فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

احزاب‌،کارگاه عبور ازشکاف‌های نسلی

سوق دادن فعالیتهای سیاسی به سمت حزب گرایی سبب جلوگیری از هرج و مرج و بی نظمی می شود. 

احزاب‌،کارگاه عبور ازشکاف‌های نسلی

سوق دادن فعالیتهای سیاسی به سمت حزب گرایی سبب جلوگیری از هرج و مرج و بی نظمی می شود. برخی با تحزب مخالفند و آن را سدی در برابر اهداف خود که همان رسیدن به قدرت است می دانند اما موافقان تحزب بر این عقیده اند که این امر سبب جلوس افراد باتجربه و کاردان بر کرسی های قدرت خواهد شد و به نوعی رقابت افراد زبده را به عرصه می کشاند.

دیروز هم یادگار امام(ره) جلوگیری از گسست نسلی را یکی از مهم رین کارکردهای احزاب خواند و گفت: احزاب کارگاه عبور از گسست ها و شکاف های نسلی هستند. آیت ا... سیدحسن خمینی در دیدار با دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب مردمسالاری اظهار کرد: اگر یک جمع بخواهد تمام تجربیات نسل قبل را تکرار کند تا آخر به نتیجه نمی رسد. وی افزود: انتقاد یک نسل نسبت به نسل قبل از خود و درس گرفتن از شکست ها، اتفاق بسیار خوبی است و گسست وقتی پدید می آید که آن نسل نخواهد از شکست ها درس بیاموزد.

وی ادامه داد: این اتفاق زمانی رخ می دهد که نسل جدید بگوید شکست نسل قبل ناشی از بی عرضگی یا نیت بد یا ناتوانی او بوده است؛ در حالی که نسل های قبل را باید بر اساس سخن پیامبر(ص) که فرمودند «وقوروا کبارکم»، بزرگ بداریم. یادگار امام افزود: اگر نسل قبل شکست نمی خوردند ما باید متحمل شکست می شدیم و همین ناکامی در یک کار باعث شده تا ما یکی از گزینه های موجود را بر اساس آن تجربه کنار بگذاریم. آيت ا... سیدحسن خمینی با بیان این که حزب قوی حزبی است که سرشار از تجارب است ولو آن تجارب در روزگار خود تجربیات تلخی بوده باشد، اظهار کرد: چنین حزبی تجربیات خوب را تکرار می کند و به سمت تجربیات تلخ نیز نمی رود؛ از این رو احزاب کارگاه عبور از گسست ها و شکاف های نسلی هستند.

تولیت آستان امام(ره) گسست نسلی را یکی از دردهای جامعه ایرانی از زمان مشروطه تاکنون خواند و گفت: نفس جمع شدن افراد در قالب یک حزب و آموزش نسل بعدی، گام بسیار مفیدی است و باید نسبت به کارکرد ذکر شده برای آن توجه کرد.

اخبار سیاسی  - آرمان 

جدید ترین مطالب سایت