لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

برنامه پاک‌سازی بدن در سیزده روز عید 94

وقتش رسيده كه سموم انباشته شده در زمستان را از بدن تان بيرون كنيد.

بهار فصل اعتدال است؛ اعتدالي كه از همان روزهاي اول آمدنش با بدون حساب و كتاب غذا خوردن، لباس پوشيدن و وقت گذراندن آن را به هم مي ريزيم. بدني كه در زمستان چاره اي جز گرفتن كالري بيشتر و انباشته كردن سموم در خود را نداشته، بايد در بهار طبيعت خودش را از آلودگي ها خالي كند اما ظرف هاي آجيل و شيريني عيد نمي گذارند و لباس هاي ساتني كه قرار است آراسته ترمان كند هم كار را برايش سخت تر مي كند.

گرچه تعطيلي مي تواند بهترين فرصت براي رعايت يك رژيم سم زدا را برای شما مهیا کند اما اگر حواس تان به آنچه در  مهماني هاي نوروزي مي گذرد، نباشد، همه برنامه ريزي ها براي پاكسازي بدن تان هدر مي رود. شايد اگر به جاي اينكه همه سنگ ها را با هم  برداريد و كار را براي خودتان سخت كنيد، تصميم بگيريد در هر روز از تعطيلات نوروزي يك قانون سم زدايي را رعايت كنيد و تا پايان تعطيلات به آن پايبند باشيد، كار براي تان آسان تر شود پس وقت را هدر ندهيد و از همان روز اول سال براي ساختن بدني پاك قدم  برداريد. 

برنامه پاک‌سازی بدن در سیزده روز عید 94

با غذای آماده خداحافظی کنید

وقت نداشتن را بهانه نكنيد. نيازي نيست هر وعده خورش قورمه سبزي درست كنيد؛ همان املت يا كوكوي سبزي هم مي تواند يك وعده غذايي كامل به شمار بيايد و درست كردنش هم زحمتي ندارد. مهم اين است كه سراغ كنسرو، فست فود و مواد غذايي كه با كمك نگهدارنده ها سر پا مانده اند، نرويد. اگر جدي هستيد و واقعا تصميم گرفته ايد بدن تان را پاكسازي كنيد، حداقل در اين 13 روز قيد خوردن كنسرو را بزنيد و سراغ سوسيس و كالباس هم نرويد. به شما توصيه مي كنيم تا آنجا كه مي توانيد مواد غذايي را كه نگه دارنده هاي صنعتي دارند در اين مدت استفاده نكنيد؛ براي مثال حتي به جاي رب گوجه فرنگي صنعتي، خودتان با گوجه تازه رب درست كنيد. 

روز اول

آب و ليمو بخوريد

اولين قدمي كه براي پاكسازي بدن تان در اين فصل مي توانيد برداريد، اضافه كردن آبليموی تازه به ليوان آبي است كه قرار است صبح ها بنوشيد. آبليموهاي شيشه اي فايده ای ندارند فقط ليموي تازه است كه مي تواند چنين اثر معجزه آسايي را در پاكسازي بدن تان داشته باشد. با كمك چند قطره ليمويي كه در ليوان آب مي چكانيد، مي توانيد به دفع سموم بدن تان و حذف چربي هاي اضافه بدن خود كمك كنيد. 

روز دوم

روزه بگيريد

پيشنهاد عجيبي به نظر مي رسد؟ روزه بودن در روزهاي اول سال؟ طاقتش را داريد؟ اگر داريد همين امروز شروع كنيد و با گرفتن يك روزه مستحبي هم ثواب كنيد و هم به بدن تان براي دفع كردن سم هايش شوك دهيد. بعد از زمستاني كه خودتان را با انواع غذاهاي پركالري سير كرده ايد به چنين فرصتي براي استراحت دادن به بدن تان نياز داريد اما اگر شرايط روزه گرفتن را نداريد، مي توانيد حداقل يك روز هم كه شده با گوشت قرمز خداحافظي كنيد و از صبح تا شب را با غذاهاي مايع، آب فراوان و سبزيجات برگ سبز بگذرانيد. باور كنيد بدن تان به يك روز كم كالري براي شروع سال تازه نياز دارد.

روز سوم

به خورشيد سلام كنيد

تنفس عميق به بدن تان این توان را می دهد تا با كمك راه هاي ديگري كه در ادامه اين مطلب مي آوريم، راحت تر و سريع تر خود را پاكسازي كند. اولين قدم براي رسيدن به چنين هدفي، تنفس درست است. شما بيشتر از هركسي مي توانيد به خود راه و رسم درست نفس كشيدن را بياموزيد. 

قانون پيچيده اي ندارد؛ دم كامل و بازدم كامل بدون آنكه هر چند ثانيه يك بار نفس تان را در سينه تان حبس كنيد. خود شماييد كه بايد در تمام روز شاهد نفس كشيدن خود باشيد و اجازه ندهيد كه قانون گفته شده فراموش شود اما گذشته از درست نفس كشيدن در تمام روز، بعد از بيداري بيشتر از هر زماني به تنفس عميق و صحيح نياز داريد. پس با تمركز روي پاهاي تان بايستيد، سرتان را كمي بالا بگيريد و 10 بار دم و بازدم عميق انجام دهيد. 

روز چهارم

كتان بپوشيد

فصل بهار فصل پوشيدن لباس هاي كتاني و الياف طبيعي است. تي شرت هاي عرق گيري كه از الياف مصنوعي ساخته شده اند را كنار بگذاريد و حتي در تمرين هاي ورزشي تان از گزينه هاي سالم تر استفاده كنيد. خوشبختانه اين روزها بازار توليد لباس هايي كه از الياف طبيعي ساخته شده اند هم داغ است و مي توانيد متناسب با جيب و سليقه تان، گزينه اي را براي سالم لباس پوشيدن در فصل بهار انتخاب كنيد. با پوشيدن لباس هايي كه هم شما را در برابر اشعه هاي مضر خورشيد محافظت مي كنند و هم هوا به راحتي در آنها جريان پيدا مي كند به بدن تان اجازه مي دهيد كه نفس بكشد و براي پاكسازي بهاري آماده تر شود. 

روز پنجم

بهاري بنوشيد

نوشيدن عرقيات به پاكسازي بدن شما كمك مي كند به شرط آنكه نوشيدني تان را متناسب با فصلي كه در آن قرار داريد و شرايط بدني تان انتخاب كنيد. اگر گرم مزاج هستيد و هميشه احساس گرگرفتگي داريد، مي توانيد سراغ عرق كاسني برويد. اين عرق باعث مي شود كه كبدتان بهتر كار كند و سموم به راحتي از بدن تان بيرون بروند. گرم مزاج هايي كه به كاسني روی مي آورند، آرامش شان بيشتر و احساس گرگرفتگي شان كم مي شود و با دفع سموم از طريق كبدشان، احساس آرامش جسمي و رواني بيشتري مي كنند. 

روز ششم

آش آلو بخوريد

آش شله قلمكار دوست داريد و در برابر  آش رشته نمي توانيد مقاومت كنيد؟ پيشنهاد مي كنيم حالا كه به فكر پاكسازي بدن تان افتاده ايد، اين آش هاي سنگين، پركالري و نفخ آور را فراموش كنيد و سراغ يك گزينه ملين براي بيرون راندن آلودگي هاي انباشته شده در بدن تان برويد.  آش آلو يكي از بهترين گزينه ها براي رسيدن به چنين هدفي است. پس از عبور كردن از فصل سرما، شما به چنين پاكسازي نياز داريد و اگر بتوانيد سيستم دفع بدن تان را رو به راه كنيد در مسير پاكسازي بهاري بدن تان موفق تر خواهيد بود. 

روز هفتم

رستوران هندي نرويد

غذاهاي تند، واقعا آتش به جان تان مي اندازند و حتي خوردن عرق كاسني و سكنجبين هم نمي تواند مانعي كه فلفل و ادويه هاي تند براي سم زدايي ايجاد مي كنند را از سر راه بردارد. به همين دليل توصيه مي كنيم تا اطلاع ثانوي، فلفل قرمز را فراموش كنيد و خيال رفتن به رستوران هاي هندي كه ستون اصلي غذاهاي شان ادويه هاي تند است را از سرتان بيرون كنيد. البته بررسي ها نشان مي دهد كه از ميان همه ادويه ها، كاري يكي از گزينه هايي است كه مي تواند در روزهاي پاكسازي بدن همراه شما باشد. شايد هم به همين دليل و براي خنثي كردن اثر ادويه هاي تند است كه هندي هاي فلفل دوست، اين ادويه را به عنوان چاشني هميشگي غذاهاي شان انتخاب مي كنند.

روز هشتم

ماساژ بگيريد

هديه خريدن براي بسياري از مردها سخت ترين كار است اما اگر در اين روزهاي آخر سال همسرتان به فكر خريد عيدي براي شماست به او در انتخاب گزينه مناسب كمك كنيد. بليت يك جلسه ماساژ، هم مي تواند انتخاب آسان و كم هزينه اي براي مرد خانواده باشد و هم يك برگ برنده كه به شما در پاكسازي بدن تان كمك مي كند. تنها خوردن مواد غذايي نيست كه باعث مي شود سموم از بدن تان بيرون برود بلكه درست جريان پيدا كردن خون در بدن و آرام شدنش هم به بيرن رفتن سم هاي انباشته شده در جاي جاي  بدن تان كمك مي كند؛ يك ماساژ خوب و اصولي هم حال تان را بهتر مي كند، هم جريان خون را در بدن تان بهبود مي بخشد و هم سيستم دفع بدن تان را براي خارج كردن سموم آماده مي كند. 

برنامه پاک‌سازی بدن در سیزده روز عید 94

روز نهم

كاهو سكنجبين بخوريد

شربت سكنجبين كه همان «سركه و انگبين» قديمي هاست، يكي از بهترين نوشيدني هاي بهاري براي پاكسازي بدن است. همانقدر كه عرق كاسني به شما براي كاهش تلخي هاي تان كمك مي كند، سكنجبين هم مي تواند در بيشتر شدن آرامش تان و سر و سامان گرفتن وضع بدن تان راهگشا باشد. براي درست كردن اين شربت حتما نبايد سركه و عسل در اختيار داشته باشيد. شما مي توانيد از تركيب هر ماده ترش و شيريني براي ساختن اين نوشيدني استفاده كنيد. آبليمو و عسل يكي از بهترين جايگزين هايي است كه مي توانيم به شما معرفي كنيم. اما اگر قصد داريد سكنجبين را همراه كاهو بخوريد تا با يك تير دونشان بزنيد و سبزيجات پاكسازي كننده را هم به برنامه غذايي روزانه تان بياوريد، بهتر است سراغ همان طعم قديمي برويد و با سركه و شكر معجون تان را بسازيد. 

روز دهم

پسته و گردو نخوريد

غذاها و خوراكي هايي كه طبع گرم دارند به بدن تان اجازه نمي دهند كه از اين برنامه سم زدايي بيشترين تاثير را بگيرد. به همين دليل در ديد و بازديدهاي نوروزي بايد حواس تان به ظرف آجيل روي ميز باشد و اگر هم قصد خوردن چند دانه آجيل را داريد به جاي خوردن گردو كه به شدت طبعش گرم است، سراغ بادامي كه طبع معتدل دارد برويد و حتي در خوردن همان هم زياده روي نكنيد. 

روز يازدهم

شيريني ممنوع!

گرچه شما مي توانيد در ميان آجيل ها بادام قابل خوردن در روزهاي سم زدايي را پيدا كنيد اما وقتي پاي شيريني به ميان مي آيد، نمي توانيم مورد استثنايي را براي تان مثال بزنيم و چاره اي جز ممنوع كردن شيريني جات در روزهاي سم زدايي بدن را نداريم. شما نه تنها در اين روزها بايد قيد شيريني خوردن را بزنيد بلكه بايد دور قند و شكر را هم خط بكشيد. 

شيرين كننده هاي طبيعي، خرما، عسل و مواردي از اين دست مي توانند مانع افت قند خون شمايي كه تجربه دوري از شيريني ها را نداريد، شوند. گذشته از اين، ميوه خوردن هم در اين روزها كه اجازه لب زدن به شيريني را نداريد، مي تواند عصاي دست تان شود اما مهم اين است كه بتوانيد قيد نان خامه اي را بزنيد و سراغ نان مربايي كه شيريني ثابت روزهاي سال نوست هم نرويد. 

روز دوازدهم

پوست تان را شانه كنيد

برس هاي بزرگ مخصوص حمام را ديده ايد؟ حتما در اولين فرصت يكي از آنها را بخريد و تا زماني كه چنين برسي را تهيه مي كنيد، از همان كيسه هاي سنتي براي پاكسازي پوست تان كمك بگيريد. پوست يكي از مهم ترين ارگان هاي بدن است كه هميشه به پاكسازي نياز دارد. بهترين راه براي پاكسازي  پوست اين است كه پيش از خيس كردن بدن در حمام، برس هاي مخصوص شست وشو يا كيسه حمام را به آرامي روي سطح همه پوست تان بكشيد. اين لايه برداري سطحي به پوست شما مجال تنفس مي دهد و بدن تان را زنده و شاداب مي كند اما يادتان باشد زمان انجام اين پاكسازي، پيش از خيس شدن پوست است. 

روز سيزدهم

در پيش دستي غذا بخوريد

زياد غذا خوردن و پرخوري مي تواند تمام تلاش هاي شما را هدر دهد و مانع كارساز شدن برنامه سم زدايي تان شود. به همين دليل به شما تاكيد مي كنيم كه حداقل در اين 13 روزي كه قرار است بدن تان را سم زدايي كنيد، مراقب ميزان غذايي كه مي خوريد باشيد و حتي يك وعده را هم با بي خيالي معده تان را پر نكنيد. 

شايد بهترين راه اين باشد كه به جاي بشقاب هاي بزرگ در پيش دستي غذا بكشيد تا فارغ از شمردن تعداد لقمه ها و قاشق هايي كه به دهان مي بريد، آگاهانه از همان اول بنا را بر كم و سبك غذا خوردن بگذاريد. باز هم تاكيد مي كنيم خوردن غذاهاي سنگين يا مواد غذايي كه دفع شان سخت است مي تواند برنامه ريزي تان را به باد دهد. 

به رژيم تان اينها را اضافه كنيد

فصل بهار فصل سبزيجات و ميوه هاي پاكسازي كننده است؛ اين فصل را از دست ندهيد و هر روز قبل از به خانه آمدن، سری به میوه فروشی محله تان بزنید و داروهای طبیعی که می توانند بدن تان را پاکسازی کنند را با خود به خانه بیاورید.

به آووكادو سلام كنيد

حالا كه عصاره سلامتي در ميوه فروشي ها پيدا مي شود، وقت را هدر ندهيد و هر روز كه به خانه مي آييد، يك عدد آووكادو هم با خود بياوريد. 

مهم نيست كه اين ميوه زندگي بخش و جوان كننده را چطور مصرف مي كنيد؛ مي شكافيدش و روي آن ليمو مي ريزيد يا اينكه اسموتي آووكادو درست مي كنيد و آن را سر مي كشيد؟ آووكادو را به هر طريق كه مصرف كنيد، مي توانيد از خدمتي كه به سلامت تان مي كند بهره مند شويد و با كمك اين ميوه فصل، يك قدم ديگر براي پاكسازي بدن تان  برداريد. اضافه كردن سبزيجات سالم، اصل مهمي در پاكسازي طبيعي بدن است. گذشته از آووكادو، شما بايد انواع كلم را هم به يخچال تان راه دهيد و سراغ كاهو، اسفناج، كرفس و ديگر سبزيجات برگ سبز برويد. همه اين سبزيجات را دوست نداريد؟ اشكالي ندارد! به خودتان قول دهيد كه تا پايان تعطيلات هر روز با يك سبزي زندگي بخش آشتي كنيد. 

انواع توت را به خانه بياوريد

توت فرنگي، توت سياه يا سفيد؛ فرقي نمي كند. شما براي پاكسازي بدن تان مي توانيد از انواع توت كمك بگيريد. اين ميوه  خوشمزه كه كلروفيل فراواني در خود دارد به بدن شما براي دفع مواد سمي و آسيب زننده كمك مي كند. خوردن توت به تنهايي لذت بخش است اما اگر مي خواهيد اين عيش را تمام كنيد، با كمك توت هاي مختلف اسموتي درست كنيد و هر روزتان را با يك ليوان خوش رنگ از اسموتي كه با توت هاي مختلف تهيه كرده ايد، بگذرانيد. اگر در این میان توت هایی که رنگ تیره تری دارند را انتخاب کنید، گذشته از پاکسازی بدن تان، یک میوه ضد سرطان را هم به رژیم تان اضافه کرده اید و از خواص آنتی اکسیدانی اش بهره برده اید.

جدید ترین مطالب سایت