فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

هیس،دولت صحبت نمی‌کند!

درحالی که دولتمردان ماجرای پول های کثیف را پیگیری می کنند و معتقدند عوامل و منتفعین از این پول ها را باید به اطلاع مردم رساند، عده ای از نمایندگان مجلس به موضع گیری های دولت واکنش نشان می دهند. 

هیس،دولت صحبت نمی‌کند!

درحالی که دولتمردان ماجرای پول های کثیف را پیگیری می کنند و معتقدند عوامل و منتفعین از این پول ها را باید به اطلاع مردم رساند، عده ای از نمایندگان مجلس به موضع گیری های دولت واکنش نشان می دهند. این دسته مواضع دولتمردان را رد می کنند و می گویند حرف های دولت جامعه را بدبین و ملتهب می کند و دولت در این زمینه باید سکوت کند مگر اینکه سندی در دست داشته باشد.

عضو هیأت رئیسه مجلس می گوید: ادعاهای مسئولان درباره پول های کثیف باید همراه با سند و مدرک باشد و بر اساس قانون، قوه قضائیه حق پیگیری و برخورد با ادعاهای اثبات نشده مسئولان را دارد لذا دولتمردان باید اظهارات خود را همراه با مدارک مطرح کنند.

حسین سبحانی نیا با اشاره به اظهارات دوباره وزرای کشور و دادگستری درباره ورود پول های کثیف به انتخابات مجلس می افزاید: متأسفانه در چند ماه اخیر برخی مسئولان دولتی مباحثی درباره استفاده از پول های نامشروع در روند برگزاری انتخابات ها مطرح کرده اند که این اظهارات و اقدامات آثار منفی را به جامعه وارد کرده است.

نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس بر لزوم ارائه سند و مدرک درباره استفاده از پول های نامشروع در روند برگزاری انتخابات ها تأکید دارد و تصریح می کند: متأسفانه ادعاهای رحمانی فضلی و پورمحمدی و برخی دیگر از مسئولان دولتی تنها در حد حرف بوده و تاکنون هیچ سندی در این باره ارائه نشده است، از طرف دیگر اگر این مسئولان و وزرا مدارکی در این رابطه دارند باید آن را سریعا به قوه قضائیه ارسال کنند.

سبحانی نیا ادامه می دهد: در شرایط کنونی فضای جامعه تحمل این گونه ادعاهای بی اساس و بدون مدرک را ندارد و قطعا این اظهارات تنها فضای جامعه را ملتهب می کند. عضو هیأت رئیسه مجلس خاطرنشان می کند: ادعاهای مسئولان درباره پول های کثیف باید همراه با سند و مدرک باشد و بر اساس قانون، قوه قضائیه حق پیگیری و برخورد با ادعاهای اثبات نشده مسئولان را دارد لذا دولتمردان باید اظهارات خود را همراه با مدرک مطرح کنند.

عضو هیأت رئیسه مجلس معتقد است: ورود پول کثیف به انتخابات مجلس یک ادعای نادرست است و وزرای دادگستری و کشور باید به جای رسانه ای کردن این مطالب، در جهت ارائه مدارک اقدام کنند. علیرضا زاکانی از دیگر نمایندگان مجلس هم معتقد است: مبارزه با پول کثیف نباید موج رسانه ای شود چراكه ممكن است توسط برخی مورد بهره برداری سیاسی قرار گیرد. به گفته وی با بررسی و تحقیق می توان دانست که این موج سازی‎ها برای چیست و چه گروه یا افرادی از اینگونه حرکات سود می برند. او پیش تر گفته بود: سخنان وزیر کشور بیش از اینکه در مبارزه با مفاسد مالی باشد بیشتر جامعه را بدبین می کند و در بلندمدت آسیب جدی به جامعه می زند و اینگونه کارها زشت و دور از انتظار است.

 سکوت جایز نیست

سبحانی نیا نیز در حالی ادعای ورود پول های کثیف به انتخابات مجلس را رد می کند که محمدرضا رحیمی، معاون اول دولت دهم در نامه ای خطاب به محمود احمدی نژاد رئیس  دولت دهم از پرداخت پول بین 170نماینده دور هفتم مجلس به عنوان کمک هزینه انتخاباتی برای مجلس هشتم خبر داده بود.

او در این نامه گفته بود: همواره در آستانه برگزاری انتخابات مجلس، کمیته هایی برای برنامه ریزی و راهبری امر انتخابات توسط جریانات سیاسی تشکیل می شود. برای انتخابات مجلس هشتم نیز کمیته ای متشکل از برخی چهره های اصولگرا برگزار و بنا شد از کاندیداهای اصولگرا در سطح کشور از طریق کمک های غیردولتی پشتیبانی مالی شود. رحیمی در ادامه نامه اش از یک میلیارد و 200میلیون تومان سخن گفته است که به قریب 170نفر از کاندیداهای مجلس هشتم پرداخت شده و در پرونده او ثبت و ضبط است.

لذا می توان از این دست نمایندگان که مبحث ورود پول های کثیف به انتخابات مجلس را رد می کنند پرسید: چرا با وجود اینکه قرار بود نام 170 کاندیدای نمایندگی مجلس هشتم که به ادعای محمدرضا رحیمی از وی پول گرفته اند اعلام شود، این موضوع پیگیری نمی شود؟ اهمیت این سوال زمانی بیشتر می شود که رحمانی فضلی، وزیر کشور گفته آمادگی دارد که جریان پول کثیف و فرایند آن را هرکجا لازم باشد ارائه کند و انتظار می رود نمایندگان مجلس که برخاسته از متن مردم هستند درجهت احقاق حق مردم و تقویت نظام با وزارت کشور همصدا شوند تا بتوان با بحث پول کثیف مبارزه جدی کرد.

او پیش تر گفته بود: آماده ام در جلسه ای یکساعته در صحن غیرعلنی مجلس فرایند پول های کثیف را در اقتصاد برای نمایندگان مجلس توضیح دهم. با این وجود هنوز مجلس که قانونا وظیفه نظارت بر عملکرد دولت را دارد چنین فرصتی در اختیار مسئولین قرار نداده تا این بحث به سرانجام برسد. مساله دیگر این است که برخی از نمایندگان نگرانند مبادا جامعه با بیان کردن مساله فساد بدبین شود

. باید از این نمایندگان پرسید آیا با مسکوت گذاشتن موضوع پول های کثیف اعتماد موکلین ایشان به مسئولین بیشتر می شود یا اینکه با اصرار دولت بر افشاگری فساد، مردم وکلا و صاحب منصبان کشور را محرم اسرار خود می دانند؟ آیا سکوت بیشتر می تواند عرصه را برای جولان فرصت طلبان تنگ کند یا اطلاع رسانی به عموم؟

 اخبار  سیاسی  - آرمان 

جدید ترین مطالب سایت