لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

افسانه‌هایی از یک غار طلسم شده...

باور مردم محلی بر آن است که غار "گنجخانه" طلسم شده، برای همین کسی به ندرت نزدیک اش می شود، گاه حتی چوپان ها. با این حال گنجخانه هم مثل دیگر آثار طبیعی ایران از وجود زباله هایی که رد پای انسان را به رخ می کشد، در امان نمانده است.

افسانه‌هایی از یک غار طلسم شده...

هموطن:

گنجخانه غاری در انتهای دیواره سنگی در شرق سوباتان از توابع تالش در استان گلستان است، همان منطقه ای که به بهشت ایران شهرت دارد و در خردادماه هر سال مملو از گردشگر می شود.

 مردم محلی، گنجخانه را می شناسند و به عنوان یکی از جاذبه های سوباتان به مسافران معرفی می کنند؛ اما به این نکته هم اشاره می کنند که این غار "طلسم" شده و اگر کسی وارد آن سود، صدمه می بیند، برای همین کمتر کسی جرأت داخل شدن به آن را دارد. تا به حال گروه حرفه ای غارنورد و یا غارشناس کاوشی در این محل انجام نداده و مردم هم بدون دسترسی به اطلاعات علمی، به افسانه بافی های خود درباره این غار ادامه می دهند.

 برخی حتی بر این باور هستند که داخل این غار گنجی نهان شده است؛ اما شاید به خاطر طلسمی که از آن سحن به میان است، کسی برای یافتن گنج پایش را به داخل غار نگذاشته است.

 عده ای از مردم محلی هم معتقدند، در دل این غار که در ارتفاعات تالش قرار دارد، همانند غار علیصدر، دریاچه بزرگی وجود دارد و آب هایی که در حفره های معروف سوباتان فرو می روند، داخل آن دریاچه می ریزد.

 حال قرار است طلسم غار گنجخانه شکسته شود. قرار است انجمن غارنوردی و غارشناسی ایران با هماهنگی بهمن جلیلی، یکی از فعالان گردشگری سوباتان اردیبهشت امسال به طور رسمی غار گنجخانه را کاوش و بررسی کنند و با تحقیقات علمی خود به تمام افسانه ها پایان بدهند.

جدید ترین مطالب سایت