لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

سرقت‌های سریالی از خانه‌های چراغ خاموش

اعضای باند سرقت همزمان با تاریک شدن هوا به دنبال خانه هایی می گشتند که چراغ هایشان هنوز خاموش بود.  

سرقت‌های سریالی از خانه‌های چراغ خاموش

هموطن:

آنها كه مطمئن بودند در اين خانه ها كسي نيست، قفل در را تخريب كرده و پس از ورود به داخل خانه دست به سرقت مي زدند.

اواخر اسفند سال گذشته، مأموران پليس پايتخت در جريان سرقت از خانه اي در خيابان فرجام قرار گرفتند. در اين سرقت دزدان حدود 20ميليون تومان اموال باارزش شامل طلا و جواهرات، لپ تاپ و... را دزديده و متواري شده بودند. كارآگاهان پايگاه چهارم پليس آگاهي كه مأمور رسيدگي به اين پرونده شده بودند در بررسي هاي تخصصي متوجه شدند كه سرقت با شگرد تخريب در ورودي صورت گرفته است.

دزدان قفل در را شكسته و پس از ورود به واحد مورد نظر در طبقه دوم مجتمع مسكوني با خيال راحت دست به سرقت زده بودند. اين شگرد براي مأموران آشنا بود. چرا كه آنها درگير چند پرونده مشابه ديگر هم بودند كه در همه آنها دزدان همزمان با تاريك شدن هوا، درورودي خانه هاي خالي را تخريب كرده و پس از ورود به داخل خانه اموال باارزش را دزديده بود. كارآگاهان شواهد ديگري نيز به دست آوردند كه نشان مي داد همه اين سرقت ها از سوي اعضاي يك باند صورت گرفته اند. با اين اطلاعات تحقيقات براي يافتن ردي از دزدان ادامه يافت تا اينكه اطلاعاتي از يك خريدار اموال مسروقه به دست آمد.

اين مرد با دزدان منازل ارتباط داشت و از آنها اموال سرقتي را با قيمت پاييني مي خريد. مرد جوان در يك عمليات ضربتي دستگير شد و در بازجويي ها گفت كه به تازگي با يك باند سرقت آشنا شده و اعضاي اين باند مقدار زيادي اموال مسروقه ازجمله لپ تاپ، تلويزيون و حتي طلا و جواهرات به وي فروخته اند.

با اطلاعاتي كه اين مرد در اختيار پليس قرار داد سرنخ هايي از دزدان خانه ها كه 3جوان 20تا 22ساله به نام هاي سعيد، محمد و بهزاد بودند در منطقه پرديس شهرستان بومهن به دست آمد.

محل اختفاي سارقان شناسايي و محاصره شد و آنها در عمليات ضربتي كه صبح 20فروردين صورت گرفت دستگير شدند. متهمان كه چاره اي جز اعتراف نداشتند در بازجويي ها به سرقت از ده ها خانه در شرق تهران ازجمله منطقه تهرانپارس اعتراف كردند.

آنها گفتند: همزمان با غروب آفتاب در خيابان ها و كوچه ها مي گشتيم و واحدهاي مسكوني را كه به رغم تاريك شدن هوا هنوز چراغ هايشان خاموش بود شناسايي مي كرديم. چند دقيقه اي خانه را زيرنظر مي گرفتيم و بعد زنگ مي زديم و وقتي مطمئن مي شديم كسي داخل خانه نيست با شگردهاي مختلف از بالارفتن از بالكن گرفته يا تخريب در ورودي، قدم به داخل خانه مي گذاشتيم و همه اموال باارزش را سرقت مي كرديم.

سرهنگ گزافي، رئيس پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران با بيان اين خبر گفت: هر چند متهمان در اعترافات اوليه مدعي بودند در شرق تهران سرقت مي كردند اما در ادامه مشخص شد كه آنها به خانه هاي زيادي در غرب تهران مانند جنت آباد، اشرفي اصفهاني و خيابان پيامبر نيز دستبرد زده اند.

اعضاي اين باند با پول هايي كه از اين راه به دست آورده بودند به خريد ويلا در شمال كشور و همچنين خودروهاي مدل بالا و شاسي بلند اقدام كرده بودند كه در حال حاضر تحقيقات تكميلي براي شناسايي ديگر سرقت هاي آنها ادامه دارد

جدید ترین مطالب سایت