فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ابهام در هدف گروگان‌ گیران ملی‌ پوش سابق

چهار روز از ربايش «حامد صداقتي» ملي پوش سابق شمشيربازي، يكي ديگر از دوستانش به نام «مهدي حسيني» و كشته شدن همسفر سوم شان به نام «محمدعلي غفاري» در مسير چابهار به خاش گذشته است و تاكنون اطلاعات جديدي از پرونده منتشر نشده است...

روزنامه اعتماد: چهار روز از ربايش «حامد صداقتي» ملي پوش سابق شمشيربازي، يكي ديگر از دوستانش به نام «مهدي حسيني» و كشته شدن همسفر سوم شان به نام «محمدعلي غفاري» در مسير چابهار به خاش گذشته است و تاكنون اطلاعات جديدي از پرونده منتشر نشده است. 

سرهنگ محسن عطار، رييس پليس آگاهي استان سيستان و بلوچستان از تداوم پيگيري ها و انجام تحقيقات خبر داد اما معلوم نيست از ساعت 19:30 روز چهارشنبه چه بر سر دو فرد ربوده شده آمده و آنان در كجا به سرمي برند.

 با اين وجود خانواده قهرمان شمشير بازي ايران نسبت به بازگشت فرزندشان بسيار اميدوارند و از عملكرد رسانه ملي در پرداختن به اين موضوع انتقاد دارند. دكتر اسماعيل غنيان، از اقوام نزديك حامد صداقتي است و از زمان ربوده شدن وي و يكي ديگر از دوستانش پيگيري ماجرا را بر عهده گرفته است. او در گفت وگو با «اعتماد» توضيحاتي را درباره اين حادثه و شخصيت حامد داد و از اينكه صدا و سيما كوچك ترين توجهي به اين موضوع نداشته انتقاد كرد و گفت: «معلوم نيست چرا خبر ربوده شدن يك قهرمان ملي در رسانه ملي منتشر نشده است».

چه زماني از ماجرا مطلع شديد؟

بيشتر از 24 ساعت از وقوع حادثه گذشته بود كه از اداره پليس با ما تماس گرفتند و موضوع را اطلاع دادند، آنان به ما گفتند كه شماره را ازطريق گوشي تلفن همراه «محمدعلي غفاري» كه بر اثر اصابت گلوله به سرش كشته شده پيدا كرده اند.

كمي بيشتر از خانواده حامد مي گوييد؟

خانواده حامد مضطرب و نگران هستند، او يك خواهر دارد و پدرش هم در سال 91 فوت شد و از آن موقع تامين خرج خانواده نيز بر عهده حامد بوده است و وي از طريق بستن قرارداد با باشگاه هاي ورزشي در مقام بازيكن و مربي كسب درآمد مي كرد و گاهي نيز كاسبي مي كرد اما اين شغل ثابت وي نبود و منبع درآمد اصلي اش همان فعاليت هاي ورزشي است.

حامد صداقتي براي چه به اين منطقه رفته بود و آيا دو نفر همراه از دوستانش بودند؟

محمد علي غفاري و مهدي حسيني هر دو از دوستان دوران دبيرستان حامد بودند و تا آنجا كه اطلاع دارم سواري پرشيا نيز متعلق به حسيني بوده است، هر سه اين افراد همسن بودند و از حدود يك هفته قبل براي سفري تفريحي به بندرعباس، قشم و چابهار رفته و قصد سفر به زاهدان را داشتند كه در حوالي شهرستان خاش به خودروي آنان حمله شده است.

در طول سفر از حامد خبري داشتيد؟ آيا ممكن است در سفر با فرد يا افرادي به مشكل برخورده باشد؟

بله، هم حامد و هم دوستانش با خانواده يشان در ارتباط بودند و حوالي ظهر روز چهارشنبه نيز حامد آخرين تماس را با خانواده اش گرفته و در حالي كه شاد و سرحال بوده اعلام كرد كه شرايط خوب است و آنان در حال حركت از چابهار به سيستان و بلوچستان هستند. بنابراين فكر نمي كنم كه در جريان سفر مشكلي به وجود آمده باشد.

چطور پيگير اين ماجرا هستيد و جديدترين اطلاعات شما از اين پرونده چيست؟

از طريق پليس، وزارت كشور، فدراسيون شمشيربازي و برخي ديگر از دوستاني كه در اين استان داشتيم، ماجرا را پيگيري كرده ايم و از دفتر وزير كشور نيز به ما قول داده اند كه اين موضوع را رسيدگي خواهند كرد. با اين وجود فردا عازم سيستان و بلوچستان خواهم شد. درباره اين ماجرا نيز اطلاعات جديدي ندارم و همان چيزي كه پليس به ما گفته و رسانه ها نيز منتشر كرده اند را مي دانم.

يعني تاكنون تماسي كه تقاضاي دريافت پول در قبال آزادي حامد را كرده باشند با خانواده اش نشده؟

خير تاكنون تماسي با ما نگرفته اند.

گروه يا باند خاصي نظير جيش العدل مسووليت اين اقدام را برعهده نگرفته؟

خير. متاسفانه ما هيچ اطلاعي در اين خصوص نداريم و هيچ يك از نهاد ها نيز اطلاعاتي در اين باره به ما نمي دهند.

چقدر به آزادي اين دو نفر اميد داريد و نظر مسوولان پيگير پرونده در اين خصوص چيست؟

به آزادي آنها اميدواريم و مسوولان هم قول پيگيري موضوع را به ما داده اند. اجاره مي خواهم انتقادي هم از صدا و سيما داشته باشم، من نمي دانم اين رسانه ملي است يا رسانه آقاي ضرغامي، چراكه تاكنون هيچ تماسي از طرف خبرنگاران اين سازمان با ما گرفته نشده است و اين در حالي است كه برخي از رسانه هاي خارجي نيز به اين موضوع پرداخته اند.

جدید ترین مطالب سایت