوراي تامين استان هم شرکت کرديم؛ گزارش مسوولان مربوطه در شوراي تامين استان هم استماع شد.

 نتيجه اين جلسات چه بود؟ آيا به عاملان حادثه دسترسي پيدا کرده ايد؟ 

سوالات و موضوعات و ابهاماتي که وجود داشت مطرح شد و تا اين لحظه ما يک جمع بندي اوليه داشتيم و مقرر شد که دستگاه هاي اطلاعاتي، يعني هم اداره کل اطلاعات و هم اطلاعات نيروي انتظامي و هم اطلاعات سپاه، مجموع مستندات و اطلاعات جمع آوري شده را با نظارت دادستان، ترکيب و تلفيق کنند. از مجموع اطلاعات و مدارکي که به دست آمده تا اين لحظه ما بيش از ١٠ نفر را شناسايي کرده ايم که اين شناسايي مبتني بر اسناد و مدارک، از جمله فيلم و عکس هاي موجود است. مقرر شده که از اين طريق دادستان محترم و زيرنظر ايشان، افرادي که دلايل و مدارک و مستندات لازم درباره شان جمع آوري شده تحت تعقيب قانوني قرار بگيرند.

 به جز عوامل ايجاد حادثه، وارد حوزه بررسي تخلفات احتمالي مسوولان هم شده ايد؟ 

موضوع ديگري که در اين جلسه بحث شد اين بود که ابعاد مختلف قضيه مورد توجه قرار دارد. چه در حوزه هاي اداري و چه در حوزه هاي مختلفي که در اين زمينه وظايف و تکاليفي داشته اند و چه درمورد تصميماتي که از قبل در استان گرفته شده بود. همه اين ابعاد مورد بررسي قرار مي گيرد و تاکيد شد که در چارچوب قانون با هرکسي که کوتاهي يا تخلف و قانون شکني داشته سريعا برخورد شود.

 در اين مورد با مانعي مواجه نيستيد؟ 

از نظر هماهنگي وضعيت خوبي داريم؛ مخصوصا شوراي تامين استان و استاندار محترم استان فارس به عنوان رييس شوراي تامين استان با تاکيد وزير محترم کشور مسوول پيگيري اجراي مقررات درمورد کليه افراد با هماهنگي و همکاري دستگاه هاي اطلاعاتي، نظامي و انتظامي و همچنين دستگاه قضايي هستند. ما اميدواريم به زودي بتوانيم يک جمع بندي کامل از قضايا را تهيه و براي مقام هاي مسوول ارايه کنيم. به هرحال گزارش ما قطعا ابعاد مختلفي دارد و ان شاءالله پس از آنکه به رويت رييس محترم شوراي امنيت کشور رسيد، براي مسوولان کشور ارسال و به همراه آن پيشنهاداتي هم ارايه خواهد شد. 

 اخبار سیاسی  - شرق 

 

جدید ترین مطالب سایت