لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

گل‌های هوشمند؛ عضو جدید نمای بیرونی ساختمان‌ها

از این پس نمای شیشه ای ساختمان ها به صرفه جویی بخش قابل توجهی از انرژی مصرفی در آنها کمک می کند.

گل‌های هوشمند؛ عضو جدید نمای بیرونی ساختمان‌ها

از این پس نمای شیشه ای ساختمان ها به صرفه جویی بخش قابل توجهی از انرژی مصرفی در آنها کمک می کند.

 از نمای شیشه ای ساختمان ها به عنوان یکی از بخش های اصلی که تا حد زیادی انرژی مصرف می کند یاد می شود. اکنون گروهی از محققان انستیتو فرانهوفر آلمان مدل جدیدی نمای شیشه ای ساختمان ها ارائه کرده اند که با جذب هوشمندانه انرژی حرارتی خورشیدی به صرفه جویی انرژی در این سازه ها کمک می کند.

برآورد شده که در آلمان ساختمان ها حدود ۴۰ درصد کل انرژی مصرفی در سراسر این کشور را مصرف می کنند. تامین سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع هوا به ویژه در اماکن عمومی کاری پرهزینه است و در این میان سازه هایی که نمای شیشه ای دارند بیشترین سهم را در مصرف انرژی دارند.

نمای بیرونی جدیدی که این محققان ابداع کرده اند متشکل از قطعاتی است که کاملا خودکار و هوشمندانه نسبت به نور خورشید واکنش نشان داده و برآیند کل عملکرد آنها جذب حداکثری انرژی خورشیدی است. این قطعات در جلوی نمای شیشه ای قرار می گیرند.

در مدل پیش ساخته این محققان از ۷۲ قطعه استفاده شده که شباهت زیادی به گل دارند. این قطعات که دارای موتورهای خاص دارای حافظه هستند و از طریق سیم های ساخته شده از آلیاژ نیکل – آلومینیوم با یکدیگر در ارتباط هستند نمای بیرونی ساختمان را تشکیل می دهند.

در روز و در اوج تابش نور خورشید، گل های هوشمند باز شده تا حرارت آزاردهنده خورشید راهی به درون ساختمان پیدا نکند و از این طریق نیازی به روشن کردن سیستم های سرمایشی نباشد. همزمان با غروب خورشید، این گل ها بسته می شوند. در نتیجه نمای شیشه ای ساختمان به عنوان مرز شفاف و غیرقابل رویت فضای بیرونی و قسمت داخلی خودنمایی خواهد کرد.

 

اخبار علمی - جام جم

جدید ترین مطالب سایت