لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نیویورک تایمز:" توافق با تهران بزرگترین دستاورد امریکاست"

روزنامه نیویورک تایمز نوشت: توافق هسته ای با ایران هنوز در مرحله مقدماتی است اما اگر به نتیجه برسد مهمترین دستاورد دیپلماتیک آمریکا پس از پیمان دیتون که دودهه پیش به جنگ بوسنی خاتمه داد، محسوب خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این روزنامه آمریکایی در پایگاه اینترنتی خود در تحلیلی به قلم راجر کوهن افزود: توافق دیتون عالی نبود اما دیگر تیری شلیک نشد. توافق ایران هم در برگیرنده واقعیت های تلخی است اما بهترین گزینه موجود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای خواهد بود.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا با پافشاری شجاعانه خود توانست تغییرات مهمی در خاور میانه ایجاد کند. وی در حالی که به متحدان نگران خود به ویژه رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی اطمینان خاطر می دهد، نشان داده است که آمریکا به دنبال تامین منافع ملی خود است حتی اگر موردانتقاد شدید قرار بگیرد.

مسدود کردن راه دستیابی ایران به سلاح هسته ای، جلوگیری از بروز یک جنگ دیگر با یک کشور اسلامی و از سرگیری روابط دیپلماتیک با یک قدرت پایدار که با آدم کشان دولت اسلامی هم دشمنی دارد برای آمریکایی که با بحران نظم خاورمیانه مواجه بود بسیار حیاتی به نظر می رسید.

علاوه بر آن بد نیست به متحدان آمریکا یاد آوری شود که برخورداری از حمایت قطعی آمریکا به این معنی نیست که می توانند تصمیمات واشنگتن را وتو کنند.

به اعتقاد نویسنده، اوباما در این راه به شرکایی نیاز داشته است که برخی از آنها قدرت های بزرگ جهان بوده اند، اما از همه مهمتر می توان به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اشاره کرد.

نویسنده در ادامه نوشت : البته اگر توافق هم نهایی شود، آمریکا و ایران برای بیش از یک دهه محکوم به تعامل با یکدیگر هستند. آنها برسر بسیاری از موضوعات با هم اختلاف خواهند داشت.  

نویسنده در پایان تاکید کرد، چهار سال تا چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ماجرای گروگانگیری کارکنان سفارت آمریکا در ایران باقی مانده است اما شرط می بندم که سفارت آمریکا در تهران پس از آن بازگشایی خواهد شد.

نیویورک تایمز:" توافق با تهران بزرگترین دستاورد امریکاست"

جدید ترین مطالب سایت