فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

طراحی کفشی که با سایز پا رشد می کند برای کودکان فقیر!!

یک بنگاه خیریه به ابداع شکل جدیدی از کفش پرداخته که همزمان با رشد پای کودک، بزرگ می شود.

 

 

طراحی کفشی که با سایز پا رشد می کند برای کودکان فقیر!!

 

یک بنگاه خیریه به ابداع شکل جدیدی از کفش پرداخته که همزمان با رشد پای کودک، بزرگ می شود.

 

«کفشی که رشد می کند» از قلاب های قابل تنظیم و نواری روی انگشت شست پا برخوردار است که به کفش اجازه می دهد تا پنج سایز بزرگتر شود.

«کنتون لی» از ایالت آیداهو آمریکا، در زمان کار در نایروبی و پس از مشاهده کودکانی که پابرهنه یا با کفش های بسیار کوچتر از پایشان می دویدند، به این ایده دست یافت.

پای کودکان بسیار سریع رشد می کند؛ پای بچه های بین دو تا شش سال تقریبا هر چند ماه بزرگتر می شود. این امر برای آن دسته از کودکانی که در کشورهای ثروتمند زندگی می کنند، چندان اهمیت ندارد، اما برای ساکنان کشورهای در حال توسعه و فقیرتر که خرید ماهانه کفش امکان پذیر نیست، این مسأله بسیار حائز اهمیت است.

پای این کودکان ممکن است بریده شده و عفونت در بدن آن ها وارد شود یا انگل هایی مانند کرم ها وارد بدنشان شود.

کفش جدید که شبیه یک صندل عادی است، از کفی لاستیکی فشرده و سخت برای محافظت از پای فرد برخوردار بوده و رویه آن از چرم نرم است.

نوارهای کنار کفش به کاربر اجازه می دهد تا اندازه کفش را مطابق اندازه پا تنظیم کند و نوار روی شست پا نیز برای بزرگتر شدن کفش قابل حذف است. یک قلاب در پشت کفش نیز برای متناسب سازی و تنظیم بهتر کفش در نظر گرفته شده است.

این کفش تا پنج سایز بزرگ شده و پنج سال دوام می آورد. کفشی که رشد می کند، در حال حاضر در دو اندازه کوچک (برای کودکان در سنین پنج تا 10 سال) و بزرگ (برای کودکان 11 تا 15 سال) ارائه شده است.

قیمت هر جفت کفش 30 دلار است، اما خرید 100 جفت از آن، قیمت را تا 12 دلار پائین می آورد.

«کنتون لی» با سازمانی موسوم به Because International کار می کند که قصد دارد این کفش ها را به یتیم خانه های آفریقا ارسال کند. آن ها امیدوارند که بنیادهای خیریه دیگر و کارکنان بهداشت نیز این کفش ها را در زمان بازدید از مناطق دورافتاده به کودکان ارائه کنند.

 

 

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت