لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بستنی‌هایی که نباید بخورید

بستنی سنتی باید از شیر پاستوریزه تهیه شود.

 

بستنی‌هایی که نباید بخورید

بستنی سنتی باید از شیر پاستوریزه تهیه شود.

مدیر کل استاندارد تهران ضمن اعلام توقیف 36 هزار بستنی غیراستاندارد طی سال گذشته، نسبت به خرید و مصرف بستنی های بدون نشان استاندارد هشدار داد و گفت: چنانچه بستنی هرچند کوتاه مدت، از دمای 18- خارج و مجددا به این دما بازگردانده شود، متحمل شوک حرارتی شده و کشدار و آدامسی گونه و در نتیجه غیرقابل مصرف می شود.

مسلم بیات گفت: این بستنی ها که غیراستاندارد بودند از مراکز تولید و عرضه در استان تهران و توسط بازرسان و کارشناسان استاندارد در سال 1393 توقیف شده است. وی گفت: از آنجاکه بستنی از خامه، شیر، تخم مرغ، ژلاتین، شکر، مغز خشکبار، میوه ها و طعم دهنده ها تشکیل می شود، از حساسیت زیادی برخوردار است و در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی، احتمال بروز هر نوع آلودگی و به تبع آن ایجاد مسمومیت در مصرف کننده افزایش می یابد. به همین منظور در خرید این خوراکی باید به تاریخ تولید و انقضاء و نشان استاندارد توجه کرد. طبق اعلام اداره استاندارد تهران، از دیگر نکاتی که در مصرف بستنی های بسته بندی شده باید مورد توجه داشت، نگهداری بستنی در فریزر و سردخانه های 18- درجه سانتیگراد و نرم نبودن بستنی (بستنی نرم شده قابل مصرف نیست، چون میکروب ها در آن به شدت زیاد می شود) است. چنانچه بستنی هرچند کوتاه مدت، از دمای 18- خارج شود و مجددا به این دما بازگردانده شود، متحمل شوک حرارتی شده و کشدار و آدامسی گونه و در نتیجه غیرقابل مصرف می شود.

در مورد بستنی های باز و فله ای نیز که خوردن آن توصیه نمی شود نیز نکاتی از این قبیل را باید مورد توجه داشت؛ بستنی سنتی باید از شیر پاستوریزه تهیه شود. ظروف و قاشق های برداشتن بستنی مرتبا باید تعویض شود. بستنی را باید در قیف یا لیوان کاغذی استفاده کرد زیرا ریختن بستنی در ظرف های بلور و مخلوط  کردن آن با هم عامل سرایت بیماری می شود.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت