لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

رزمایش ناتو به فرماندهی انگلیس از امروز به مت دو هفته

رزم ناوهای ناتو به همراه نیروی دریایی انگلیس یکی از بزرگترین رزمایش مشترک خود را در آبهای بین المللی نزدیک ساحل اسکاتلند، از امروز آغاز می کنند. به گزارش منابع انگلیسی این رزمایش به مدت دو هفته به طول خواهد انجامید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  رزمناوهای ناتو به همراه نیروی دریایی انگلیس، یکی از بزرگترین تمرینات نظامی مشترک خود را در آبهای بین المللی نزدیک ساحل اسکاتلند، به مدت دو هفته، از امروز شنبه آغاز خواهند کرد.

به نوشته روزنامه  انگلیسی دیلی تلگراف، در این رزمایش که دو هفته ادامه دارد، 55  رزمناو، 70 فروند جنگنده ، و 13 هزار  نظامی از 14 کشور عضو پیمان ناتو شرکت خواهند داشت.

دو زیردریایی بسیار پیشرفته انگلیس همراه زیردریایی های آمریکا و کانادا هم در این رزمایش حضور دارند. در حالی که وزارت دفاع انگلیس برگزاری این رزمایش مشترک را فقط نظامی و در واکنش به هیچ کشوری ندانسته است، اما فرماندهان ناتو اعلام کردند: این رزمایش به فرماندهی انگلیس واکنشی به روسیه، و حمایت ناتو از اوکراین است .

به گزارش منابع انگلیسی این رزمایش سالی دو بار برگزار می شود؛ با این حال گفته می شود این بزرگترین مانور نظامی خواهد بود که به مدت دو هفته به طول خواهد انجامید.

دیلی تلگراف در ادامه نوشت: درهمین حال کشورهای شمال اروپا (نوردیک) به دنبال افزایش نگرانی ها از اقدامات به اصطلاح متجاوزانه روسیه اقدام به ایجاد یک اتحاد دفاعی علیه کشورهای شرقی خود کرده اند.

این روزنامه افزود: وزرای دفاع نروژ، سوئد، دانمارک و فنلاند در بیانیه ای، با اشاره به افزایش تهدیدها علیه اروپا متعهد شده اند که دولت های شان در زمینه های نظامی و اطلاعاتی با یکدیگر همکاری کنند.

به نوشته دیلی تلگراف دراین بیانیه آمده است: امنیت کشورهای شمال اروپا (نوردیک) در یک سال گذشته رو به وخامت گذاشته است. ما باید برای بحران ها و حوادث احتمالی خود را آماده کنیم.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، این اظهارات پس از آن مطرح شد که 'میلوس زمان'، رئیس جمهور چکسلواکی آخرین رهبر اروپایی بود که از عدم حضورش در مراسم سالگرد پایان جنگ جهانی دوم در روسیه خبر داد.

گفته می شود، وی از زمان روی کار آمدنش تحت فشار رهبران اروپایی بوده تا به دلیل رفتار به اصطلاح متجاوزانه روسیه در اوکراین، در مراسم سالگرد پایان جنگ جهانی دوم در مسکو شرکت نکند.

رزمایش ناتو به فرماندهی انگلیس از امروز به مت دو هفته

جدید ترین مطالب سایت