لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بزرگترین نگرانی اسرائیل درباره توافق با ایران

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل در جلسه کابینه امنیتی این رژیم گفته است که بزرگ ترین نگرانی تل آویو عمل ایران به تعهدات هسته ای خود در قالب توافق نهایی هسته ای است.نتانیاهو: بزرگ ترین نگرانی اسراییل عمل ایران به تعهدات هسته ای است.

دو منبع آگاه در رژیم اسراییل به روزنامه هاآرتص گفته اند نتانیاهو اخیرا در جلسه کابینه امنیتی اسراییل که پس از تفاهم لوزان و گفت و گوی تلفنی اوباما با او صورت گرفته است، بزرگ ترین نگرانی تل آویو را جدای از امکان رسیدن به یک توافق نهایی هسته ای بین ایران و گروه 1+5 ، عمل کردن ایران به تعهدات هسته ای خود در قالب توافق نهایی دانسته است.

نتانیاهو گفته است: "اگر توافق هسته ای ایران با گروه 1+5 تا ضرب الاجل 30 ژوئن (11 تیر) امسال امضا شود بزرگ ترین نگرانی اسراییل عمل ایران به تعهدات خود خواهد بود. نگرانی من این است که ایرانی ها به سطر سطر توافق نهایی وفادار بمانند."

نخست وزیر اسراییل گفته است: پس از امضای توافق نهایی بسیار دشوار خواهد بود که مچ ایرانی ها را به خاطر تقلب در معامله هسته ای بگیریم چون انها احتمالا توافق نهایی را نقض نخواهند کرد.

در این صورت به گفته نخست وزیر اسراییل برنامه هسته ای ایران با عمل کامل ایران به تعهدات خود به وسیله توافق نهایی یک گواهی مشروعیت خواهد یافت که مخالفت با آن بسیار دشوار خواهد بود.

نتانیاهو گفته است ایران احتمالا به گونه ای به توافق نهایی عمل خواهد کد که خیال کشورهای گروه 1+5 از بابت برنامه هسته ای این کشور راحت خواهد شد و خواهد توانست پس از کسب اعتماد آنها برنامه های هسته ای خود را توسعه دهد.

او گفته است: پس از گذشت 15 سال از زمان توافق هسته ای و زمانی که ایران به تعهدات خود عمل کرد ، این کشور برای ادامه و توسعه برنامه هسته ای خود یک سند مشروعیت معتبر خواهد گرفت و جامعه جهانی با ایران مثل یک کشور عادی و بدون خطر رفتار خواهد کرد.

در این صورت و پس از طی این مدت 15 ساله، به ادعای نتانیاهو در صورت وجود یک برنامه هسته ای مشکوک از سوی ایران ، بسیار دشوار خواهد بود تا قدرت های جهانی را به ادامه نظارت بر برنامه هسته ای ایران متقاعد کرد و یا تحریم های جدیدی را علیه این کشور به این بهانه وضع نمود.

هاآرتص به نقل از منابع خود نوشته است در کابینه امنیتی اسراییل تصمیم بر این شده است که فشارهای همه جانبه به دولت اوباما برای تصحیح و تغییر توافق نهایی هسته ای با ایران ادامه یابد و لابی های طرفدار اسراییل از جمله ایپک در آمریکا به فعالیت های خود برای تصویب "طرح بازبینی توافق هسته ای" با ایران در سنا ادامه دهند.

در این جلسه قرار شده لابی ها به شدت فعالیت کنند تا سناتورهای دموکرات را به رای دادن به طرح باب کورکر رییس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنا مبنی بر بازبینی توافق نهایی هسته ای با ایران ، مجاب کنند.

این طرح به گفته کورکر قرار است در سه شنبه هفته جاری در کمیته بررسی و تصویب شود و سپس برای رای گیری به صحن سنا آورده شود. اوباما نسبت به تصویب این طرح به سنا هشدار داده و گفته است در صورت تصویب ، آن را وتو خواهد کرد.

در صورت رای 67 عضو سنا به این طرح، وتوی اوباما بی تاثیر خواهد بود و دولت آمریکا موظف به اجرای آن خواهد بود.بدین منظور باید 14 سناتور دموکرات نیز به این طرح رای مثبت دهند.

جدید ترین مطالب سایت