فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جف راسکه: تحریم‌ها پس از جلب اعتماد و به‌ صورت مرحله‌ای تعلیق خواهد شد

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود تاکید کرد که تحریم ها به صورت مرحله ای و پس از راستی آزمایی پایبندی ایران به تعهدات خود تعلیق می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از تسنیم، جف راسکه، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روز گذشته خود در مورد نتایج مذاکرات هسته ای لوزان گفت: طی هفته گذشته ما در مورد پارامترهای چارچوب (توافق) گفتگوهای زیادی داشتیم و مطمئناً به برخی جزئیات آنها پرداختیم. بنابراین ما در مورد این موضوعات در ملأعام مذاکره و گفتگو نمی کنیم، هرچند که برخی جزئیات همچنان باید مورد مذاکره قرار گیرند. این دلیل فرآیندی است که تا انتهای ماه ژوئن در پیش داریم و ما با شرکای خود در مورد آنها مذاکره خواهیم کرد".

وی افزود: براساس پارامترهای مورد توافق، تحریم ها طی یک رویه مرحله ای و براساس راستی آزمایی این موضوع که آیا ایران به تعهدات خاص خود در برنامه نهایی مشترک عمل کرده باشد، تعلیق خواهند شد. این از جمله پارامترهای توافق شده در لوزان است.

راسکه در پاسخ به خبرنگاران گفت: "فرآیند (تعلیق تحریم ها) تنها پس از (راستی آزمایی پایبندی ایران به تعهداتش) آغاز خواهد شد." وی تأکید کرد: "فرآیند تعلیق یا کاهش تحریم ها تنها زمانی آغاز خواهد شد که ایران گام های عمده (تعهدات) هسته ای خود را کامل کرده باشد و بازه گریز هسته ای دست کم به یک سال افزایش یافته باشد. بنابراین این امر با آنچه ما هفته پیش گفته بودیم و آنچه از سوی تمامی طرف ها در لوزان مورد موافقت قرار گرفته، سازگار است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا  تأکید کرد که  "تعلیق به صورت مرحله ای و براساس راستی آزمایی کامل شدن تعهدات خاص ایران انجام خواهد شد".

وی افزود: همان طور که رئیس جمهوری اوباما و وزیر خارجه کری گفته اند، ما یک چارچوب سیاسی داریم، یک تفاهم، اما طی دو تا سه ماه آتی،  سلسله مذاکرات سختی را برای رسیدن به یک برنامه اقدام جامع پیشِ روی خود داریم. و ما همیشه اذعان داشته ایم که کار بسیار سختی پیشِ رو داریم. این چارچوب تفاهم راهنمای عمل ما است.

راسکه در مورد موضوع ابعاد نظامی احتمالی و بازرسی ها از تأسیسات ایران گفت: روی جزئیات و مدالیته خاص بازرسی ها و راستی آزمایی ها باید طی مذاکرات آتی کار شود. در مورد ابعاد نظامی احتمالی نیز، ما اعلام کرده ایم که برنامه ایران و چارچوب تفاهم، آنها باید فرآیندی را در پیش بگیرند که به تمامی نگرانی های آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد ابعاد نظامی احتمالی بپردازد.

جف راسکه: تحریم‌ها پس از جلب اعتماد و به‌ صورت مرحله‌ای تعلیق خواهد شد

جدید ترین مطالب سایت