فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

چرا بعضی وقت‌ها حس می‌کنیم صحنه‌ای از زندگی روزمره خود را در خواب دیده‌ایم؟

این حالت به هیچ عنوان به تنهایی یک اختلال به حساب نمی آید. در ضمن توهم هم محسوب نمی شود. این حس در میان بسیاری از افراد تجربه شده است.

چرا بعضی وقت‌ها حس می‌کنیم صحنه‌ای از زندگی روزمره خود را در خواب دیده‌ایم؟

هموطن:

در زندگی روزمره گاهی دچار توهماتی می شویم و فکر می کنیم کسی یا چیزی را قبلا دیده ایم که هرگز یادمان نمی آید کی و کجا بوده؟ در روان شناسی تعابیر مختلفی برای این حالت وجود دارد؛ برخی دنبال ریشه های روان شناسی برای آن می گردند. از نظر نوروفیزیولوژی علت این اتفاق مدارهای تند پاسخی هستند که گاهی باعث ایجاد چنین احساسی می شوند. این حالت به هیچ عنوان به تنهایی یک اختلال به حساب نمی آید. در ضمن توهم هم محسوب نمی شود. این حس در میان بسیاری از افراد تجربه شده است. در یک تحقیقات رسمی اعلام شد که حدود ۷۰درصد افراد حداقل یک بار چنین تجربه ای داشته اند. محققان توانسته اند به کمک هیپنوتیزم این حس را شبیه سازی کنند. پروفسور سوزومو تونگاوا- برنده نوبل پزشکی در سال ۱۹۸۷- در مورد این پدیده می گوید: «قلب مغز انسان فضایی با عنوان هیپوکمپوس است که در حقیقت نوعی ماشین حساب، تجسم کننده و بررسی کننده اطلاعات مربوط به حافظه  است. این فضا از مکان هایی که انسان مشاهده کرده و تجربیاتی که کسب می کند نقشه برداری کرده و برای

استفاده در آینده آرشیو می سازد. اما هنگامی که دو تجربه بسیار شبیه به هم آغاز می شوند، این نقشه های ذهنی به روش های مختلفی تعبیر و بازخوانی می شوند.

جدید ترین مطالب سایت