فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اظهارات آهنگساز فیلم «محمد ص» درباره همکاری با مجیدی

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «ای. آر. رحمان» فیلمساز برنده دو جایزه اسکار که مجله تایم او را به عنوان برجسته ترین و پرکارترین آهنگساز فیلم حال حاضر سینمای جهان معرفی کرده و برای اولین بار در فیلم جدید «محمد ص» با مجبد مجیدی و سینمای ایران همکاری کرده است، به روزنامه «ایندیاوست» گفت شش ماه طول کشید تا متوجه شوم مجیدی چه نوع موسیقی را برای فیلمش در نظر دارد

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «ای. آر. رحمان» فیلمساز برنده دو جایزه اسکار که مجله تایم او را به عنوان برجسته ترین و پرکارترین آهنگساز فیلم حال حاضر سینمای جهان معرفی کرده و برای اولین بار در فیلم جدید «محمد ص» با مجبد مجیدی و سینمای ایران همکاری کرده است، به روزنامه «ایندیاوست» گفت شش ماه طول کشید تا متوجه شوم مجیدی چه نوع موسیقی را برای فیلمش در نظر دارد.

این آهنگساز که دو جایزه گرمی، یک جایزه بفتا و گلدن گلوب از جمله افتخارات دیگر او است، درباره تجربه کار با مجیدی در فیلم «محمد ص» عنوان کرد: من با کارگردانان بسیاری کار کرده ام و اغلب آن ها من را از 20 تا 25 سال پیش می شناختند؛ اما مجیدی هیچ شناختی از من نداشت و به همین دلیل این فیلم تجربه کاملا جدیدی برایم بود. چندین و چند جلسه طول کشید تا متوجه شوم او چه انتظاری از من دارد. سپس از او پرسیدم چه چیزهای دیگری دوست دارد و از او خواستم به موسیقی فیلم سایر آهنگسازان نیز گوش دهد. بر همین اساس فهرستی از علایق او تهیه کردم و در نهایت توانستم به سلیقه و آنچه او می خواهد پی ببرم.

این آهنگساز برجسته در ادامه عنوان کرد: عاشق همکاری با مجیدی بودم و ساخت موسیقی این فیلم رویایی بود که محقق شد. همواره شیفته سینمای ایران و در واقع هر سینمایی خارج از هند بودم، چراکه آن ها مرز و حدودی دارند و در آن مرزها کارهای بسیار زیبایی خلق می کنند. همیشه دوست داشتم در ایران کار کنم اما برنامه زمانی ام این اجازه را به من نمی داد.

رحمان در پاسخ به پرسشی درباره ی موسیقی مورد علاقه اش در میان نامزدهای امسال اسکار بهترین موسیقی متن گفت: بدون شک فیلم «شلاق»، چراکه از موسیقی راک که کمتر با آن در فیلم ها سر کار داریم استفاده می کند و با این حال باز هم تماشگر را به تماشای فیلم ترغیب می کند.

«ای. آر. رحمان» متولد ششم ژانویه 1967 است. او در 16سالگی ترک تحصیل کرد و به پیروی از راه و رسم پدر، تمام وقت خود را صرف نوازندگی در آثار «ایلایاراجا»، آهنگساز همه پسند جنوب هند کرد، اما خیلی زود از این زندگی یکنواخت نیز خسته شد و به پیشنهاد یکی از همکارانش بر آن شد تا برای مدتی خود را در حوزه ی موسیقی تبلیغات تلویزیونی بیازماید.

او فعالیت حرفه ای خود در زمینه ی آهنگسازی فیلم را در دهه ۱۹۹۰ میلادی آغاز کرد و نتیجه ی بیش از 10 سال فعالیت مداوم در صنعت فیلم سازی هند و جهان فروش بیش از 100میلیون نسخه موسیقی فیلم و بیش از 200میلیون کاست از آثارش بوده که او را جزو پرفروش ترین هنرمندان موسیقی جهان قرار داد.

از مهم ترین فیلم هایی که او تا کنون آهنگسازی موسیقی متن آن ها را برعهده داشته است می توان به فیلم برنده اسکار «میلیونر زاغه نشین»، «147 ساعت»، «باج»، «الیزابت دوران طلایی»، «سرزمین مادری»، «از اعماق دل» و ... اشاره کرد.

این آهنگساز هندی در سال 2009 به عنوان یکی از 100 چهره تأثیرگذار جهان انتخاب شد.

اظهارات آهنگساز فیلم «محمد ص» درباره همکاری با مجیدی

جدید ترین مطالب سایت