فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تاثیر توافق هسته ای بر قیمت جهانی نفت

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد توافق نهایی هسته ای با ایران ممکن است قیمت نفت را در بازار جهانی در سال آینده به میزان 5 تا 15 دلار تغییر دهد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد توافق نهایی هسته ای با ایران ممکن است قیمت نفت را در بازار جهانی در سال آینده به میزان 5 تا 15 دلار تغییر دهد.

بلومبرگ گزارش داد؛ بر اساس اعلام " اداره اطلاعات انرژی " (EIA) آمریکا ورود دوباره ظرفیت تولید نفت خام ایران به بازارهای جهانی در شرایطی که این بازار در ماه های گذشته شاهد افت محسوس قیمت ها نسبت به سال گذشته بوده، ممکن است باعث افت بیشتر قیمت نفت در سال 2016 شود.

اداره انرژی آمریکا در گزارش جدید خود که روز سه شنبه منتشر شده ، پیش بینی کرده است:" اگر توافق نهایی هسته ای با ایران صورت گیرد و تحریم های نفتی ایران برداشته شود این مساله می تواند به طور عمده میزان تقاضا، عرضه و قیمت را در بازار جهانی نفت تغییر دهد."

این گزارش می نویسد هر چند زمان بندی و نحوه لغو تحریم های نفتی و مالی ایران هنوز تعیین و مشخص نشده است اما بازگشت دوباره و کامل ایران به بازار جهانی نفت در پی لغو تحریم ها می تواند تاخیر در اجرای سیاست های تنظیم قیمت نفت در بازارهای جهانی را به خطر اندازد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرده است در صورت لغو تحریم ها ایران قادر است تا پایان سال 2016 حدود 700 هزار بشکه بر صادرات نفت خود بیفزاید. این گزارش می افزاید هم اکنون تولید نفت ایران 2.85 میلیون بشکه در روز است.

این گزارش قیمت نفت در سال 2016 در بازار جهانی را نیز پیش بینی کرده و نوشته است احتمالا قیمت نفت " وست تگزاس اینتر میدیت" آمریکا به طور میانگین در حدود 70 دلار در هر بشکه و قیمت نفت برنت 75 دلار خواهد بود.

این پیش بینی بدون در نظر گرفتن افزوده شدن ظرفیت مازاد تولید نفت ایران بر بازار جهانی در نظر گرفته شده است و در مورد تاثیر افزوده شدن نفت ایران اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرده است در صورت لغو تحریم های نفتی ایران مازادی 500 هزار بشکه ای از آنچه که اکنون وجود دارد وارد موجودی روزانه بازار جهانی نفت خواهد شد و این مساله قیمت نفت را کاهش خواهد داد.

همچنین در این گزارش بدون در نظر گرفتن ظرفیت مازاد نفت ایران اعلام کرده است در سال 2016 موجودی نفت جهانی 100 هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

این گزارش می گوید ایران هم اکنون بیش از30 میلیون بشکه ظرفیت نفت استخراج شده و آماده صادرات در تانکرهای نفتی خود دارد و در صورت لغو تحریم ها و فروش سریع این نفت ذخیره شده ، در نیمه دوم سال 2015  قیمت نفت ممکن است کاهش بیشتری یابد.

این گزارش در خاتمه و نتیجه گیری می گوید در صورت لغو تحریم های ایران بازار جهانی نفت ممکن است شاهد افزایش صادرات نفت خام ایران بدون افزایش ملموس ظرفیت تولید نفت این کشور باشد.

تاثیر توافق هسته ای بر قیمت جهانی نفت

جدید ترین مطالب سایت