لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بازیگر خوش نام هالیوود کیست؟

الدر گرگوری پک، امروز(16 فروردین) 5 آوریل ۱۹۱۶ به دنیا آمد.او در طول سال های فعالیتش در سینما به بازیگر خوش نام هالیوود معروف بود.

خبرگزاری ایسکانیوز: الدر گرگوری پک، امروز(16 فروردین) 5 آوریل ۱۹۱۶  به دنیا آمد.او در طول سال های فعالیتش در سینما به بازیگر خوش نام هالیوود معروف بود.

الدرد گریگوری پک در سال ۱۹۱۶ در کالیفرنیای آمریکا به دنیا آمد. وقتی بچه بود پدر و مادرش از هم جدا شدند و مادربزرگش سرپرست گریگوری شد.

پس از اتمام دوران متوسطه به کالج سن دیه گو رفت و برای ادامه تحصیل به دانشگاه برکلی راه  یافت. گریگوری پک بعد از اتمام تحصیل چون عاشق بازیگری بود به برادوی رفت.

پک سال 1942 اولین نقش خود را در نمایش «ستاره صبح» بازی کرد. بازی او در این نمایش باعث شد تا دیوید سلزنیک یک سال بعد از او بخواهد تا در فیلم «روزهای افتخار» بازی کند.

بازیگر خوش نام هالیوود کیست؟

سال 1944 گریگوری پک به هالیوود رفت و در مدت 5 سال، 4 بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شد. این سال ها، سال های درخشش پک بودند.

«طلسم شده»، ساخته آلفرد هیچکاک نخستین فیلم مهمی بود که گریگوری پک در آن بازی کرد.این فیلم در سال 1945 ساخته شد. بعد از آن او در فیلم های معروفی چون «کشتن مرغ مقلد» (1962)، «تعطیلات رمی» (1953)، «اسب کهر را بنگر» (1964) و «برف های کلیمانجارو» (1952) حضور پیدا کرد.

شخصیتی که او با نام آتیکوس فینچ در فیلم «کشتن مرغ مقلد» بازی کرد، در نظرسنجی انجمن فیلم آمریکا بهترین و محبوب ترین قهرمان در فیلم های سینمایی تاریخ هالیوود شناخته شد. پک در سال 1963 برای فیلم «کشتن مرغ مقلد» جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را گرفت و در سال 1968 جایزه انسان دوستی آکادمی اسکار به او تعلق گرفت.

گریگوری پک در سال 1989 جایزه ویژه جشنواره کن را به خود اختصاص داد و در سال 1993 جایزه خرس طلای افتخاری جشنواره برلین را گرفت.

او آخرین بار در سال 1998 در یک فیلم تلویزیونی به نام «موبی دیک» جلوی دوربین رفت.

سال 1999 در فهرستی که انجمن فیلم آمریکا با عنوان بزرگ ترین هنرپیشگان مرد تاریخ منتشر کرد، نام گریگوری پک در ردیف دوازدهم قرار گرفت.

جایزه افتخاری سزار، چهار جایزه بهترین بازیگر از گلدن گلوب و جایزه یک عمر دستاورد سینمایی جشنواره سن سباستین از دیگر افتخارات سینمایی گریگوری پک هستند.

الدرد گریگوری پک که به بازیگر خوش نام هالیوود معروف است، 12 ژانویه سال 2003 در سن 87 سالگی درگذشت.

در سال 2011 آکادمی اسکار با همکاری سرویس پست ایالات متحده تمبر یادبود گریگوری پک را منتشر کرد تا نودوهفتمین سالروز تولد این بازیگر معروف هالیوود را گرامی بدارد.

این هفدهمین تمبر یادبودی است که سرویس پست آمریکا به یاد بزرگان هالیوود منتشر می کند و گریگوری پک را در نمایی از فیلم «کشتن مرغ مقلد» به  تصویر کشیده است.

«طلسم شده»، «برف های کلیمانجارو»، «تعطیلات در رم»، «موبی دیک»، «توپ های ناوارون»، «تنگه وحشت» «کشتن مرغ مقلد»، «اسب کهر را بنگر»، «طالع نحس»، «گرینگوی پیر» از جمله فیلم هایی هستند که گریگوری پک در آنها بازی کرده است.

بازیگر خوش نام هالیوود کیست؟

جدید ترین مطالب سایت