لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

عزیزی: حمایت فردوسی پور از کی روش "بودار" است/ هرکاری می کنند تا او را نگه دارند

همزمان با به راه افتادن موج جدید خفه کردن منتقدان کی روش، خداداد عزیزی برخی از حرفهای دل اهالی فوتبال را بزبان راند و با تاکید بر اینکه این مربی پرتغالی از نظر فنی عملکرد مثبتی نداشته افزود: فردوسی پور و دوستانش بر افکار عمومی تاثیر گذاشته اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نوع نگاه افراد فوتبالی به عملکرد کارلوس کی روش نسبت به آن چیزی که در جامعه توسط حامیان رسانه ای این پرتغالی پرحاشیه به راه افتاده متفاوت است و حالا که او (برای چندمین بار و در ظاهر) می خواهد از فوتبال ایران برود مسایل مختلفی از عملکرد چندساله کی روش رو می شود. از اتهام دلالی تا دلیل حمایت بی چون و چرای برخی از این مربی...

خداداد عزیزی که از منتقدان سرسخت کی روش طی چند سال اخیر بوده علیه فردوسی پور و کی روش دست به افشاگری زد و گفت به او گفته اند به خاطر اینکه قلعه نویی سرمربی تیم ملی نشود از کی روش حمایت می کنند.

* گویا شما گفته اید بهتر است کی روش بماند اگر قرار به آوردن یک مربی خارجی دیگر باشد.

- من این گونه صحبت نکردم اما به طور کلی بارها گفته ام در این چهار سال حضور کی روش اتفاق خاصی برای فوتبال نیفتاده است. ما از کی روش با توجه به کارنامه خوبی که داشته چیز خاصی ندیدیم. در این چهار سال با کی روش به جام جهانی رفتیم که با برانکو هم رفتیم که از نظر خیلی ها برانکو یک مربی درجه دو و سه بود. با برانکو در جام ملت ها سوم شدیم و در بازی های آسیایی قهرمان که با کی روش در جام ملت ها حذف شدیم. مگر کی روش را نیاوردند که بهتر شویم اما با برانکو که بهتر کار کردیم...

* شما از نظر فنی معتقدید کی روش کار خاصی نکرد؟

- توقع داشتیم با توجه به اسم و رسمی که دارد تحولی در فوتبال ما ایجاد کند و بازیکنان ما به سطح اول فوتبال اروپا ترانسفر شوند که حتی نتوانست به لیگ دوی اروپایی هم بازیکنی ترانسفر کند. در این میان یک عده به خاطر نگرانی از موقعیت خودشان می زنند تا کی روش بماند.

* یعنی اگر کی روش بماند آنها نفع می برند؟

- یک عده نگران هستند کی روش برود، قلعه نویی بیاید چون با قلعه نویی مشکل دارند. برخی افراد تفکرشان و گمانه زنی شان این است که شاید بعد از کی روش قلعه نویی یا دایی سرمربی تیم ملی شوند برای همینمی زنند تا او را نگه دارند. برای همین هر کاری می کنند تا این دو تا سرمربی تیم ملی نشوند. آنها حاضرند کی روش ۱۰برابر قراردادش بگیرد اما این ها نباشند.

* اما این افراد دفاع فنی هم از کی روش دارند و می گویند فوتبال ایران با کی روش اعتبار کسب می کند.

- واقعا کی روش از لحاظ فنی کمکی به فوتبال ما نکرد. آنهایی که چنین حرف هایی می زنند دایما بازی با آرژانتین را مطرح می کنند چرا از باخت برابر لبنان و ازبک در تهران و شکست برابر عراق حرف نمی زنند. (باخت به کویت هم بود) ما اگر بازی با آرژانتین را داشتیم در قبال آن نتایج ضعیفی هم گرفته ایم. این شیوه حمایت بودار است...

* خیلی واضح بپرسم، عادل فردوسی پور به عنوان حامی اصلی کی روش توانسته روی افکار عمومی اثرگذار باشد و برای همین می گویند مردم کی روش را دوست دارند.

- از رسانه ملی استفاده شخصی می کنند. عادل به هر دلیلی که برای خودش موجه است دوست دارد کی روش بماند. در دیدار برابر عراق وقتی ۲ بر یک یا ۳ بر ۲ عقب بودیم موج را به راه انداخت. آنهایی که دوست دارند کی روش بماند شروع کردند به جو دادن که این شکست کمتر از قهرمانی نیست، ناداوری باعث این شکست شد، کار بزرگ کی روش و از این جور حرف ها. در صورتی که بازیکنان با غیرت خودشان بازی را به تساوی کشاندند و ربطی به کی روش نداشت.

همین عادل در جام جهانی ۲۰۰۶ بعد از بازی آخر گفت خداحافظ برانکو اما برای کی روش برعکس عمل کرد. اینکه نظرات شخصی مان را در رسانه  ملی بیان کنیم اخلاقی نیست. عادل دوست دارد کی روش بماند پس دیگر چه نیازی به دعوت از کارشناس است. این همه کارشناس می آورد که خودش بگوید کی روش باید بماند.

* فکر می کنید دلیل حمایت حامیان کی روش فنی است؟

- واقعا دلیل حمایت این عده از کی روش فنی نیست. در برنامه شان آنالیز نشان می دهند که در ضربات ایستگاهی برنامه داشتیم در صورتی که فوتبالی ها می دانند نمی توان برای ضربات ایستگاهی برنامه داشت. به هیچ عنوان روی بازی هوایی نمی توان برنامه مشخص داشت مگر اینکه فوق ستاره داشته باشید.

مسی و رونالدو هم که باشند نمی توانید برای ضربات ایستگاهی برنامه مشخصی داشته باشید. وقتی دفاع حریف من تو من کار می کند تنها می توان از اشتباه مدافع استفاده کرد. در آن برنامه دایما گفتند کار تاکتیکی کی روش. آخر چرا سر مردم کلاه می گذارید یا آنها را ساده فرض می کنید؟ مگر تیم مقابل پشمک است که شما روی ضربات ایستگاهی هر کاری دل تان بخواهد انجام دهید؟ فوتبال ایران از قدیم روی ضربات ایستگاهی خوب کار می کرد و این ربطی به برنامه داشتن ندارد. در گذشته همایون بهزادی، کلانی، غفور جهانی، حسین فرکی و کریم باقری بودند و بعد هم علی دایی و در زمان بلاژویچ پرندگان آسمانی را داشتیم!

واقعا فکر می کند همه خر هستند و نمی فهمند که چه خبر است. به خاطر مشکلاتی که با یک عده دارند از کی روش این گونه حمایت می کنند. در همان برنامه ای که منصوریان و ذوالفقارنسب را آورده بود تا ذوالفقارنسب حرف می زد می پرید وسط حرف ذوالفقارنسب اما همین که منصوریان حرف می زد فقط تایید می کرد و می گفت درست می گی... واقعا اگر می خواهی مناظره بگذاری من و قلعه نویی را به عنوان مخالف و دو نفر را با انتخاب خودت به عنوان موافق و یک کارشناس کاملا بی طرف را دعوت کن تا بنشینیم و درباره عملکرد کی روش صحبت کنیم.

واقعا از صحبت های اسدی در یک برنامه تلویزیونی لذت بردم و ۱۰ بار از او تشکر کردم و باز هم تشکر می کنم چون او را از زمان فتح و راه آهن می شناسم و آدم فنی و سالمی است. او در برنامه تلویزیونی حرف جالبی زد و گفت کی روش فقط باید در حوزه فنی حرف بزند. مگر دروغ می گوید اما همین حرف او باعث شده حالا همه علیه اسدی شوند. وقتی می گویم این حمایت ها فنی نیست به خاطر همین رفتار برخی از افراد است. سراغ داشته اید عادل فردوسی پور در شبکه ورزش بازی گزارش کند اما چه می شود برای بازی ایران - سوئد حاضر می شود به این شبکه هم برود و بگوید در اینستاگرام شخصی روحانی مردم درخواست ماندن کی روش را کرده اند. در حالی که ۳ بر یک باخته ایم. واقعا عادل به چه قیمتی این گونه مردم را بازی می دهد؟

* شما در جریان پرونده دلالی کی روش هستید؟

- تا زمانی که اثبات نشده است، نمی شود به این راحتی مربی را محکوم به دلالی کرد. تهمت بزرگی است و باید برای آن دلیل و مدرک داشت.

* اما گفته می شود وزیر ورزش این اتهام را به کی روش زده است.

- وقتی وزیر چنین حرفی را زده حتما دلایل و مدارک کافی دارد چون نفر اول ورزش مملکت است و بدون استناد حرفی نمی زند.

* شما فکر می کنید این اتهام صحت داشته باشد؟

- من درباره کی روش هیچ وقت منتقد فنی نبودم و تنها بحث فنی من این است که او نتوانسته در فوتبال ما تحولی ایجاد کند و نتایج طلایی نگرفته است. برای من هم دعوت بعضی از نفرات به تیم ملی شبهه برانگیز است. چطور می شود از فولاد یک نفر به تیم ملی دعوت شود اما از تیمی که در حال حذف شدن است چند نفر دعوت می شوند. یا بازیکنی که در تیم خودش هم بازی نمی کند همیشه در لیست تیم ملی حضور داشته باشد. همین مسایل است که شک و شبهه ایجاد می کند.

* در فوتبال اروپا دلالی مربیان رایج است؟

- آنقدر که در ایران رایج است در اروپا نیست. زمانی که در امارات بازی می کردم سرمربی برزیلی النصر از دستیارانش پورسانت می گرفت و این موضوع در فوتبال دنیا رایج است اما از بازیکنان نه...

فکر می کنید اگر کی روش برود سرمربی بعدی اگر کسی مانند قلعه نویی باشد بتواند کار کند؟

- به شخصه معتقدم این رفتارها که یک عده به سمت مخالفان کی روش سنگ می اندازند تا قلعه نویی سرمربی تیم ملی نشود خیانت به فوتبال ایران است. با یکی از منتقدان قلعه نویی که سری تو سرها دارد و موافق کی روش و تاثیرگذار در رسانه هاست صحبت می کردم و پرسیدم چرا از کی روش حمایت می کنید صراحتا گفت چون قلعه نویی سرمربی تیم ملی نشود. این فرد که حرفش در رسانه ها خریدار دارد گفت می دانیم کی روش به فوتبال ایران کمک فنی نکرده ولی حاضریم دو هزار برابر الان پول بگیرد اما قلعه نویی سرمربی تیم ملی نشود.

* و شما در پاسخ به این فرد بانفوذ چه گفتید؟

- گفتم با این کارتان به فوتبال مملکت خیانت می کنید چون با قلعه نویی مشکل دارید. به آن فرد گفتم مگر حالا اعلام شده که اگر کی روش برود قلعه نویی سرمربی تیم ملی می شود که این طور موضع گرفته اید و کورکورانه از کی روش حمایت می کنید؟

* فکر می کنید کی روش از فوتبال ایران برود؟

کی روش هیچ جا نمی رود. کجا برود از این پول ها بگیرد. او جزو پنج مربی اول جام جهانی از نظر رقم قرارداد بود. به خدا عرب ها هم چنین پولی نمی دهند که ما به کی روش دادیم. ما دست عرب ها را از پشت بسته ایم. حالا هم می گویم تا اخراج نشود جایی نمی رود.

* کی روش با صحبت هایش جو را هم به نفع خود پیش می برد...

- دقیقا. او کارش را بلد است و زیرکانه اهدافش را پیش می برد. یک گروه مطبوعاتی و رسانه ای درست کرده که متاسفانه تریبون هم در دست آنهاست. مثل فردوسی پور و مزدک میرزایی یا جاودانی.

* جدا از عادل و دوستانش احسان علیخانی هم در برنامه ویژه نوروز کی روش را یک غریبه ایرانی یا چنین چیزهایی خطاب کرده است.

- اگر این گونه گفته که واقعا برای او و رسانه  ملی متاسفم. واقعا به چه قیمتی این کارها را می کنند. فردوسی پور، مزدک و جاودانی علنا از کی روش حمایت می کنند و سوال من این است که چرا این حمایت را از قلعه نویی، دایی یا برانکو نکردند؟

با ایرانی ها مشکل دارند چرا برای برانکو گفتند خداحافظ و چرا الان برای کی روش نمی گویند؟ واقعا دلایل فردوسی پور در دفاع از کی روش قانع کننده نیست و رخ دادن چنین مسایلی در رسانه ملی بودار است. اگر قرار است هرکسی هرجا برود از طریق عادل باشد خب رسما اعلام کنند برای رسیدن به تیم ملی و سرمربی شدن باید به سراغ برنامه۹۰ و عادل فردوسی پور بروید. اعلام کنند تا همه بدانند. یک نفر را بزرگ می کنند تا دیگری را له کنند؟ آخر این چه وضعی است؟ خیانت به فوتبال که شاخ و دم ندارد.

* اما جدا از عادل و گروه مطبوعاتی که شما می گویید بازیکنان تیم ملی هم سفت و سخت از کی روش حمایت کرده اند.

- بازیکنان این دوره و زمانه به دو ریال آدم را می فروشند. امروز کی روش آدم خوبی است و فردا کس دیگری بیاید و همین نفرات را دعوت کند می شود آدم خوبه داستان و اگر دعوت نکند می شود آدم بده... فوتبالیست های این دوره و زمانه به یک ارزن آدم را بازی می دهند. این حمایت آنها هم دور از ذهن نیست ولی مطمئن باشید کی روش برود کسی جرات حرف زدن ندارد. شما الان چوب لباسی بگذارید جای کی روش این بازیکنان از چوب لباسی هم حمایت می کنند.

منبع: گل

* شایعات قدیمی:

  اعلام لیست های 50 نفره تیم ملی، اخراج بازیکنان اصلی تیم ملی و چگونگی کشف و مطرح کردن دورگه ها، علت کنار گذاشتن تمام دستیاران، سرپرست و حتی کارکنان اداری تیم ملی، بایکوت کردن ملی پوشی که رفت و آمد گزارشگر فوتبال به آپارتمان کی روش را فاش کرد و ... همزمانی آباد شدن جزیره شخصی کارلوس کی روش در اقیانوس آرام با حضور او در ایران از جمله شایعاتی هستند که در فضای پرحاشیه و راست و دروغ فوتبال ایران مطرح می شدند و در فضای مجازی و صفحات شخصی برخی اهالی رسانه و فوتبال به آنها پرداخته می شد، اما هیچوقت کسی بطور رسمی آنها را مطرح نکرد و در حد شایعه باقی ماند و قبل از جام جهانی نیز فراموش شد.

.... بر اساس یکی از همین شایعات، بازیکنانی که در سطح اول فوتبال کشور بازی می کنند، اکنون حتی در محافل خصوصی و غیر رسمی نیز جرات ندارند درباره لیست های 35 یا 50 نفره تیم ملی که در فصل نقل و انتقالات اعلام می شود، و پس از چندبرابر شدن قیمت بازیکنان دعوت شده، نام آنها بدون برگزاری مسابقه و یا تشکیل اردو از تیم ملی خط می خورد، حرفی بزنند. چرا که می ترسند همانند دو سه نفری که حرف زدند، یا از تیم ملی کنار گذاشته شوند، و یا اینکه با متهم شدن از سوی برخی رسانه های مطرح، همان تیم باشگاهی خود را نیز از دست بدهند.

بیشتر

افشاگری دو سال پیش خداداد:

* قرارداد 25 میلیارد تومانی کی روش از سال 90 تا 92 و خرید جزیره شخصی:

کارلوس کی روش، چند سال قبل یک جزیره در اقیانوس هند، بین ماداگاسکار و موزامبیک خریده (قسطی) و پول آن را در سالهای اخیر  پرداخت کرده است. به نظر می رسد این پرتغالی زیرک، بعد از تسویه حساب کامل با فدراسیون فوتبال ایران، به اداره هتل و جزیره توریستی اش بپردازد.

عزیزی: حمایت فردوسی پور از کی روش "بودار" است/ هرکاری می کنند تا او را نگه دارند

عزیزی: حمایت فردوسی پور از کی روش "بودار" است/ هرکاری می کنند تا او را نگه دارند

عزیزی: حمایت فردوسی پور از کی روش "بودار" است/ هرکاری می کنند تا او را نگه دارند

 

جدید ترین مطالب سایت