فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

توضیحات ظریف و صالحی در مجلس/ ایران هم فکت شیت صادر می کند

وزیر امور خارجه ایران با حضور در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی به پرسش های نمایندگان درباره بیانیه سوئیس پاسخ داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران برای پاسخ به پرسش های نمایندگان درباره بیانیه سوئیس در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی حضور یافت.

این نشست از صبح امروز آغاز شد و تا حدود 10 صبح ادامه یافت. پس از آن، مقامات وزارت خارجه برای استقبال از اردوغان به محل کار خویش بازگشتند و مجلس نیز با حضور 263 نماینده جلسه علنی خود را آغاز کرد.

توضیحات ظریف و صالحی در مجلس/ ایران هم فکت شیت صادر می کند

وزیر امور خارجه به همراه علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، کمالوندی سخنگوی وزارت امورخارجه و مرضیه افخم سخنگوی وزارت امورخارجه در جلسه غیرعلنی مجلس حضور یافته بود.

در این نشست، ظریف و صالحی توضیحاتی درباره بیانیه سوئیس ارائه دادند.

* ایران هم فکت شیت منتشر می کند

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پس از جلسه غیرعلنی مجلس به فارس گفت: مهمترین نکته ای که هم رئیس سازمان انرژی اتمی و هم وزیر امورخارجه در جلسه غیرعلنی امروز مجلس (18 فروردین 94) به آن اشاره داشتند این بود که ظرف روزهای آینده فکت شیت ایران در مورد بیانیه مشترک ایران و 1+5 توسط وزارت امور خارجه صادر خواهد شد و تمام دغدغه های ملت و نمایندگان در این فکت شیت بیان می شود.

وی افزود: به نظر نمایندگان، صدور فکت شیت وزارت امور خارجه ایران در بحث مذاکرات لوزان مهمترین مسئله ای است که باید منتظر باشیم تا طی روزهای آینده اتفاق بیفتد تا به ویژه مواردی که موجب نگرانی شدید شده، در این فک شیت اصلاح و منتشر شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: رئیس سازمان انرژی اتمی و وزیر امورخارجه توضیحات امیدوارکننده ای را در خصوص تحقیق و توسعه فناوری هسته ای در کشور که در مذاکرات بر روی آن توافق شده ارائه کردند و نیز عنوان کردند بعد از شروع توافق که تزریق گاز به سانتریفیوژهای IR8 انجام خواهد شد.

*  ظریف: ما به امریکا اعتماد نداریم

حسین محمدزاده، نماینده مردم درگز نیز با تأکید بر اینکه یکی از محورهای سؤالات اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از ظریف این بود که آیا تیم مذاکره کننده به آمریکا و سیاست های این کشور اعتماد دارد یا خیر، گفت: وزیرامورخارجه در پاسخ به این سؤال به صراحت گفت که ما اصلا به سیاست های آمریکا اعتماد نداریم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از سؤالات اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس پیرامون موضوع توسعه نظارت ها بر فعالیت های هسته ای ایران در بیانیه لوزان بود که آقای ظریف در پاسخ به این سؤال نظارت های بیشتر بر فعالیت های هسته ای ایران را رد کرد و گفت که ما اجازه نظارت بیشتری را ندادیم، مگر در چارچوب  های مدون و متقنی که وجود دارد.

نماینده مردم درگز در مجلس به یکی دیگر از سؤالات اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از ظریف درباره بیانیه لوزان اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از سؤالات این بود که آیا طرف مقابل در زمانی که تفاهم نامه اجرایی شود به اجرای مفاد آن پایبند است یا خیر که آقای ظریف گفت که ما کاری را انجام می دهیم که برابر مفاد بیانیه باشد که براساس آن قرار شده در بدو اجرا، یک قطعنامه توسط سازمان ملل و شورای امنیت صادر شود و 6 قطعنامه قبلی ابطال شود.

محمدزاده همچنین، تصریح کرد: وزیرامورخارجه در این جلسه بر روی لغو یک جای تحریم هایی که پایه و محور بین المللی دارد تأکید کرد؛ البته ظریف این اطمینان را به نمایندگان مجلس داد که تحریم  های مرتبط با هسته ای و آن دسته از تحریم هایی که جنبه و زمینه بین المللی دارد یک جا لغو می شود.

توضیحات ظریف و صالحی در مجلس/ ایران هم فکت شیت صادر می کند

جدید ترین مطالب سایت