فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تشکیل جلسه سنا برای بررسی تفاهم لوزان

کمیته روابط خارجی مجلس سنا در نشستی تفاهم لوزان را مورد بررسی قرار می دهد.

تشکیل جلسه سنا برای بررسی تفاهم لوزان

کمیته روابط خارجی مجلس سنا در نشستی تفاهم لوزان را مورد بررسی قرار می دهد.

به گزارش فارس، «اد رویس»، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه یک جلسه رسیدگی (استماع) برای بررسی تفاهم حاصل شده بین ایران و گروه 1+5 تشکیل می دهد.

بر اساس این بیانیه که روی وب سایت رسمی مجلس نمایندگان قرار گرفته این جلسه با عنوان «توافق هسته ای با ایران: عدم اطمینان، پرسش درباره توان راستی آزمایی» روز چهارشنبه برگزار می شود.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان با توجه به مناقشات موجود درباره بازرسی از تأسیسات نظامی ایران که پس از ادعاهای مقامات آمریکایی ایجاد شد این بازرسی ها را از عوامل مهم برای ارزیابی توافق هسته ای احتمالی از نگاه کنگره قلمداد کرده و پرسیده است: «آیا بازرس ها خواهند توانست در هر زمان به هر مکان دسترسی فوری و بدون مخالفت داشته باشند؟»

مقامات وزارت دفاع ایران در برهه های زمانی مختلف اعلام کرده اند جمهوری اسلامی ایران هرگز توانمندی های دفاعی خود را مورد مذاکره قرار نمی دهد.

هیأت های دیپلماتیک ایران و کشورهای موسوم به گروه 1+5 پنجشنبه (13 فروردین ماه) اعلام کردند به تفاهمی بر سر چارچوب توافق نهایی رسیده اند که قرار است زیربنای ادامه رایزنی ها تا ضرب الاجل خودخوانده 30 ژوئن (9 تیرماه) باشد.

بیانیه مشترکی که «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران و «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در لوزان قرائت کردند به مشخص کردن رئوس چارچوبی می پردازد که طرفین برای توافق نهایی به آن رسیده اند.

علاوه بر این، ایران و آمریکا همزمان سندهای جداگانه و متفاوتی منتشر کرده اند که به شرح جزئیاتی از مفاد مورد توافق طرفین می پردازد. محمد جواد ظریف سند طرف آمریکایی (فکت شیت) را رد کرده و آن را تلاش طرف آمریکایی برای مصادره به مطلوب تفاهم یاد شده خوانده است.

  اخبار سیاست  خارجی -  فارس

جدید ترین مطالب سایت