لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

توریست‌ پذیرترین شهرهای جهان

در سال 2014 میلادی شهر لندن بیشترین شمار توریست خارجی را به خود جذب کرد و توانست از محل جذب توریست میلیون ها دلار درآمد کسب کند. اما جالب اینجاست که دوبی در این سال توانست بیشتر از نیویورک و توکیو توریست خارجی جذب کند.

اقتصاد نیوز: در سال 2014 میلادی شهر لندن بیشترین شمار توریست خارجی را به خود جذب کرد و توانست از محل جذب توریست میلیون ها دلار درآمد کسب کند. اما جالب اینجاست که دوبی در این سال توانست بیشتر از نیویورک و توکیو توریست خارجی جذب کند.

توریسم یکی از صنایع مهم و درآمدزا در کشورهای مختلف دنیا است و دولت ها تمام تلاش خود را می کنند تا با ایجاد جذابیت های مختلف، رغبت سفر به کشور خود را در توریست های خارجی ایجاد کنند. صنعت توریسم ضمن ایجاد درآمد می تواند زمینه را برای معرفی فرهنگ کشور میزبان به دیگر کشورهای دنیا فراهم آورد و به حفظ این فرهنگ نیز کمک کند.

به گزارش بانک جهانی در سال 2014 میلادی، لندن توریست پذیرترین شهر دنیا بوده است. در این سال 18.69 میلیون توریست از لندن بازدید و حداقل یک شب را در هتل ها و مهمانسراهای این شهر سپری کردند.

در این سال بانکوک دومین مقصد توریست های خارجی بود. شمار توریست هایی که در سال 2014 میلادی از بانکوک دیدار کردند برابر با 16.42 میلیون نفر بوده است. پاریس سومین مقصد توریست ها در دنیا بوده و در سال 2014 میلادی 15.57 میلیون نفر حداقل یک شب را در این شهر به صبح رساندند.

شهرهای سنگاپور، دوبی و نیویورک در این رده بندی در جایگاه چهارم تا ششم دنیا قرار داشتند و شمار توریست های خارجی که یک شب را در سنگاپور سپری کردند برابر با 12.47 میلیون نفر، در دوبی برابر با 11.95 میلیون نفر و در نیویورک برابر با 11.81 میلیون نفر بوده است.

در سال 2014 میلادی تعداد توریست های خارجی استانبول برابر با 11.6 میلیون نفر بوده است و کوالالامپور مالزی هم در این سال 10.81 میلیون توریست خارجی را جذب کرد. در سال 2014 میلادی تعداد توریست های خارجی که حداقل یک شب را در هتل های شهر هنگ کنگ سپری کردند، برابر با 10.81 میلیون نفر بوده و در سئول برابر با 8.63 میلیون نفر بوده است.

در سال 2014 میلادی تعداد توریست ها در شهر بارسلون برابر با 7.37 میلیون نفر بود و در آمستردام 7.23 میلیون نفر. شمار توریست های خارجی که یک شب را در شهر میلان سپری کرده اند در سال 2014 میلادی برابر با 6.82 میلیون نفر، در شهر رم برابر با 6.79 میلیون نفر و در تایپه (پایتخت تایوان) برابر با 6.29 میلیون نفر بوده است. شهرهای شانگهای، وین، ریاض، توکیو و لیما (پایتخت پرو) در این رده بندی در جایگاه شانزدهم تا بیستم دنیا قرار داشتند.

توریست‌ پذیرترین شهرهای جهان

جدید ترین مطالب سایت