لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نگران پول‌های فاسد هستیم پول‌های کثیف خرج انتخابات می‌شود

ماجراي پول هاي كثيف ادامه دارد، پول هايي كه اختلاف بر سر نقش آنها در سياست به مناظره تلويزيوني كشيده شد؛ 

نگران پول‌های فاسد هستیم پول‌های کثیف خرج انتخابات می‌شود

ماجراي پول هاي كثيف ادامه دارد، پول هايي كه اختلاف بر سر نقش آنها در سياست به مناظره تلويزيوني كشيده شد؛ جايي كه پنجشنبه شب يك وزير اصولگراي دولت در مقابل يك نماينده اصولگراي منتقد دولت نشست تا حرف هايي متفاوت درباره پول هاي كثيف مطرح شود. از جمله اينكه عليرضا زاكاني اعتقاد داشت برخي افشاگري ها در اين زمينه يك «برخورد سياسي زشت» است و در مقابل مصطفي پورمحمدي اصرار داشت كه«برخي به دنبال پول هاي كثيف و استفاده از رانت در انتخابات هستند».

اين دوگانگي بر سر موضوع پول هاي آلوده حالا سه ماه است كه گاه و بي گاه اختلاف نظرهايي را دامن مي زند؛ اختلاف نظرهايي كه سه ما پيش و بعد از آنكه وزير كشور از اين موضوع و نقش اين پول ها در انتخابات و سياست سخن گفت، قرار بود در جلسه اي با نمايندگان به بحث گذاشته شود كه هيچگاه اين گونه نشد. آخرين بار باز هم خود رحماني فضلي بود كه بحث پول هاي كثيف را زنده كرد و در نشست خبري روز دوشنبه هفته پيش خود، هم بر مواضع قبلي خود تاكيد كرد و هم بر آمادگي براي حضور در مجلس و توضيح در همين رابطه. بعد از آن هر چند دو عضو هيات رييسه مجلس از آمادگي بهارستان براي ميزباني از وزير كشور در آينده نزديك سخن گفتند اما هنوز هيچ خبري از عملي شدن اين جلسه مشترك نيست. 

حجت الاسلام مصطفي پور محمدي، وزير دادگستري و عليرضا زاكاني، نماينده مجلس شوراي اسلامي و عضو كميسيون ماده ١٠ احزاب با حضور در برنامه گفت وگوي ويژه خبري پنجشنبه ٢٧ فروردين ماه به بررسي موضوع ورود پول كثيف در انتخابات پرداختند.

در ابتداي برنامه حجت الاسلام پورمحمدي درباره مصداق ورود پول هاي كثيف به سياست گفت: «يك موسسه تحقيقاتي معتبر در انگلستان طي هفت، هشت سال گذشته اين موضوع را بررسي كرد كه بيشترين فساد در چه زمينه هايي اتفاق مي افتد، كه در برآورد و جمع بندي خود به اين نتيجه رسيد كه بيشترين فساد در بحث انتخابات منجمله انتخابات پارلمان هاست. در كشور ما نيز براي اينكه يك نامزد انتخاباتي راي جمع كند نياز به هزينه هاي تبليغاتي است و در خيلي از مناطق و با توجه به اينكه معمولا افرادي كه كانديدا مي شوند از سطح متوسطي از نظر ثروت و دارايي برخوردارند و خود امكان تبليغاتي ندارند خواه ناخواه به افراد مختلفي مراجعه مي كنند كه اين موضوع هميشه زمينه مشكل ما بوده است و اين يكي از دلايلي بوده كه افراد زيادي در انتخابات مختلف رد صلاحيت شدند. »

با اين وجود عليرضا زاكاني، نماينده منتقد دولت در پاسخ به اين بخش از سخنان پورمحمدي تاكيد كرد كه راه اندازي كاروان توسط نامزدهاي انتخاباتي امري متداول و معمولي است و ادامه داد: «به نظر بنده همين دوستان بايد مصاديق را عنوان كنند نه اينكه امور را كلي ذكر كرده و افكار عمومي را مخدوش سازند. » در بخش ديگري از اين برنامه پور محمدي در پاسخ به اينكه بايد چه تدابيري انديشيده شود تا انتخابات وارد بازي هاي سياسي و حزبي نشود، اظهار داشت: «بايد تكليف هزينه هاي انتخاباتي روشن شود.»

وي با اشاره به اينكه «از نظر قانون و مقررات نوع هزينه، نظارت، پيگيري و برخورد در رابطه با موضوع انتخابات قوانين روشن و شفافي نداريم»، تاكيد كرد موضوع ورود پول هاي كثيف به انتخابات بايد تعيين تكليف شود. حجت الاسلام والمسلمين پورمحمدي با اشاره به پرونده سه هزار ميلياردي كه در مجلس گزارش مفصل آن قرائت شد، اظهار داشت: «كسي كه به عنوان قهرمان كارآفريني مطرح است چگونه به اين طرف و آن طرف دسترسي دارد و اينكه فردي كه سه هزار ميليارد تخلف كرده بود محكوم به اعدام شد.» وي با بيان اينكه ما با پرونده هاي بزرگ تري مواجه هستيم، ادامه داد: «خوشبختانه قانون پولشويي در كشور عملياتي شد.» حجت الاسلام والمسلمين پور محمدي با بيان اينكه در وزارت اقتصاد و دارايي به اين موضوع رسيدگي شد، گفت: «به تصميمات خوبي در اين رابطه دست يافتيم.» وزير دادگستري ادامه داد: «با چند پرونده قاچاق روبه رو شديم به گونه اي كه آن افراد ثروت هاي هنگفتي داشتند و پول هاي شان را چند دست مي چرخاندند. »

حجت الاسلام والمسلمين پور محمدي با بيان اينكه وزير كشور متولي انتخابات است، گفت: «ايشان طي سخناني گفتند كه نگران پول هاي فاسد هستند.» وزير دادگستري با اشاره به قاچاق هاي متعددي كه در كشور صورت گرفته است، ادامه داد: «ما در كشور شاهد فرار مالياتي و گمركي هستيم به طوري كه اين پول ها در اين گونه امور سرو كله شان پيدا مي شود.» حجت الاسلام والمسلمين پور محمدي با تاكيد بر اينكه انتخابات تعيين كننده است، گفت: «تخلفات تعيين كننده اي داريم.

 وزير كشور نگفت كه تمام تخلفات گسترده بوده است. در دولت بحث هاي كلي نظير فساد، پولشويي، پول هاي كثيف بي انضباطي مطرح شده است.» وي با بيان اينكه برخي به دنبال پول هاي كثيف در انتخابات هستند، خاطرنشان كرد: «موازنه تبليغاتي نبايد به هم بخورد بنابراين بحث هزينه هاي تبليغاتي جدي است. »

حجت الاسلام والمسلمين پورمحمدي با اشاره به اينكه برخي به دنبال جمع كردن پول هاي كثيف و استفاده از رانت هستند، گفت: «آنها مي خواهند به انواع مختلف پول هاي شان را خرج كنند. »

 وي با اشاره به اينكه اين موضوع براي تسويه حساب هاي سياسي نيست، گفت: «نبايد گروه يا افرادي به دنبال سوءاستفاده باشند. » حجت الاسلام پور محمدي با اشاره به اينكه طيف هاي مختلفي دچار تخلف و فساد مي شوند، ادامه داد: «همه ما درگير هستيم به طوري كه بايد جناح هاي ديگر هم درگير اين مسائل باشند. »

وزير دادگستري افزود: «نبايد پول كثيف و تميز نظم انتخابات را بر هم بزند. » در ادامه اين برنامه نيز عليرضا زاكاني با اشاره به اينكه بايد مشخص شود مسوولاني كه از رده فرماندار به بالا هستند پول هاي شان را از كجا مي آورند، گفت: «قانوني كه در سال ١٣٣٧ تحت عنوان از كجا آورده اي تصويب شد را تلاش كرديم روزآمد كنيم. » نماينده مجلس شوراي اسلامي افزود: «در مجلس هشتم قانون پولشويي را دنبال كرديم كه برخي موارد آن مورد اعتراض شوراي نگهبان قرار گرفت.»

عضو كميسيون ماده ١٠ احزاب مشكل كشور را دغدغه ندانست و عنوان كرد: «مشكل كشور اراده و اقدام است بنابراين ما در اين كشور مسوول هستيم و بايد پاسخگو باشيم. » وي با بيان اينكه فقط دغدغه كافي نيست، اظهار داشت: «اراده درستي براي برخورد با مفاسد در كشور شكل نگرفته است بنابراين نبايد با اين امر مهم برخورد شعاري كنيم. » زاكاني با اشاره به اينكه هر كسي كه مسوول است مواجهه با او سخت مي شود گفت: «اما اين مواجهه اثر گذار خواهد بود. » عضو كميسيون ماده ١٠ احزاب با اشاره به اينكه فرمايشات وزير دادگستري به تنهايي كافي نيست، گفت: «ما در اسفند ماه با يك سلسله صحبت هايي مواجهه بوديم كه محصول آن متهم كردن مجموعه اي از جريان انقلاب بود. »

وي با اشاره به گفته هاي مشاور رييس جمهور مبني بر اينكه سال ٩٤ سال «بگم بگم» است ادامه داد: «اين برخورد سياسي زشت است بنابراين نبايد برخورد سياسي و غيرمنطقي را با فساد داشت.» زاكاني با بيان اينكه اعتماد بايد در جامعه ايجاد شود، افزود: «ما منتظريم كه دولت لايحه بياورد بنابراين بايد اذعان داشت كه انتظارمان از دولت اين است كه هر چه زودتر اين اقدام را انجام دهد. » نماينده مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه در كشور قانون داريم اما اغماض نسبت به اجراي قانون صورت مي گيرد، افزود: «ان شاءالله شاهد بهتر شدن اوضاع در جريان انتخابات خواهيم بود.»

 اخبار  سیاسی  - اعتماد 

جدید ترین مطالب سایت